Muhit Siyaset Başlığı

(Utku Tekalmaz) #432

dövmek biraz fazla hafif kalmış :slight_smile: halbuki hepimz biliyoruz potansiyeli

(Doğukan Çolak) #433

Yani bravo ne diyim. Adamlar resmen cinayeti yasal hale getirdi, bir gerizekalı sürüsü alkış tutuyor buna. Cidden, şu dakikadan sonra ne fark eder ki?

(Gizem) #434

İşin garibi böyle haberleri çevremdeki insanlara inandıramıyorum. Sonra yandaş bir kanal gelip evire çevire anlatıyor sonra bana bak gördün mü iyi bir şey için yapmışlar diyorlar.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #435

Aynen. Bugün başka birine daha anlattım “Ya o kadar değildir” dedi. Anlattığım kişi “Bak iyi bir şey için yapmışlar” diyen biri değil, muhalif biri üstelik.

(Gizem) #436

Bazen bıkıp hiç anlatmayacağım diyorum. Bu sefer bak ülke ne kadar iyiye gidiyor diyorlar 🤦

(Doğukan Çolak) #437

Hocam, resmen Madımak benzeri olayların yasallaştırılması bu? Nasıl hafif bir şey? Ben mi paranoyak biriyim?

(Can) #438

O madde sadece 15 Temmuz ve 16 Temmuz sabahı için geçerliymiş şeklinde açıklama yaptılar az önce. Bence alınan tepkiler üzerine böyle bir dönüş yaptılar. Maddeleri yazan elemanın sadece 15 ve 16 Temmuz’da geçerlidir ibaresini unutacağını sanmıyorum.

(öğnkü) #439

Okulda sevmediğim bir prof. var acaba ona temiz bir sopa çekip sonra “YAA İŞTE BU FETÖCÜYMÜŞ HOCAM BİZ VATANİ GÖREVVİMİZİ HEDELEDİK HÜDE BİR ŞEYLER” mi desem? Üff çok canım çekti var ya, memleket iyiye gidiyor arkadaşlar.

(Burak) #440

Açlık grevi sürecinin başından beri takip ediyorum bu vatandaşları, DHKP-C bağlantıları şusu busu derken karalama kampanyası yürütüldüğünü düşündüm ve sesimi çıkarmadım, ama aklımın bir köşesinde de ihtimali bulundurdum. İktidara olan nefretim geç aydınlanmamı sağladı belki bilmiyorum. Ama hakikaten bu nedir yav, LOL diyorum ve tekrar susuyorum. AKP’nin ekmeğine sırf kendi partizanları yağ sürmüyor, böyle tipler olmasa bu parti bu kadar ayakta kalamazdı zaten. Tiplere bak Dersimli Kemal Babaymış, Seyid Rıza’ymış dksjdskjs. Aynen devam böyle sığır gibi ‘‘direnmeye’’ devam edin siz. Hayır bir de kendi pislikleri yetmiyormuş gibi CHP’ye de bulaştı mikroplar. Neyse ya, kime ne laf anlatıyorum ben İYİ Parti’liyim artık CHP’yi saldım zaten.

(Ece) #441

Bu olay açık bir şekilde gösteriyor ki, bu ülkenin sağı da solu da(chp ne kadar sol tartışılır), dindarı da laiği de birilerine, birilerinin davasına çok kolay inanabiliyor. Milletimizde sorgulama, her ihtimali düşünme gibi yetiler kalmamış sanki. Hükümet yanlıları hükumete laf atan babası da olsa ona cephe alıyor, muhalefettekiler ise hükumete her karşı çıkanın yardımına koşuyor. Sorgusuz sualsiz. Bu kadının Atatürkçü olabileceğini düşünmeleri başından beri hataydı, ben bu tweete şaşırmadım açıkçası.
Söylediklerine tamamen katılıyorum. Bu hükümetin bu kadar uzun süre kalmasının en büyük nedenlerinden biri kötü muhalefet. Yine koz verildi ya çıldırmamak mümkün değil.

(Burak) #442

Diğer partilerde yaşananlar (örneğin MHP’nin iktidarın koltuk değneği olması) beni pek bağlamıyor açıkçası, güler geçerim. Benim derdim CHP, bütün CHP’liler kol kanat gerdi şunları savunmak için, o kadar kamuoyu oluşturuldu falan. Ve bu kadının dediklerini dile getiremeyip de aynı bu kadın gibi düşünen onlarca insan var (en başta Sezgin Tanrıkulu olmak üzere) CHP’de, bundan %100 eminim. Terörist cenazelerine falan katılıyorlar dsjkksds. Şimdi Ak Partililer dese ki bunlar terör örgütlerini destekliyor, CHP de bunları destekledi. Kim karşı çıkabilir? Parti içinde böyle çatlaklar oluşacaksa Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek başına yaptığı muhalefetin ne anlamı var? HDP’den ve doğululardan oy koparabilmek için yapmadıkları şaklabanlık kalmadı. En başta ben olmak üzere kendi ulusal tabanından çok ciddi oy kaybettiler, Cumhuriyet Halk Partisi oldu ‘‘Halkların’’ partisi, CHP altı okunun anlamını unuttu, ‘‘Türk değil Türkiyeli’’ oldu. Rezalet kere rezalet. İYİ Parti’den de ne çıkacağı belli değil ama hiç değilse alternatifsizlikten CHP’ye oy vermek zorunda değilim artık. Daha kötü olamazlar diye düşünüyorum.

(Utku Tekalmaz) #443

eminim unutmuşlardır. yersek tabi.

(Kayra Yeşilırmak) #444

Bir de Atatürk’ü kendi işlerine dahil etmeleri yok mu ? En çok sinirime giden de bu oluyor. Atatürk bu günleri görse ilk bunların yüzüne tükürür.

(Geek Velet) #445

Dediklerinde katılıyorum.
Atatürk düşmanının bile yüzüne tükürmeyen biri.

(KartaL) #446

Okumanızı öneriyorum

http://onurluhabercilerr.com/yilmaz-ozdil-erdogan-i-fena-kizdiracak-al-sana-osmanli-paylasalim-1

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #447

İfrat ve tefritten, tek taraflılıktan, ve tarafgirlikten sakınınız.

(Kürşad Chieh-she-shuai) #448

Capitalism did it again!

Suriye’nin iç savaş nedeniyle yıkılan bölgelerin yeniden inşası için dev inşaat ihaleleri dönüyor şuan. Ve bunların hepsi Çin ve Rusya’ya veriliyor. Esad Türkiye’ya zırnık vermedi. Dünyanın en büyük 250 inşaat şirketinin 42’sine sahip olan, komşu ülkesi olan, süreçte çok etkin rol oynayan Türkiye’ye. Şaşırdık mı? Hayır.

Ek bilgi: Kapitalizm sermaye birikimini genişletmek ve yeni yatırım alanları bulmak için savaşlara ihtiyaç duyar. 1929 krizinden çıkabilmek için 2. Dünya Savaşı ile Avrupa’nın yıkılıp yeniden inşa edilmesi gerekti.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #449

Coincidence? I think not!

(imnotevensorry) #450

Bir çok Rus inşaat firmasının da Türkiye menşeli olduğu, olmasa bile çalışanlarının önemli kısmının Türklerden oluştuğunu düşünürsek Türkiye yine nemalanacaktır.

(Franz Joseph ) #451

Ben bunu şöyle düşünüyorum aslında, bu kadını şahsen ben işinden alıkonulduğu gerekçesiyle desteklemiştim, bana göre hiç bir insanı bir yaftayla işinden etmek doğru değildir, düşüncesi gerçek olsa bile.

Benim kafama takılan “ah bu kadın Komünistmiş” değildi, bü ülkedeki yeni öğretmenlerin çoğunluğu zaten İslamcı. Bende bir ideolojinin çocuğa küçük yaştan aşılanmasını doğru bulmuyorum ama bir ülke adil ve eşitse, düşüncelere saygılıysa ona izin veriyorken buna da izin vermeli, zira kapanma partilerinden tutun tekbirle derse başlamaya kadar herşeyi gördük.

Tabi, DHKP-C militanı ise, görevden alınması doğru bir karar olurdu. Ama DHKP-C katliam yapan sadece başka bir terör örgütü. Bu örgütün düşünceleri yüzünden başka bir insana asla terörist diyemeyiz. Çünkü bu IŞİD diye bir örgüt var diye tüm Müslümanları işinden almakla aynı alakada.