Muhit Siyaset Başlığı

(i) #3094

CHP’yi kutlarım. Demokrasi için olması gerekeni yaptılar. Birkaç sene boyunca 67 milletvekili maaşı çöpe gidecek ama olsun.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3095

MHP oyunu İYİ Parti’ye kaptırdı zaten. MHP de AK Parti’ye kaptırdığı milliyetçi oyları bu seçimle birlikte geri aldı.

(Burak) #3096

Kılıçdaroğlu sen CHP’nin el frenisin.

Yatalak adamı milletvekili yapan çapsızın ettiği lafa bak. Süpersiniz aynen devam böyle.

Bu konuşmalardan sonra İnce’yi partiden aforoz etmeye çalışmalarına şaşırmamak lazım. CHP’li rantçılar değişimden rahatsız oldular, düzgün destek olmadan (Bkz: Adil Seçim Platformu rezaleti) adamı yem gibi attılar AKP’nin önüne. Şimdi milletvekilliği de yok sap gibi ortada kaldı.

Bu saatten sonra nasıl bir yol izlenecek bilmiyorum ve gram umurumda da değil. Ama KK ve tayfası istifa edene kadar benden bunlara oy çıkmaz artık bu seçim sondu.

([Godwoken]) #3097

Bu millet 13 sene Fetullahçı Terör Örgütünün meclis kanadının maaşlarını ödedi. Hala ödüyor. Hiçbir şey olmaz. En azından düşmanımızı biliriz.

(Haydi gel (ayran) içelim.) #3098

Her seçimden sonra Kılıçdaroğlu istifa sesleri yükseliyor gibi oluyor sonra nedense bi suskunluk geliyor… Bir süre sonrada adama laf dahi söyletilmiyor. İlginç.

(evethearteyes) #3099

Akp adlı kuruluşun Hdp’den çok daha tehlikeli olduğunu ne zaman kabulleneceksiniz acaba :bikini::bikini:

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3100

İkisi arasında pek fark görmüyorum. Sadece bazı insanlar nasıl bir parti olduğunu görmek istemiyorlar ya da işlerine gelmiyor.

(evethearteyes) #3101

Ben de görmüyorum ama gücü yüzünden Akp çok daha tehlikeli. Hdp vekil sokamayıp o payı Akp vekilleri alınca sanki maaşlar boşa gitmiyor.

(Mert Özden) #3102

Çok güzel konuşmuş. Ben ilk defa dinledim.

(i) #3103

Katılıyorum. Meral Mommy siyasetten elini eteğini çekip Ege’de bir sahil kasabasına yerleşmeli ve biz sevenleri için Instagram’da her gün torunu ile birlikte selfiler paylaşmalıdır. Meral Mommy’nin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur :heart_eyes: :heart_eyes:

( ◉) #3104

Ben valla Meral Akşener’in yerinde olsam hiç aday falan olmam mis gibi girerim meclise siyasetimi yapar içtatminimi de sağlamış olurum.

Çok büyük fedakarlık yaptığını düşünüyorum. Bu ülke için gerekmezdi.

(Kürşad the Falcone) #3109

Akşener ve Iyi Parti hem MHP’den çıkmış oldukları için milliyetçi taraftan hem de özgürlükçü söylemleriyle sol taraftan sempati toplayarak kısa sürede fena olmayan bir konuma geldi. Umarım ilerleyen süreçte de “alternatif yok dediler, artık biz varız” iddialarını kanıtlayabilirler de Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin eskimiş siyasetinin üzerine etkili bir muhalefet olurlar.

(Berk Kaynak) #3110

Kavga çıkarma potansiyeli olan, resimli/göndermeli/iğnelemeli postların hepsini siliyoruz bundan sonra. “A-aa postum neden gitti?” diye sormaya gelmeyin lütfen. Başka türlü bu başlığı açık tutamayacağız yoksa. İyi muhitler.

(Can) #3111

Yalnız milletvekili sayısı 600’e çıktığı için artmadı mı o :thinking:

(Burak) #3112

Hiç şaşmıyor hiç. Aynı meclise 4 yıl Fethullah’çılar yüzünden Balyoz davasıyla suçsuz yere hapis yatan Ali Türkşen giremiyor ama bunlar giriyor. Ve cebimizden maaş veriyoruz. Sağda solda tanımadığı insanlara “Siz teröristsiniz” diyen AKP’liler böyle haberleri görünce kafalarını çevirip arazi oluyorlar ya bayılıyorum. Harikasınız. Demokrasi dersi veriyorsunuz.

(marko) #3113

Meclisimde terör örgütü lideriyle fotoğraf çektiren milletvekili istemiyorum.

(was never real) #3114

(i) #3115

Buradan Kemal Kılıçdaroğlu artık bırakmalı diyenlere sesleniyorum. Kardeşim o adam 500 kilometre yürüdü o koltuk için. Adalet yürüyüşünde hanginiz yanındaydı ?

(and this man a name) #3116

mesele de o kardeşim koltuk için yürüdü

(Can) #3117

CHP artık bu yandan düşünmeli. AK Parti seçmeninin CHP’ye oy vermemesinde belli başlı 3 sebep var:

1. Din Öğeleri
  2. HDP
  3. Kılıçdaroğlu’nun çok yetersiz olması

Twitter da rastladığım insan gibi konuşan AK Parti seçmenlerinin tamamı HDP’den rahatsız olmuş ve CHP’yi bunu devam ettirdiği sürece desteklemeyeceğini, hatta bu kişi gibi “dikkat edin size karşı kullanılır” söylemiş. Din öğeleri ile gidenleri boşverin çünkü onlar pek de ikna edilecek gibi değiller.

HDP bir terör örgütü değildir fakat neden CHP’de kürtlere hitap eden bir parti olmasın? Terör bu ülkede çok hassas konu ve bence kazanmakta ki kilit nokta bu. Küçümseyici tavır bir kenara, nanoteknolojiyi keke tercih etti dediğimiz insanlar bunu kabul edip ekliyorlar “teröristlerin yanında durmayız” diye. Kulak verilmesi gerek.

Tekrar etmeliyim ki, HDP’yi terörist olmakla suçlamıyorum bence de mecliste bulunmalılar. Ama bu algının suçlusu %100 HDP, hala seçim kampanyasında Öcalan’ı anarak, hem kendilerine hem CHP’ye zarar verdiler. Kürt vatandaşlarımızın bile neredeyse bir kısmı AKP’ye dönmüş durumda. Ders çıkarılması gerek.