Muhit Siyaset Başlığı

(marko) #1706

Fatih Portakal artık nefretimsin abim

(Ataberk ) #1707

Programı izlemedim o yüzden merak ettim,Solien neye kızdın acaba?

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #1708

Fatih Portakal dün biraz saygısızlık yaptı. Sorular çok olduğu için kısa ve net cevaplar istedi. Ama bunu şöyleyiş tarzı kaba bir şekilde oldu. İzlerken ben rahatsız oldum açıkçası. Saygılı olmalıydı, karşısında Cumhurbaşkanı adayı var ne de olsa.

(marko) #1709

Adam ne zaman bir şeyi açıklamaya çalışsa, ne zaman verdiği bir cevap 5-10 cümleyi geçse YAUV DAHA NET DAHA KISA falan diye susturmaya çalıştı adamı. Tüm adaylara eşit sorular sormak istediklerini söylüyorlar ama Tayyip Erdoğan’a bu üslubun yarısı kaba şekilde soru soramaz oradaki kimse.

(Ataberk ) #1710

Anladım,teşekkürler cevaplarınız için.Yeri gelince aklımla oynama demeyi biliyor.İnsanın söylediği neyse hareketi de öyle olmalı.Bizim aklımız yetiyor.Şu sonucu çıkartabiliyoruz.

(Dipsomanik Kullanıcı) #1711

Ben Fatih portakalın tavrından da üslubundan da rahatsız olmadım ya. Adam sohbetin başında ‘‘keşke mimiklerinizle bu kadar tarafınızı belli etmeseniz’’ eleştirisine maruz kalmış, yancı yaftası yemiş. ''Daha kısa cevaplar verebilirseniz, daha çok soru cevaplayabilirsiniz" dedi diye de saygısız olmuş :grin:. Rahatsız olduğum tek şey Muharrem incenin Kılıçdaroğlunu hiç eleştirmemesi, evet bazı hataları veya eksikleri vardı dememiş olması oldu.

(imnotevensorry) #1712

KK ile ne anlaşması yaptılar bilmiyorum ama CHP’ye büyük zarar veriyor bence. Bu aşamada olumsuz konuşmasını çok beklemiyordum zaten ama fazla “vefalı” geldi bana.

(Dipsomanik Kullanıcı) #1713

CHPden çok kendi duruşuna zarar vermiş bence. Çok güzel ifade etmiş kendini, mantıklı da konuşuyor diye izlerken ufacık bir Kılıçdaroğlu eleştirisi yapmaktan bile çekinmiş olması azıcık hayal kırıklığına uğrattı beni.

(alana) #1714

Bu adamın özünde bir CHPli olduğunu ve CHP’nin de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yanında milletvekili seçimlerine hazırlandığını unutuyorsunuz bence. Ayrıca minik bir eleştirisinin bile yandaş medyada nasıl evrilip çevrileceğini tahayyül edemiyorum.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1715

Oy oy yavaş başkanım.

edit:Gülen ile ilgili dedikleri gerçekten ilginç.

( ◉) #1716

Neden böyle bir şey yapmalı ki böyle bir durumda?
Adam zaten ‘‘daha partisi bile seçmemiş’’ eleştirileriyle uğraşarak cumhurbaşkanı olmaya çalışıyor. Partisiyle zaten sabun köpüğü kıvamında olan ilişkilerini neden zedelesin?

(Dipsomanik Kullanıcı) #1717

İnsanların dürüstlüğüne inanmalarının kendisi için önemli olduğundan bahsetmiş. Böyle bi konuda objektif bir yorum yapması şahsen benim dürüstlüğüne olan inancımı arttırırdı. Ama siyasetin gerektirdiği şeyler bunlar sanırım :woman_shrugging:

( ◉) #1718

Kılıçdaroğlu ile ilgili mesele işin dedikodu/magazin kısmı biraz. Ne insanlara faydası var ne de çözülmesi gereken bir problem.

Dürüstlük kıstasının vaatlerinde ve söylemlerinde önemli olduğunu düşünüyorum yoksa Kılıçdaroğlu’nu gömmüş veya gömmemiş bize ne.

(tulpar) #1719

Ek olarak birbirlerine çok fazla sözlü sataşma yapıyorlar. Bunun olması kaçınılmazdı.

(Kaan ) #1720

Hande Fırat midemi bulandırıyor.

(marko) #1721

Kırklareli :upside_down_face:

(Can) #1722

Bugün Tekirdağ’a dönerken, Muharrem İnce’nin mitingi olduğunu öğrendim. Şöyle komik bir durum var, geçen seferde dönerken Recep Tayyip Erdoğan buradaydı, garnizon ayaktaydı resmen, etrafta zırhlı araç bile görmüştüm.

Şimdi ise sadece trafik polisleri ve azda olsa polis gördüm. Bu kadar güvenlik önlemi alacak ne var? Ben Muharrem İnce’nin mütevazi oluşunu seviyorum ve bana Uruguay’ın bisiklet kullanan Cumhurbaşkanını anımsatıyor kendisi. Umarım Küçükkaya’nın da dediği gibi güç zehirlenmesi yaşamaz ve dürüst bir lider olur.

( ◉) #1723

Ben bu güvenlik konvoyu eleştirilerinin abartıldığını düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı makamı temsil açısından bu ülkenin en üst mevkisi. E bu ülke de terör örgütleri ile dolu, fokur fokur kaynayan bir ülke.
Elbette ki üst düzey koruma olacak. Diğer stratejik dünya ülkelerinde olduğu gibi.

Rica ediyorum bisikletle dolaşan Uruguay cumhurbaşkanından, market alışverişi yapan Lüksemburg bakanından örnekler vermeyin.

Bi söz vardır, ‘‘kim takar Yalova kaymakamını’’ diye. O hesap.

(Can) #1724

Haklısın elbette. Fakat, liderin bir kaç senede düzenli olarak değişmesini öngören bir sistemde, hepsini göremeyecek kadar fazla odası olan saray yaptırıp, emrinde 300’e yakın araçla konvoy dolaştırmanın neresi stratejik bir önlem ki?

Sonuçta, Recep Tayyip Erdoğan bir hanedanın son veliahtı değil. Evet, sevilmeyen ve terörle burun buruna gelmiş bir lider, burası doğru. Tamam iyi de, bu ülkenin diğer siyasi liderlerinin, evlatlarının, önemli kişiliklerinin canları can değil mi? E herhalde bize konvoy takacak halleri yok. Mitinglere gelince 15.000’inin görev alıp, (bazı yerlerde özellikle) polislerin “Kendi aranızda halledin” diyebilecek kadar rahat olabilmesinden bahsetiyoruz. Keskin nişancılar okey, girişlerde kontrol yapan ekipler okey, zırhlı araç ne lan?

( ◉) #1725

Haberlerde sürekli adı geçen EYP patlayıcılar var ya, işte onlar gübreden yapılıyor. Bu işin bu denli basit olduğu barizken zırhlı araç ‘‘en uç’’ değil ‘‘başlangıç seviyesi’’ bir güvenlik önlemidir.

Tayyip Erdoğan’dan nefret eden biri olarak, eğer ülkenin cumhurbaşkanı bir terör örgütü tarafından suikaste uğrar ve ölürse ben kendimi psikolojik yıkıma uğramış ve yenilmiş hissederim. Sadece ben değil tüm ülke. Orada korunması gereken şahıs değil makam.