Muhit Siyaset Başlığı

(i) #1542

Ben de olumlu bakıyorum çok doğru bir hamle. Ne olursa olsun Muharrem İnce ve ekibi herkesi kucaklamalı, herkesle temas sağlamalıdır. Karşısındaki insan terör yandaşçılığından ve seviciliğinden içeri tıkılmış birisi olsa da bir şey değiştirmez. Ne olmuş arada bir bölücü faaliyetlere destek verdiyse.

İkinci soru için de bence de artık cezaevinde kalmamalıdır. Çünkü öncelikle kendisi ülkesi için önemli hizmetlerde bulunmuş bir zat-ı muhteremdir. Hatta bir keresinde televizyona çıkıp halkı için saz çalmış, ülkesinin kulaklarının pasını birkaç dakika için de olsa pirüpak eylemiştir. Hatta içerde kaldığı süreler için özür dilenmeli ve kendisine tazminat ödenmelidir.

Evet katılıyorum ben de. Bu konuda Mevlana’nın öğretilerine kulak verip “Gel ne olursan ol yine gel.” öğretisini ilke edinmemiz çok mühim. Arada bir “PKK sizi tükrüğüyle boğar, biz sırtımızı YPG’ye PYD’ye dayadık…” falan demiş olabilirler olsun yine de gelsinler kucaklaşalım. Ülkenin kurtuluşu kucaklaşmaktan geçiyor çünkü. Hatta Muhit olarak bir ara gelin biz de kucaklaşalım :disappointed_relieved:

Benim de bunların herhangi bir şekilde kale alınmadığı günler en büyük umudum. Swh

( ◉) #1543

HDP’nin yaklaşık 5.5 milyon oyu var. Çoluğuyla çocuğuyla 10 milyon insan diyelim ki sırtını PKK’ya yaslamış olsun. Çözüm önerin nedir? Kaale almayıp daha da marjinalleştirmek mi? Yoklarmış gibi davranıp mojito yudumlamak mı?

Bu kucaklaşma tarafların hatalarını kabul ettiği ve bundan vazgeçtiği takdirde olacak zaten. Günahıyla sevabıyla değil. Gerekli bedeller ödendikten sonra. (Benim temennim)

(i) #1544

Mojito iyi fikir.

(Batuhan Burak) #1545

Beni cumhurbaşkanı yapın söz veriyorum siyasi partilerin hepsini kapatacağım, tüh imza bitti di mi :frowning:

(alana) #1546

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1547

Bence de tamam. Çıkın gidin önünü açın ülkenin güneşlensin biraz.

(*) #1548

Kdjdjakfjan yav adam biliyor milleti

([Godwoken]) #1549

(Can) #1550

HAHAHAHAHAH, UMARIM BU HABER OLUR YURTDIŞI BASININDA. MÜKEMMEL KEYİFLİ GİDİYOR BU SEÇİMLER YA.

(Burak) #1551

Tam şu anda, her seçim öncesinde olduğu gibi, “Aha bu sefer harbiden gidiyorlar” diye tekrar umutlanmaya başlamışken aklıma birden bu fotoğraf düştü. Sonu benzemese bari.

(Can) #1552

Tamam.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1553

Erdoğan büyük ihtimalle bu seçimleri kazanacak.

(y) #1554

Gerçekci olursak kesin diyebiliriz aslında.Ama 2.turda kazanıcak bence

(Can) #1555

Ben aksine, kafa kafaya gideceğini düşünüyorum. Önceden AKP’ye oy verenler şimdi farklı sebeplerden özellikle Akşener’e vereceğini söylüyor özellikle kadınlar.

(Ece) #1556

Çoğunlukla iyimser biriyimdir. Ancak bu sefer hiç olmadığım kadar umutluyum. Muhalefeti hem ilk turda oyları bölecek kadar hem de ikinci turda “Tamam” diyecek kadar güçlü buluyorum. Bu sefer olmak zorunda, gerçekten.

(Can) #1557

Her şey İç Anadolu’ya bağlı gibi geliyor bana. Şu hava girmeyen yerlerin yarısında Ak Parti’nin oy oranları azalsa bu şahıs kaybeder gibi. Özellikle son seçimi şaibeli bir şekilde yaklaşık %2 farkla kazandığını düşünürsek.

( ◉) #1558

İç Anadolu insanı ile uğraşılmaz arkadaşlar. İnsanı çileden çıkartacak bir cahilliğe ve aptallığa sahipler. Yoruldum.

(Hakan) #1559

T A M A M

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #1560

Bizim Karadeniz insanı da bu sınıfa giriyor sanırım.

(Cem Ekiz) #1561

İç Anadolu’nun, hatta özellikle Ankara’nın reel siyasetle bunca içli dışlı olması beni acayip derecede geren bir sorun. Memleketim olan Çukurova şehirlerinde insanlar bunlar kadar olsaydı büyük olasılıkla bir iç savaş yaşardık :slight_smile: