Muhit Siyaset Başlığı

( ◉) #1665

Devletin parasının suyu çekmesi ile alakalı farklı kaynaklardan toparlanmış dikkat çekici bir derleme.

https://eksisozluk.com/entry/76996982

(alana) #1666

( ◉) #1667

Demin gördüm bu haberi ve içim cız etti bir anda.
İnşallah tahminimde yanılmışımdır ancak milliyetçi arkadaşlara söyleyecek söz kalmadı malesef.

(alana) #1668

Açıkçası gaaaayet mantıklı konuşmuş. Akşener’e tamamen katıldığım az sayıdaki durumlardan biri. Milliyetçi arkadaşlar içinse yapacak bir şey yok :woman_shrugging:t3:

(Haydi gel (ayran) içelim.) #1669

Neden milliyetçilik bir siyasi tarafmış gibi konuşuyorsunuz?

( ◉) #1670

Kazananı belirleyecek kişiler, Meral Akşener’in sağ kanattan kopardıkları olacak. Bu söylemlerle imkan yok.

(marko) #1671

Çünkü öyle.

(Haydi gel (ayran) içelim.) #1672

Ok :expressionless:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1673

Doğru bir yorum. Önceki seçimlere bakarsanız MHP’nin kaybettiği oylar hep AKP’ye gitmiş. Bu seçimde önemli olan sağ taraf sol tarafın oyları zaten hep aynı oluyor.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1674

Aynısını yazacaktım. Gecikmişim.

( ◉) #1675

Bu ülkede siyasi bir partinin adında, bir diğer siyasi partinin ilkelerinde bulunan bir kavram olduğu için.

Demek istediğini anlamıyor değilim. Siyaset üstü bir vatan sevgisi gibi görüyorsun milliyetçiliği ama bunun tek yolu milliyetçilik değil.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1676

Vatanperverliği de siyasi bir yönelim olarak görüyorum. Şahsen ben vatanperver değilim.

(alana) #1677

40 günde neler neler olur bu ülkede. Vatandaş unutur. Aslında geç bile kaldı Akşener, Demirtaş için İnce ve Karamollaoğlu açıklamalar yaparken yapmalıydı bu konuşmayı.

Bir süredir televizyonlarda dönen bir dizi reklam var. Bir örneği de şöyle :arrow_heading_down:

Her reklamın sonunda 24.06.2018 tarihini vererek “Türkiye Vakti” logosu çıkıyor. İnternette (Ekşi Sözlük :slightly_smiling_face:) biraz dolandım ancak bu reklamların hangi partiye/ittifaka ait olduğunu bulamadım. Yani resmi bir açıklama falan yok. Türkiye Vakti ismi ile AKP’ye ait olduğu söyleniyor fakat videoların hepsinde bahsi geçen ülkelerin nasıl kalkındığı ve Türkiye’den ne kadar ileride olduğundan bahsediliyor. Yani bu nasıl bir seçim stratejisi? 16 yılın üstüne “Yeni bir dönem.” nasıl oluyor? Sanki AKP’den kurtulacağız temalı bir reklam olmuş. Benim kafam çok karıştı. Sizin görüşlerinizi gerçekten merak ediyorum.

( ◉) #1678

Ekonomik durum sizi umutsuzluğa itmesin, siz hele bi seçin daha küllerimizden doğacağız edebiyatı olabilir.

(alana) #1679

: D

İkisi arasında 10 dakika var : D

(y) #1680

Cb daha mitinglere başlamadı başlasın neler neler söyler ekonomiyle ilgili.Millet de inanır yer hepsini.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #1681

Ülkenin ekonomik gerçeğini bugün doğrudan gördüm. Bir telefon alalım dedik. Faizi, ÖTV’si, vadesi ile 2000 liraya yakın maliyetinden fazla para ödemek durumunda kaldık resmen.

( ◉) #1682

Diyelim ki seçimler sonucu AKP gitti. Yeni hükümetten ilk beklentiniz nedir?

Şahsen geriye dönük yargılama istiyorum ben. Dökülen ses kayıtları, belgeler unutulmamalı.
Bir de fetö’nün siyasi ayağı soruşturmalarının başlamasını.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #1683

Suriyelileri göndermek.

(Oneironaut) #1684

Bağımsız yargı + özgür medya