Muhit Siyaset Başlığı

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #3050

Bu böyle devam etmeyecek bence. Eğer AKP nasıl olsa her türlü oy atıyorlar diye. Rahatlayıp bir noktada onlar yardım kesecek bence. Bir de Cumhurbaşkanı seçimin 10 yıl da bir yapmaya başlarlarsa seçmenlerin oyun kaybetbilir. Tabi benimğiz iyimser bir tahmin de olabilir.

(Can) #3051

Paylaşamadım sanırım, bence açıklamanın ennnn güzel yeri buydu.

(Can) #3052

Ahahahaha bunu daha yeni görüyorum

Arkadaş şanslıymış bu olay şimdi olsa cezayı kendi yazardı dünyada bir ilke giderdik cumhurbaşkanı sigara içen vatandaşına ceza yazdı…

(Bungalow Bill) #3053

Önce yüzde 7 Akşener oyundan bahsettin, şimdi de parti oyundan bahsediyorsun. Yüzde 10 iyi bir oydur. Yukarıda da belirttim. Parti seçiminde alınan oyun da ikinci turla alakası yok. Alakasız şeyler söylüyorsun.

Ayrıca İyip Chp’nin stepnesi değil, istediğini yapar. Akşener adaylıkta ısrar etmeseydi, A. Gül ile boykot arasında seçim yapmak zorunda kalacaktınız.

([Godwoken]) #3054

Bu nedir? Yenilir, yutulur mu? Bir kadın olarak sen bunu nasıl söylersin? Bir kadın nasıl böyle bir lafı kendine ve hemcinslerine yakıştırır?

(*) #3055

Bunları kendi silahlarıyla vurucaksın.“Dibinde bir erkek duruyor kardeşim yanacaksın evden çıkma.” gibi.

( ◉) #3056

Bizzat kendi babaannem de “karı kısmına devlet mi verilir” diyerek Meral Akşener’i yok saydı.

Öğrenilmiş çaresizlik diyorum.

([Godwoken]) #3057

bir erkek böyle saçma sapan bir şey söylese sallamam aptal der geçerim belki ama bir kadın söyleyince kanım dondu.

Mahalle baskısının en çok kadınlar tarafından yapılması gibi bir ironi.

(Wet Meatball) #3058

Kendisinin bir vasfı olmadığı için bütün kadınları kendi gibi sanıyor galiba zaar

(*) #3059

Sen hep bu gibi şeylere çok şaşırıp çok sinirleniyorsun. Hiç dışarı çıkmadığını falan düşünmeye başladım.

([Godwoken]) #3060

Çevremde olabildiğince azaltma gayretindeyim.
Ben kendine bunu yakıştıran herhangi bir kadınla iletişim kurmam hiçbir şekilde.

Fakat ulusal kanalda çıkıp böyle bir şeyi söylemek😑

(Berkant) #3061

Bazı insanların değeri o kadar çok düştü ki bunun kendileri de farkında olacak ki kendi cinsiyetleri üzerinden saçmalıyorlar.Bu tür insanlarla aynı ülkede yaşamak işkenceden başka bir şey değil.Burada biraz ağır konuşacağım Ulan gerizekalı kadın (kadın yazmak için kendimi zor tuttum bu varlığa) o zaman oy kullanmasana.Verdiğin oyla zaten yeterince helak edilen bir milletin daha da çok helak edilmesine fırsat verdin.Senin mantığına (!) göre düşüneceksek karşı çıktığın şeyin tersini gerçekleştirmişsin zaten oy kullanarak.Git evinde yemek yap.Senin yapabileceğin en faydalı iş bu.

(i) #3062

Bu teyze söyleyince rerererörörö yapıyorsunuz ama bakın şurada bir kadın filozof olan Ayn Rand da farklı düşünmüyor.

Amme hizmeti

“Bir gün Amerika’nın kadın bir başkanı olur mu bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?” diye soruyorlar. O da “Ona oy vermezdim” diyor.

([Godwoken]) #3063

Evet dostum kesinlikle “Kadın” MHP’li diye yaptım bu yorumu.

:clap:

Neyi, nasıl savundun acaba?

(i) #3064

Bravo başkan buradan bunu mu çıkardın ?

([Godwoken]) #3065

Şimdi kadının siyasi görüşüne mi takıldın?
Yoksa söylediği şeyin doğru olduğuna mı inanıyorsun?

(*) #3066

İzledim

(i) #3067

Siyasi görüşünden bağımsız olarak, erkeklerin yöneticilik pozisyonuna kadınlara nispeten daha yetenekli ve uygun olduklarını düşünüyorum. Ha, malum teyze bilimsel, felsefi bir çıkarım yaptığından falan söylememiştir orası ayrı.

(i) #3068

Şu yorumumdan ötürü bu gece olmazsa da sabaha linç bekliyorum. Hadi bakalım hayırlısı.

( ◉) #3069

Bu coğrafyadaki en kabullenilmiş sözlerden biri “Evin direği erkektir”.Cidden nerelerde yaşıyorsunuz da bunlara hayret ediyorsunuz şaşırıyorum. 50 yaş üstü kadınların(politik görüş ayırmaksızın) en az %30’u bu zihniyettedir.