Muhit Siyaset Başlığı

(Ece) #452

Ben bu kadının düşüncesini belirtmesini özgürlük olarak görmüyorum. Ülkede haksız yere görevinden alınan akademisyenler var fakat bu kadın onlardan biri değil. Savunduğu, övdüğü kişi Atatürk’e ve devlete karşı halkı ayaklandırmış, cumhuriyet- laiklik düşmanı ve bildiğim kadarıyla İstiklal Mahkemeleri’nde yargılanmış bir hain. Yani Şeyh Saidten farksız bi insan. Ben nasıl Şeyh Saide destek veren bir akademisyen görmek istemiyorsam, Seyid Rızayı destekleyen bir akademisyeni de aynı derecede istemiyorum.

Derse tekbirle başlayan hocalar büyük ihtimalle şeriatçı hilafetçi diye düşünürsek eğer, onlar işinden alınmıyorsa bu kadın da alınmasın demek bence çok yanlış. Asıl bu kadın alındığı için şimdi sıra onlarda demeli ve onların da görevden alınması için tepki göstermeliyiz.

(Kürşad the Falcone) #453

Ne hallere geldik.

(yakışıklı olduğum kadar mütevaziyim de) #454

Gerçekten görevini hakkı ile yapan bir değnek.

(Protogonos (Ali)) #455

Şimdi size,satırlara sığdıramadım düşüncelerimi 3 harfe sığdıracağım
wtf

(Protogonos (Ali)) #456

Sahibinden satılık Devlet
Hem de Bahçeli

Bir grup (kaliteli) insan sohbet ederken duymuştum;Bahçeli’nin bu kadar dönmesinin sebebi,yeni bir tapesinin olması olabilirmiş.Bana mantıklı geldi

(İbrahim Kaya) #457

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #458

Devlet Bahçeli zaten hiçbir zaman kaliteli bir politikacı değildi. Gözümde pek bir değişiklik olmadı.

(Can) #459

“Everything fits” diye bir söz vardır polisiye dizilerinde ya da filmlerinde. Hah tam işte o bu olay ya.

(Burak) #460

Reis yavaş dön be ümmet yetişemiyor reissss

Darbe gecesi elinde silahla meclis kapısında nöbet tutan Nihat reissss

Bir grup şempanze bile ülkeyi bu kadar kötü yönetemez. Meral Ana da kelek çıkarsa yandık ki ne yandık.

(Gizem) #461

:thinking:

(Can) #462

(Protogonos (Ali)) #463

O halde B.√cosF=MHP’nin temin etmesi gereken oy hane sayısıdır

(büşra) #464

Burada genelde aktif siyaset konuşuluyor biliyorum ama bayağı ilginç bir test buldum, paylaşmadan edemedim.

Ben anarşistlere yakın çıktım.
Ehe.
:cherry_blossom:

(Volkan Şahin ) #465

Anarşist çıktım.

bojkott-600x338

(evethearteyes) #466

Sağ sosyalist devrimcisi mi? Peki iyi günler.

(Kürşad the Falcone) #467

Alın size has bir politik olarak neredesiniz testi.

Ben sosyal liberal çıktım.

(Gizem) #468

Teşekkürler,bu test sayesinde ingilizce bilmediğimi farkettim

(Efe Cihan Zengin) #469

Rasyonal sosyalist çıktım wtf? HEIL HITLER?!

(imnotevensorry) #470

Otoriter-sağ’a yakın, liberal Kadet çıktım. İkinci testte ise sol-liberal çıktım. Kafalar karışık…

(marko) #471

Yalnız Hitler’in mensup olduğu görüş nasyonel sosyalizm ve pek de rasyonel bir görüş değil…

Bu arada ben tüm testlerde (evet 1917 dahil) Atatürkçü çıktım, biz de böyle delikanlıyız.