Muhit Siyaset Başlığı

(Can) #3533

Haklısın ama bir şey ekleyeceğim, sorun sadece hükümette değil. Bu ülkede, üç beş kuruş verip yapacağı tasarrufu göz ardı eden, çok afedersiniz gerizekalı çiftçiler ziraat mühendislerini bitirdi. Aracılık gibi saçma bir sistemde kurdular, bu çiftçiyede müstahak.

Umarım şu muhalefette işler yoluna girer. Oy atacağım kimse kalmadığına göre :confused:

(nam-ı diğer) #3534

Oha lan 5.30 ne? Ben sabah evden çıkarken 5’ti. Yıl başına 10’u göreceğiz herhalde.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3536

(Haydi gel (ayran) içelim.) #3537

Yılbaşı geç oldu iki üç aya 10 rahat olabilir bu hızla.

Olması gereken 3 şey

1. Abd ile aralar düzeltilmek zorunda.
  2. Faizler arttırılmalı. (%25-30)
  3. İmf ile acilen masaya oturulmalı.

(Can) #3538

Yalnız harıl harıl dolar alanlar bu yükselmeyi çok güzel körüklüyor.

(Haydi gel (ayran) içelim.) #3539

Yok beee dolar alımının yükseltmesi dolar satmanın düşürmesi gibi. O kadar da önemli değil. Asıl mesele piyasa ile olan gereksiz savaş.

(Can) #3540

Yani bir bakıma öylede, Türkiye ölücüler ülkesidir. Dolar alan satan insan sayısının 10 milyondan fazla olduğunu düşünüyorum.

Senin dediğin önlemlere ek:

Adam doğru söylemiş. ABD’nin son hamlesi ile ekonomik durum alakasız, tamamen hükümetin durumu, gidişat ve ekonomiyle alakalı bir şey. Harıl harıl ithal ediyoruz. Hedefimiz en büyük ekonomi olmak fakat, bir ekonomimiz bile yok.

Bu atılmıştı ama bir daha atıyorum, newsweek böyle bir çağrıda bulundu. Yazı pek gerçekliği yansıtmasada ve desteklemesem de, ilk paragrafı çok doğru. Erdoğan, kötü biri ya da değil fakat kendisi ve yandaşları Osmanlı hakimiyetini canlandıracağını, canlandırabildiğini hatta yaptığını düşünüyor.

(was never real) #3541

(marko) #3542

Çok değil, Adnan Oktar operasyonu olduğu dönemde babam “sıra Haydar Baş’ta” demişti, vallahi de benim old-man haklı çıktı he. Eğer ülkeyi yöneten gizli güç babam falan çıkarsa hiçbirinizi tanımam arkadaşlar.

https://www.abcgazetesi.com/guncel/btp-genel-baskani-haydar-basin-mal-varligina-el-kondu/haber-98524

(Can) #3543

İyi de bu adamlar cemaatleri kapatmıyorlar ki. Bildiğimiz örgütleri kapatıyorlar, altından çıkıyor zaten. Menzil gibi cemaatleri kapatsalar ne çakılırlar yerel seçimlerde…

Bu arada anlık, batan firmalar mı varmış? Ekşide okudum ama, ekşi sözlük işte. Kaynak yazarın götüymüş gibi gözüküyor

(marko) #3544

Bana zengin ettikleri tarikatlardan en expendable olanları harcıyorlarmış gibi geliyor, ülkenin yeni gelir kaynağı tarikat temizlemek vallahi çok komik dkxmdmxjsjxjd

// Bu arada her gördüğümü atıyormuş gibi oldu ama şu olayı Bulgaristan’da ilk defa gördüğümde çok gülmüştüm poşet parayla mı olur diye, komşunuza sakın gülmeyin dostlar.

(Can) #3545

Gelir kaynağı olan tarikatları değil, FETÖ gibi baya örgütleşmesine göz yumdukları tarikatları vs. temizliyorlar. Ancak diğerleri bunlardan daha tehlikeli, dünya kadar kanun çiğniyorlar. Şeyh sen onunla evlen diyor, evleniyorlar. Sims gibi resmen ya. Ya da bir şey yapmadan gidip onayını alıyorlar. Ölünce de kafayı yiyorlar :nerd_face:

Valla decathlonda öyle. Ve çok sinir bozucu bir olay. Alternatif gerekli, zaten bilinçli insan poşet fazla fazla kullanmaz. Ama şu iki parmak atsan yırtılacak poşetten 1₺, 50kr gibi paralar talep ederlerse, başları yanar.

(Fransuva'nın Ayranı) #3546

(Can) #3547

00%20PM

10%20PM

Bu aşk resmen ya. Böyle bir komünitenin içinde sizde bulunmak istemez miydiniz :smiley: Ben şahsen etkilendim. Aşkta değil, aşkın ötesinde bir şey. Üstelik ücretsiz yeşil sarıkta hediye. Çoğunun profil fotoğrafında ya da kapa fotoğrafında, Gavs-ı Sani ya da Abdülkadir Geylani var sosyal medyada yalnız kalmak imkansız. İnanılmaz ne diyeyim, bir ara menzile bende uğrayayım. Evimin orada çok kardeş dolaşıyor zaten :man_with_turban:

35%20PM

(Haydi gel (ayran) içelim.) #3548

Şöyle dersem sende hak vereceksindir bana. abd hamlesi ile döviz in tırmanışı tamamen alakalı/etkili. Ama bu hamlenin bu kadar etki göstermesi ekonomik sorunlarla alakalı.

Çok ilginç bir düşünceye denk geldim twitter da. Flood u tam okumdan “Nediyor la bu değişik?” diyebilirsiniz. İktidarın en büyük sorunlarından birini çok iyi özetliyor

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #3549

Bu epeydir dolaşan bir söylenti çoğu firmanın batık olduğu söyleniyor özellikle inşaat firmalarının.

(Ertunç Doğan) #3550

Genel olarak inşaat firmalarının ömrü uzun olmuyor fakat bunda içeride dönen oyunların, torpillerin ve daha fazlasının da katkısı var. Yani bu olaylar çok önceden de yaşanıyordu inşaat firmalarında.

(marko) #3551

Bugünkü gazetelerin manşetleri, hiçbirinde ekonomik kriz yer almıyor. Kimi CHP’yi konuşuyor, kimi taze düşman belledikleri Amerika ile ilgili komplo teorileri uyduruyor ama kimse bizi esas ilgilendiren krizi yazmıyor. Yazık, umarım hiçbiri reklam alamaz ve satışları dibi görür de belki yaşayarak da olsa ülkenin durumunu anlarlar.

(İkbal Kartal) #3552

Bu gazeteleri gördükçe kendimi kötü bir parodinin içinde hissediyorum

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #3553

Aramızda hala gazete alan veya tv de haber izleyen var mı acaba?