Muhit Siyaset Başlığı

(was never real) #3244

(was never real) #3245

neyse ki ironi ama gidişat?

:grin:

(nam-ı diğer) #3246

Ütopyada bugün;

Ülkesinde iç savaş olan ve yarısı yerle bir olmuş bir ülkeden patates alıyoruz.

Afiyet olsun.

ADAM izindeyiz.

(nam-ı diğer) #3247

PATATES LAN. Nereye atsan yetişiyor. Literally nereye atsan yetişiyor. Dünyanın en kolay yetiştirilen besini. Sırf bu yüzden tarihte bir dönem patatesleri öldüren bir mantar yayıldı diye koca bir ülke açlıktan kırıldı milyonlar öldü anasını satayım. Çünkü o kadar kolay ki yetiştirmek, sadece onunla yaşıyorlardı.

PATATES LAN.

(s) #3248

az once bir tweet gordum.
babani secemezsin ama kayinpederini secebilirsin yaziyordu.
sad but true :frowning:

(Deniz) #3249

“Ah Atatürk gelse şimdi keşke ah! Dön Atam” gibi muhabbetlerden siz de baymadınız mı? Her şeyden önce Atatürk’ü anlamamak bu. Gençliğe Hitabe boşuna yazılmadı arkadaşlar. Artık Ata’ya özlem duymayı bırakıp ondan örnek alarak geleceğe mi baksak? Ben gerçekten Atatürkçü’yüm diye gezinen çoğu insanın dinci ve ülkücülerle aynı bağnazlıkta olduğuna inanıyorum.

(marko) #3250

Yeni bir KHK ile Devlet Tiyatroları ve Devlet Opera ve Balesi kurumları kapatıldı. Bu ülkede iyi ve güzel olan ne varsa istikrarlı bir şekilde yok ediyorlar. Fermanlarla yönetilen bir kötülük ülkesi olduk, çok acı.

(Witch-Dentist of Muhit) #3251

Baktım da bulamadım hiçbir şey, link atabilir misin?

(Kürşad the Falcone) #3252

(marko) #3253

Bu haber için “Ya ne kadar ön yargılısınız, adamlar belli ki sanat gibi özgür ifade gerektiren bir aktiviteyi devletten ayırıp özel teşebbüslerde daha özgür ve estetik bir şekilde icra edilmesini sağlayacaklar. KÖTÜ NİYETLİSİNİZ” diyen pambık yanaklı YAE’ci liberal kovalıyorum twitter’da ama belli ki onlar bile meseleye uyanmış. Öve öve bitiremedikleri insanların ne mal olduğunu umarım bir gün herkes anlar.

(Can) #3254

Adnan Hoca tarikatının tepesine çökülmüş. Kedicikler ingiliz derin devleti demiş :smiley: Şirketlerine kayyum atanmış ve Adnan Oktar’ın mal varlığına tümüyle el konulmuş, hey anam hey.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3255

Ülkede güzel şeyler de oluyor be.

(Can) #3256

Acaba ne oldu ki, onca senedir daha beter suçlar işliyordu bu tarikat, okul çıkışlarında alınan çocuklar mı dersin, açık açık istismar mı dersin niye bugün tutuklandılar? Adnan hoca ben kendimi bildim bileli hatta 80’lerden beri yok mu?

(Burak) #3257

Kardeşim Türkiye’den Venezuela’ya gönül köprüleri kuran sanatsever hükümetimiz hakkında düzgün konuşur musun lütfen…

(İkbal Kartal) #3258

:thinking:

(Kürşad the Falcone) #3259

Buyrun.

(marko) #3260

Bloomberg de Damat’ın ekonominin başına geçmesine “Daha Türk Lirası değer kaybı nedir görmedi” gibi bir başlıkla karşılık vermiş, güzel günler bizi bekliyor.

(Kürşad the Falcone) #3261

Bu vaziyette nasıl bu pozisyona bu kadar düşük profilli birini getirdiler aklım almıyor. Adamın bir tane uluslararası finans kuruluşunda görev yapmışlığı yok. Çalık Holding’den başka bir yöneticilik yapmışlığı yok. Daron Acemoğlu konuşuluyorken ben biraz umutlanmıştım. Yani gelmeyeceğini biliyordum da en azından batırdıklarını toparlama niyetinde olduklarını düşündürtmüştü bana. Şimdi kaldık damata.

(marko) #3262

Ülkedeki bir şeyi düzeltmek/iyileştirmek değil ele geçirmek/lağvetmek üzerine kurulu bir politka izliyorlar yıllardır, şaşırtıcı değil.

(Haydi gel (ayran) içelim.) #3263

Hep aynısı oluyor ama yeter yav. :expressionless:

http://www.devtiyatro.gov.tr/haberler-889-basin-aciklamasi.html