Muhit Siyaset Başlığı

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #3223

Ben bunun daha önce söylemiştim. Ülke de giderim diye ama durumuz yok. Geçen annem bir video izletti Almanya da çalışan bir Türk video çekmiş adam aldıklar yiyecekler alman parası ile 95 euro Bunun Türk parasına çevirdiğin de 521 milyon yapıyor. Almanya da yaşayan babam’ın HALALARI var babam ve annem "babam’in HALALARI yaşıyor orada dedim. "

(Can) #3224

Hiç bir devlet %100 mutlu olmaz, herkesi memnun etmek imkansızdır. Ama devlet imkan sağlayabilmelidir, sonra mutsuz olmak isteyen olabilir.

İnsanlarımız çok konuşuyor ama iş hakikaten bazen klavyenin ötesinde bitiyor hele ki siyaset. Konuştuğunun bile anlamını bilmeyen toplumları hukuk profesörü dahi çıksa savunamaz. Devrimcisi ne devrimi yaptığını bilmez, ülkücüsü küfür ettiği ırktan çıkar, biri der ben tokum bana yeter. Vallahi olan az bile. Herkes birbirine sövmeyi adet edinmiş, küfürler edilir, bağırılır çağırılır ; biri devlete faşist der, diğeri karşısındakine terörist der, o hükümet lideri sarayda yaptırır, kanalda. Yazık

Not: Gitmek öyle kolay değil arkadaşlar. Bu sebeple yurt dışına kaçmak biraz zor artık, hele Avrupa gibi bir yere giderken geçerli bir sebebiniz olmalı ki vize alın.

(marko) #3225

Benim ortaya attığım fikir ülkeden kaçmak değil, ülkenin bir bölümünün bağımsız bir bölge/devlet olmasıydı.

(Can) #3226

Yahu Çağrı olur mu hiç devlet ayırmak? Derebeylik gibi yaşamaktansa, parçalanmaktansa neden düzeni değiştirmek düzeltmek için mücadele verilmesin?

Verilmez ki, kim ne yapsın? Herkes için kolayı kaçmak, ben dahil. Bir insan için sebep ne olursa olsun yaşadığı yerden ayrılmak zorunda kaşmak bence başka bir utanç sebebidir. Kurtuluyorum diye sevinmekten değil tabii.

(i) #3227

Bence Afrika’dan toprak satın alıp oraya yerleşelim. Zaten ayrılmak isteyenler olarak bayağı kalabalığız. Herkes 1 lira verse tamamdır bu iş. Ülke gelişene kadar herkes var gücüyle çalışır. Sonra refaha ereriz diye düşünüyorum.

(marko) #3228

Bilmiyorum ya sesli düşünüyorum sadece, tren kazası gibi bir olaydan sonra sakin kalamıyorum bu konularda sanırım. Seçimlerden sonra mesela hiç böyle bir laf etmemiştim ama bu tip olaylar bana daha çok dokunuyor, korkuluğu olmayan bir uçurumdan sarkıyormuş gbi hissettiryor bu ülkede yaşamak. Bazen yanındaki insanların seni aşağıya çektiğini hissedersin ve tek başına bundan kötü olamayacağını düşünürsün ya, konu biraz öyle benim için. Bizim orası kendi bir devlet olsa bundan kötü olmazdı gibi geliyor, bilmiyorum.

(Haydi gel (ayran) içelim.) #3229

Ülkecek oradan toprak almak lazım ciddi ciddi. Zamanında amerika fırsatı kaçırıldı, şimdi afrika fırsatı da kaçmamalı. Çin fırsatı değerlendirmeye başladı, bizde başlamalıyız.

(s) #3230

secimlerden sonra genel olarak herkeste bir endise hali olustu maalesef. ama bu bolerek de duzelecek bir sey degil. gercek bir cozum onerisi bulmaya calisiyorum. bence Turkiye’nin gelismesinin ilk adimi secmenin kalitesini arttirabilmekle baslar. bu tum parti secmenleri icin gecerli. x partiye oy verenler de y partiye oy verenler de -cogu- bilgisiz.

(marko) #3231

Seçmen gayet bilgili, her gün AHaber’de Avrupa’ya nasıl posta koyduğumuzu kimin FETÖ’cü olup olmadığını falan biliyorlar gayet.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3232

(Kürşad the Falcone) #3234

Melih Gökçek’in Çevre ve Şehircilik Bakanı olabileceği söyleniyordu. En azından o olmamış.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3235

Hulusi Akar’a şaşırdım bir tek. Damatı da Hazine’ye vermişler.

(kısaca gökyüzü...) #3236

Bilmiyorum aynı düşünceleri paylaşan var mıdır ama, ülkeye dair artık umrumda olan neredeyse tek şey eğitim olduğu için direkt olarak Milli Eğitim Bakanı kimmiş ona baktım. Muhafazakar bir çizgide olmasına karşın ülkedeki eğitimin sorunlarını bilen, çağdaş ve liyakat sahibi biri gibi duruyor.

Twitter hesabını inceledim, parti fanatikliği ya da dini söylem tarzı paylaşımları yok. Aksine alanında uzman ve tarafsız bir görünüm çiziyor. Eğitim psikolojisi üzerine çalışmaları var bir sürü.

Ne yalan söyleyeyim, içimde bir ümit kırıntısı boy gösterdi ister istemez (eğitim konusunda). Zırt pırt değişiyordu Milli Eğitim Bakanı, gelenlerin hepsi de birbirinden kötüydü. İyi bir seçim olması dileğiyle…

(s) #3237

kendisi hakkinda bir bilgim yok ama umarim alacagi kararlari verirken gencleri de dinleyip uzlasi saglar.

(Mert Özden) #3238

Bu damadın başımıza çok ayrı dertler açacağını seziyorum.

(Witch-Dentist of Muhit) #3239

Umarım istendiği gibi bakanlar siyasetten uzak kalıp işlerine odaklanırlar. Böyle olursa güzel şeyler görebiliriz.

(Deniz) #3240

Süleyman Soylu var kabinede öyle bir şey olmayacak.

(Kürşad the Falcone) #3241

Ekonominin başına Daron Acemoğlu’nu tease edip Berat’ı getirmek :man_facepalming:.

(Winston Smith) #3242

A haber deki yorumcu diyor ki artık bakanlar hesap verecek o zaman izninizle o mühim soruyu soruyorum. “Who will watch the watchers?”

(Can) #3243

Ben damat sakat iş yapmaz diyorum ama hazineye getirmiş olması çok batmış.

Bakanlar kabinesinde söz tutulmadı, tarafsız kişi neredeyse yok. Hepsi ya eski bakan, ya eski AKP milletvekili, ya da yakınlığı biliniyor. MHP’den biri yok sanırım. Sağlam bir ekip diyemem, ama aranan sadakat bence bulunmuş. Beni rahatsız eden bir askerin siyasete doğrudan karışmış olması.

@solien biz Katalan değiliz ki İspanya’dan İskoç değiliz ki Britanya’dan ayrılalım. Türkler olarak Türkiye’den nasıl ayrılırız? Tekirdağ’da olan tren kazası benide çok rahatsız etti ve üzdü, ama bu iş çok farklı. İhmal diz boyu, yıllardır önem verilmeyen bir demir yolu hattı hatta işlemeyen bomboş bir liman var. Özelleştirme yüzüden devletin limanı kapalı duruyor, ama ne yapacağız ki? Bu düşünceye sakın bu yüzden kapılma diyorum ben, ki zaten Trakya diye ayrılsak sonuç pek de farklı olmaz sanki?