Muhitin Twitter Ar┼čivi ­čÉŽ

(Volkan ┼×ahin ) #2700

(ÔÇťE─čer benden sayg─▒ bekliyorsan─▒z sa├žmalayan sayg─▒ falan yok bende") #2701

Bu arada Netflix galiba VPN kullan─▒m a├žm─▒┼č yak─▒nda herkes VPN mecbur kalacak. :slight_smile:

(ÔÇťE─čer benden sayg─▒ bekliyorsan─▒z sa├žmalayan sayg─▒ falan yok bende") #2702

(Salih Alp G├Âk├žek ) #2703

(falanfilan) #2704

Tutarl─▒ bir yapt─▒r─▒m i├žin mant─▒kl─▒ bir hareket bence. Altred Carbondaki sahnelerin benzerlerinin bulundu─ču siteleri yasakl─▒yorlar. Bu konuda fazla liberal olmaya gerek yok bence zaten her t├╝rl├╝ buluyor bulan.

(ÔÇťE─čer benden sayg─▒ bekliyorsan─▒z sa├žmalayan sayg─▒ falan yok bende") #2705

Altred Carbon netflix dizisi netflix de saten dizilerÔÇÖin korsan siteler de yay─▒nlanmas─▒na izin veriyor. (Daha do─črusu pek kar─▒┼čm─▒yor. )blu tv yay─▒nland─▒─č─▒ dizi ise bir Hulu dizisi(dizin isimin unutum.):slight_smile:

(falanfilan) #2706

Oktay reyiz ben sans├╝r ├╝zerine d├╝┼č├╝ncemi belirttim. Blue tv yi bilmem

(hal─▒, kilim, travel) #2707

NetflixÔÇÖi kendi iste─čimizle, paras─▒n─▒ verip sat─▒n al─▒yoruz. Televizyondaki gibi ├žolu─čumuz ├žocu─čumuz izliyor durumu da yok. Sans├╝rlenmesinin nas─▒l bir mant─▒─č─▒ olabilir? Tutarl─▒ yapt─▒r─▒mdan kast─▒n ne?

(falanfilan) #2708

Brazzers─▒ da paras─▒n─▒ verip al─▒yorsun. ├çok fazla cinsel i├žerik bar─▒nd─▒r─▒yor i├žerisinde. Sans├╝r├╝n ideolojik bir ┼čey oldu─čunu sanm─▒yorum yoksa. Netflixin de i├žinde ├žok yararl─▒ i├žerikler de oldu─čundan ve as─▒l mevzusu bu olmad─▒─č─▒ndan 2 meme sans├╝rlenirse benim i├žin s─▒k─▒nt─▒ de─čil.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2709

Bunun sigaray─▒ sans├╝rlemekten hi├žbir fark─▒ yok. Herkes orada sigara oldu─čunu biliyor, sadece rahats─▒z oluyorsun.

(hal─▒, kilim, travel) #2710

Ben ideolojiden falan bahsetmedim. Konuyu ba┼čka yerlere ├žekme.

BrazzersÔÇÖ─▒n da sans├╝rlenmesi a┼č─▒r─▒ derecede sa├žma. Yeti┼čkin bir insan su├ž te┼čkil etmedi─či s├╝rece istedi─či yapabilmekte ├Âzg├╝r olmal─▒. ─░nsanlar─▒ kendilerinden korumaya ├žal─▒┼čmay─▒ anlam─▒yorum.

Sen a┼čm─▒┼č bir insan oldu─čun i├žin yararl─▒ i├žerikleri izlemek istiyorsun. Biz a┼ča─č─▒l─▒k sap─▒klar─▒n tek derdiyse meme g├Ârmek. Allah bizi kahretsin.

Ayr─▒ca sanatsal bir eserin de tamam─▒n─▒ g├Âremeyece─čiz ama bu ├Ânemli de─čil. Yararl─▒ k─▒sm─▒ duruyor sonu├žta.

(and this man a name) #2711

ilk olarak mesele yeti┼čkiin insanlar─▒n ne izlemesi gerekti─čine ba┼čkalar─▒n─▒n karar vermesi. ikinic olarak sans├╝r sadece k├╝f├╝rle ├ž─▒plakl─▒kla kalmayacak. ho┼člar─▒na gitmeyen her┼čeyi sans├╝rleyecekler. e tabi onlarda hakl─▒ ne yapacakt─▒k bilin├žli vatanda┼člar, ebeveynler mi yeti┼čtirecektik?

(falanfilan) #2712

Bence bilmek ile g├Ârmek aras─▒nda fark var. Tabi ne kadar fark var ya da bir de─či┼čim yarat─▒r m─▒ k├Ât├╝ etki a├ž─▒s─▒ndan bilmem ama beni rahats─▒z etmiyor sigara sans├╝r├╝.

─░nsanlar ak─▒ll─▒ ┼čekilde davranamad─▒klar─▒ i├žin sorun burda. Sigaraya ├Ârnek olaraktan fight club izleyip sigaraya ba┼člayan arkada┼člar─▒m var. Sa├žma sapan bir ┼čeyin dolayl─▒ yoldan reklam─▒n─▒ yap─▒yorlar ak─▒l i┼či de─čil.

Ben bu ┼čekilde d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Kendine zarar verecekse birey engellenmeli. Brazzers sans├╝rlenmesi de─čil direkt yasaklanmas─▒ ├╝zerinden ├Ârnek vermek istedim. Ve tabii karar yap─▒c─▒ sa├žma sapan ┼čeyleri yasaklarsa bu toplumun zarar─▒na olabilir. Ben ak─▒lc─▒l ve tarafs─▒z bir kanun yap─▒c─▒n─▒n insanlar─▒ engellemesinden bahsediyorum. ( burada ┼čuan ki kanun yap─▒c─▒ya bu ├Âzelli─či katm─▒yorum, ama├žlar─▒n─▒n k├╝f├╝r sigara cinsellik sans├╝rlemek oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum)

Ben bu tarz bir ┼čey demedim. Benim i├žin kapatsa da olur kapatmasa da ama bence fazla abart─▒l─▒yor. Sanatsal de─čeri daha farkl─▒ ┼čeyler bar─▒nd─▒r─▒yor. Replik sans├╝rlese tamam ama memede s─▒k─▒nt─▒ yok bence. Eserin de─čeri ├žok da kaybolmaz.

─░yi dedin vallaha.

E─čer ideolojik mevzulardan dolay─▒ sans├╝r gelecekse ona ben de kar┼č─▒y─▒m.

(├ľmer Ta┼čkaya) #2713

Off san─▒r─▒m devlet 30.y├╝zy─▒lda bile ┼čunun fark─▒na varamayacak: Korsan─▒n ├Ân├╝ne g-e-├ž-e-m-e-z-s-i-n

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2714

─░nsanlar─▒n aptall─▒k yapma ├Âzg├╝rl├╝kleri var. Ne yapal─▒m? Sigaray─▒ yasaklamal─▒y─▒z o zaman, pek ├žok ├že┼čit kansere neden olan ve hi├žbir faydas─▒ olmayan bir ┼čey? Ee o zaman aptalca propaganda mesajlar─▒n─▒ da yasaklayal─▒m, C partisine oy vermeyi de yasaklayal─▒m, haberleri de yasaklayal─▒m, ┼čiddeti g├Âsteriyorlar, duyuruyorlar sonu├žta, video oyunlar─▒n─▒ da yasaklayal─▒m.

Bir kere bir yerde bir ┼čeyin g├Âsterilmesi, ┼čiddetin g├Âsterilmesi, bilmemnenin g├Âsterilmesi insanlar─▒ buna al─▒┼čt─▒rmaz. Ka├ž tane sonuna kadar ┼čiddet olan video oyunu oynad─▒m, aksine bu oyunlar beni ┼čiddetten uzakla┼čt─▒rd─▒ bile. Ve ┼ču ana kadar medyada ┼čiddet g├Âsterimiyle ┼čiddetin art─▒┼č─▒ aras─▒nda hi├žbir ba─člant─▒ da bulunamad─▒.

E─čer o adam Fight ClubÔÇÖda sigara g├Ârd├╝─č├╝ i├žin cool bulup ba┼člayacak kadar meyilli ve/veya zay─▒f iradeliyse o zaman bu adam─▒n herhangi ba┼čka bir yerde sigara g├Âr├╝p ba┼člamas─▒na engel olacak nedir?

(Berkay K├╝├ž├╝k) #2715

Muhit ge├žen y─▒l bu millet ReplicantÔÇÖ─▒n sans├╝rlendi─čini g├Ârd├╝. Dertleri sadece meme de─čil yani ÔÇťAhlakÔÇŁ ad─▒ alt─▒nda insanlar─▒ yozla┼čt─▒r─▒yorlar.

(anon17803553) #2716

Hadi sana bir ├Ârnek vereyim. A┼č─▒r─▒ yozla┼čm─▒┼č bir karaktere sahip bir film var, karakter pislik biri sigara seks sapk─▒nl─▒k vs. vs. bir s├╝r├╝ pis ┼čeye sahip. Bu ├Âzellikleri sans├╝rlenirse filmdeki karakterden ne anlar─▒z biz?

(hal─▒, kilim, travel) #2717

O dedi─činden o anla┼č─▒l─▒yor valla. ÔÇťBinim i├žin mimi inimli diil sizi bilimim, hih.ÔÇŁ

NetflixÔÇÖte iki k├╝f├╝r duyunca bir meme g├Âr├╝nce nas─▒l zarar g├Ârece─čiz onu da a├ž─▒klar m─▒s─▒n? ─░lla bizim yerimize ba┼čkas─▒ d├╝┼č├╝ns├╝n. Bu zararl─▒ g├Ârmesin bunu mu desin. Biz gerizekal─▒ m─▒y─▒z? Kendimiz i├žin d├╝┼č├╝nemiyor muyuz?

Bu arada sigaraya ba┼člayan arkada┼č─▒n ka├ž ya┼č─▒nda ba┼člad─▒ Fight ClubÔÇÖdan ├Âzenip? O k─▒sm─▒ es ge├žmi┼čsin.

Sanat eserinin "yararl─▒ k─▒sm─▒"n─▒ belirlemede kendini otorite sayman─▒ takdirle kar┼č─▒l─▒yorum. Onu yazan, ├žeken adamlar─▒n bir ┼čeyden haberi yok. Yanl─▒┼č yunlu┼č ┼čeyler eklemi┼čler. Oralar─▒n hep sans├╝rlenmesi laz─▒m. Antik Yunan heykellerine de pe┼čtemal giydirelim. Hem post-modern diye kakalar─▒z. Daha bile iyi olur.

(Berk) #2718

Detaylar ├Ânemsiz. 18 ya┼č─▒n─▒ doldurmu┼č art─▒k hukuken re┼čit birinin ne izleyece─čine, neye para verece─čine, ne dinleyece─čine, ne konu┼čaca─č─▒na, ne giyece─čine, ne konu┼čaca─č─▒na, ne d├╝┼č├╝nece─čine, nerede kiminle oturaca─č─▒na vs. yani ├Âzetle ne yapaca─č─▒na kendisi d─▒┼č─▒nda kim ne hakla kar─▒┼čabilir? Sanat falanm─▒┼č onlar sonraki detaylar. En temel canl─▒ hakk─▒ ├Âzg├╝rl├╝k. Kar─▒┼čamazs─▒n.

(hal─▒, kilim, travel) #2719

G├╝n alm─▒┼č de─čil, doldurmu┼č olmas─▒ laz─▒m. Bir de en temel hak ya┼čama hakk─▒ ama genel olarak ayn─▒ fikirdeyim.