Muhit Siyaset Başlığı

(Gizem) #371

:thinking:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #372

#MyMuhalafet Türkiye’deki en iyi muhalefet bu adam. Tebrikler harbiden. Ülkedeki uzun zamandır var olan bir açığı kapattı.

(Gizem) #373

Özellikle tespitleri müthiş

(öğnkü) #374

Parti kur oy verelim re- ha bir dakika…

(öğnkü) #375

(Geek Velet) #376

Binali: Seinfeld izledim, Gülmedim.

(*) #377

ateist kısmında hep sandalyeden düşüyorum aq

(Franz Joseph ) #378

Torunla pr çalışması

(öğnkü) #379

5-10 yıl sonra politik olarak çoğu beklentinizi karşılayacak bir ülkede mi yaşıyor olacağız, yoksa tam tersi mi?

(korhan) #380

Bence ne kadar zaman geçerse geçsin hayal kırıklıklarımız her zaman olacak bu ülkeyle ilgili ama yaşamaya devam edeceğiz bir şekilde. Şu an yaptığımız gibi yani.

(öğnkü) #381

5-10 yıl, bence ülkede Gezi tarzı toplumsal bir patlama yaşanmadığı sürece ciddi anlamda bir şeylerin değişmesi için çok kısa bir süre. Dolayısıyla hayır, çoğu beklentim karşılanmamış olacak.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #382

Tam tersi.

(Bordomavi) #383

Sorunun 2023’te ne olacak diye değiştirilmesini talep ediyorum! :smile:

(Geek Velet) #384

Benim gelecekle ilgili tek bir beklentim var, ne yapıp edip yurt dışıma çıkıp Türkiyeyi unutmak. Şaka şaka unutmayayım da, çoğu şeyi unutayım.

(Burak) #385

Buz dağının görünen kısmı bu bir de, kim bilir daha neler var. Ülkede şunun peşine düşecek bir tane şerefli namuslu savcı kalmadı. Sokakta açlıktan ölen çocuklar var, Allah belanızı versin sizin şu paralara bak ya.

(Burak) #386

Aynı zamanda Rıza Sarraf davası başlayacak birkaç saat sonra. Bakın bir yıl önce ‘‘Türkmen Beyi’’ ne demiş Sarraf için.

(Franz Joseph ) #387

Büyük ses getirecek bir olay. Ak Parti bu olayı asılsız olarak kıldı, dava açacağını söylemiş üstüne. Eğer bu belgeler sahteyse, Kılıçdaroğlu evrakta sahtecilikten çok ağır bir ceza alır. Bunu göze alacağını düşünmüyorum.

Bu paralar çok büyük miktarlar, üstelik dolar olarak gönderilmiş, bu ülkede ki dolar bunalımını açıklamaya yeter, dolar dışarı çıkıyor, içeri girmiyor. Çıkaran da iddiaya göre Reis-i Cumhur’un ta kendisi.

Üstelik 2011-2012 arası 1 Milyar 3 Milyon kadar bir para çıkmış, bunun her sene kat kat arttığını ve devam ettiğini düşünün… 6 Milyar ediyor ya, 6 Milyarla 6 milyon aile doyar be doyar, ülkenin 80 milyonun 13/1 dolaylı olarak, hesap kitaba girmek resmen intihar, korkunç tablolar çıkıyor ortaya.

(Geek Velet) #388

Montajdir o montaj, :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Geek Velet) #389

Balık baştan kokar!!!

(öğnkü) #391

Böyle bir ihtimal yok, resmi belgelere Man Adası’nın online hizmetinden* 15£ gibi bir miktar ödeyerek ulaşılabiliyor.

*https://services.gov.im/ded/services/companiesregistry/purchasefileanddocumentlist.iom?BusinessEntityId=330812

Türkiye tıpkı saltanat devirlerinde olduğu gibi bir aileyi besliyor, üstelik ölümüne arkasında durduğu bir aileyi zengin ediyor. Adamlar açık açık saltanat ve hilafet istediklerini belirtiyorlar, iki sayfa bilgi okumaktan aciz halk da bu olayı sadece toprak olarak genişlemek ve dini lider olmak olarak algılıyor. Adamlar olayın sömürü boyutunu da kast ediyorlar fakat kendilerine biat eden vasıfsızlar sanıyorlar ki Osmanlı sınırlarına tekrar ulaşınca kendileri de büyük ve zengin bir sömürü makinesinin parçası olacaklar. Hayır kanka, adamların malına, mülküna ve hatta haklarına çökeceği ilk kişi sen olacaksın. O toprakların sahibi “Osmanlı” olmayacak, Erdoğan ailesi olacak. Dini lider olarak “Osmanlı Lideri” seçilmeyecek, Erdoğan Ailesi seçilecek. Ortak edilmediğin, dışarıda bırakıldığın bir devlet modeli istediğin kadar sana dini/milli özgürlük tanısın (ki LOL öyle bir şey de yok); eğer yaşamına saygısı olan biriysen devlete her alanda ortak edildiğin ve sana hesap veren modeli savunursun. Ama belli ki insanımız devlet başkanıyla birçok konuda eşit olmaktansa bizzat itaat edeceği ve kendisinin vergilerini kişisel kasasında saklayacak bir devlet başkanı istiyor. Yıllardır değişmeyen tutumlarından ben bunu anlıyorum, o yüzden de bayağı umutsuzum. Kimse istifa etmeyecek, kimse bir şeylerin farkına varmayacak ve kimse hesap sormayacak.