Muhit Siyaset Başlığı

(Ataberk ) #1686

Tam bağımsız üniversiteler.

(marko) #1687

50’lik şişe’nin fiyatını 4 liraya veya daha aşağıya düşüremeyen hükümet ben ülke yönetiyorum demesin.

(*) #1688

5 olsa madde kullanımı azalır 4 olsa biter

(Kürşad the Falcone) #1689

Laiklik ve medeniyet namına kısa sürede adımlar atılabilir ama gelenin enkaz devralacağı da gerçek. Özellikle ekonomi konusunda hamleler zaten uzun vade de sonuç verir (verirse). Ama ben ilk önce diplomasi ve dış politikadaki imajın düzeltilmesini bekliyorum.

(Can) #1690

Daha saygın bir diplomasi.

(Can) #1691

Şu alkol fiyatlarını bi’ indirsinler ya çimlerde soğuk çay içiyoruz :((

(*) #1692

Üniversitelerde sigara yasağı kalksın karşılığında 50 kuruş zam gelsin.Sigara almayı unutunca insan acı çekiyor.

(Can) #1693

Arkadaşlar, gerçek mi şaka mı anlamadım ama, cidden beklentiler bu yönde mi? Sigara ve alkolden bahsediyorum, merakımdan soruyorum.

Kişisel olarak yorumlarsam, ben anlam veremiyorum, bizim şimdi ilk sorunumuz bunlar mı hakikten? :smiley: Lütfen yanlış anlamayın, eleştirme gibi bir niyetim yok.

(Can) #1694

Tabii ki değil, takılıyoruz. En azından ben. Ama ucuzlaması lazım ya hasret kaldık

(*) #1695

Kardeşim küçük pencereden bakıyosun sigara ve alkol fiyatları düşmüşse ülke kurtulmuş demektir aq

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #1696

Oyun, konsol fiyatları düşsün bari kişisel derdim bu. İyi oyunlar 200 liradan aşağı değil.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1697

Başa gelebilmeleri.

(Can) #1698

Affına sığınaraktan ben hala ciddiye alamıyorum. Tek öğün yemek ile idare eden insanları gördüm bizzat.

Yine şahsi olarak alkolü az da olsa tüketmeme rağmen, sigaraya da alkolede gelen, elbette ağır olmayan tüm yaptırımları destekliyorum. Eğer ki gelmeyecekse, zararlı alışkanlıkların önünün açık olduğu ülkede sağlık hizmeti hakkını aramak bir o kadar saçma.

(*) #1699

şakaydı zaten

(Cem Ekiz) #1700

Madde kullanımı psikolojik temellidir. Bugün alkol ve sigaradaki aşırı fiyatlanma madde kullanımı engellemiyor, uyuşturucu kullanımını arttırıyor. Bunlar kayıt dışı ekonomi olduğu için resmiyette görülmeyen şeyler. Bu da devletlerin işine geliyor çünkü istatistik kabarmıyor. “Sigaradan yılda şu kadar insan ölüyor” diye propaganda yapabilirsin ama kayıt altında tutmadığın müddetçe hiç kimse esrardan yılda kaç insanın öldüğünü bilemez. Kaldı ki uyuşturucu maddelerin ticaretiyle alkol ve tütün ticareti arasında çok ciddi farklar var.

(Burak) #1701

Abi uzmanlara bunu mu tembihledin gerçekten kdlsmdksmd? Gerçi Yiğit Bulut’u başdanışmanı yapan birinden başka ne söylemesini bekliyorsam, hata bende.

Sevindirici bir gelişme.

(Burak Öztürk) #1702

Şunu izlediniz mi?

https://www.youtube.com/watch?v=WKPx7sfIQ60

Videoda birtakım sorular var fakat soruların yanıtları yok.

(meta) #1703

(Karpuz&Peynir&Rock'n Roll) #1704

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #1705

Bence dün çok güzel konuştu Muharrem İnce. Ama net cevaplara önem vermesi gerekiyor.