Muhit Siyaset Başlığı

(Burak) #392

Rezilliklerin ardı arkası kesilmiyor. Bizim de işimize yarayan bir şeyler olsa bari ileriki günlerde. İddiaya göre halihazırda 16.000 belge varmış.

(öğnkü) #393

Oooo işte şimdi işler değişir :joy:

(Mert Özden) #394

Ne iğrenç bir ülke oldu burası.

(13. Sakar Kral) #395

Bu olayda bir kez daha gördük ki haber kuruluşları milleti gazlayarak okunmalarını/reytinglerini arttırmayı çok iyi biliyor. Bakıyorum, konu ile ilgili sürekli aynı boş laflar tekrar ediliyor; adam akıllı bir inceleme, işin derinine bakmak yok. Sırf ‘‘Aha bize ekmek çıktı.’’ kafası. Birde birbirlerine cevap verdiklerini sanıyorlar ya… Bir haber kuruluşunun diğer haber kuruluşuna yandaş diye cevap vermesi kadar komik bir şey yok. Yandaş tabi, kim değil ki? Bu haber ajansları sadece belli fikirlere kendini kutuplaştırmış milleti kendine çekmek için içi boş haberlerle olayları gazlama peşinde. Şansımıza dünyada bağımsız habercilik denilen bir şey var. (ki bağımsız gibi davranan ve buradan yürümeye çalışanlarda yok değil.) Kabul bu bağımsızlarda oldukça yanlı olabiliyor da kim değil ki?

Yahu yazılan makaleler sırf doldurma, araştırma yapılmamış, nasıl olsa millet gaza gelmeye müsait kökle odunu. Ulan karşı tarafa bakıyorum, dakikasında yapılan açıklama ‘‘İftira bu.’’ :expressionless: Lan bir araştırma yap, kaynaklarını sun, bunları bağımsız olarak millet yapabiliyor be… Detay ve kanıt denilen kavramlardan ne kadar haberdarlar acaba?

Size bir gerçek, olayla ilgili adam akıllı bilgi elde etmek için tek çare sabır… Ne olduğunu adam akıllı bir öğrenip, cevapları güçlendirmeden tek sonuç döngü… Şimdiden döngüye girdik bile ve millet, aşırı kutuplaşmış kafalar ile kendini tekrar etmeye başladı. Şu döngüden bir çıkamadık.

(Franz Joseph ) #396

Şaka gibi belgeleri yalanlayan ve bundan emin olan AKP, mecliste oy çoğunluğu nedeniyle Man Adası Belgeleri ve Panama Cenneti’nin araştırılması önerisini reddetti.

(İbrahim Kaya) #397

(imnotevensorry) #398

Yanlış kullanım. Burada yürüyen itler.

(Gizem) #399

Haydaaa bu kadar çabuk satacaklarını beklemiyordum

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #400

06:57 :smiley: Bana bunu hatırlattı nedense :smiley:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #401

Bu işten meydanlarda “komplo bunlar, Fetö’cü bunlar hedede hödòdö” diye bağırıp kurtulamazlar, çünkü ortada uluslararası düzeyde bir rüşvet, kara para aklama ve ambargo delme suçu var. Süreç nereye varacak çok merak ediyorum. Muhtemelen günah keçisi belirleyip kurban etme niyetindeler ama bu sefer zor görünüyor.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #402

Uluslararası suçlamaların ilki değil. Ama kişisel bir suçlama. Aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İnsan Hakları Bildirgesini ihlal ettiği iddiası ile açılmış binlerce dava var Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #403

Işte para insan haklarından daha önemli olduğu için bu sefer ortalık karıştı.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #404

Bakın burada ne buldum.
image

(Burak) #405

Beynini peynir ekmekle yemiş bu adam

(Geek Velet) #406

Muhteşem ötesi bir tespit değil mi???

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #407

Cuk oturdu derler ya :smiley: Bana öyle geldi :smiley:

(Emirhan) #408

https://eksisozluk.com/star-wars-iyi-parti-reklami--5523580?a=popular

Ahshfsdh çok güzel bir fikir. Hemen alttan bir yorum:

''sahalarda görmek istediğimiz hareketler bunlar. muazzam olmuş. iyi partinin türkiye’de siyasete yeni bir soluk getireceğini düşünüyordum ama bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum.

vay anam babam vay bir yanda gençlerin içtiği sigaraya bile karışanlar (dark side) bir yanda star wars’a ışın kılıcı efektli reklam verenler(aydınlık taraf).

güç iyinin yanında olsun.’’

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #409

TÜİK verilerine göre ekonomi de yıllık büyüme şuan %6.5, Maliye Bakanlığı yıl sonu 7yi görebileceğimizi söylüyor. Türkiye’deki ekonomik büyüme borçlanmayla finanse edildiği için zaten bu hormonlu bir büyüme, ancak enflasyon %14, işsizlik %12 iken bu %7 büyüme sayı olarakta hiç gerçekçi değil. Zaten büyük bir uluslararası finansal analiz kuruluşu Moody’s aynı büyüme tahminini Türkiye için %3.5 olarak açıkladı. Aradaki farkı sorunca dış mihraklar bizi çekemiyor bilmem ne. TÜIK verileride artık güvenilirliğini yitiriyor.

(falanfilan) #410

Büyüme olur olmasına bir analiz yapmak lazım. Ama sanmıyorum ki bu büyüme adaletli dağılıyor.

@Kursad_Sahin
http://www.bumko.gov.tr/TR,7405/2017.html

Şu tarz bir şey var, geçen yıl hoca ödev vermişti ordan biliyorum. Biraz fikir verebilir.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #411

Aynen. Kilo alan bir adamın da, kas yapan bir adamın da vücudu büyür. Bizim kas yaptığımızı da hiç zannetmiyorum.