Netflix Türkiye

(The Godwoken) #791

Mindhunter’ın 1.sezonunu bitirdim. İzleyin, izlettirin.

Karakterler “gerçekten” bir noktadan başlayıp, farklı bir noktada bitirdi. Bu açıdan çok iyi.

Hikaye, dizide ön planda. Akıcı, ilgi çekici ve olumlu yönde bir iğrençlik var.

Kara mizah gibi de değil ama yine de duyduklarım, gördüklerim bende rahatsızlık yarattı. O açıdan beğendim.

Hala favori karakterlerim değişmedi. Bill ve Ed Kemper. (Her ne kadar Bill son düzlükte etkisiz olsa da?!)

Görsel açıdan yeterli. Aslında odak noktasında hikaye olduğu için bu pek ön planda değil yine de göze hoş geliyor.

Serial Killer” terimi ne zaman keşfedilecek diye merakla izlerken bunu Bill’in yapmış olması çok iyi.

Yeni sezon ile ilgili "teori"msi bir fikrim var.

İlk sezonda Holden, tıpkı araştırdığı katiller gibi aşk hayatındaki kararsızlığın verdiği travma ile belki de bir çeşit sosyopat olmasının da etkisiyle cinayetler işleyecek. Gittikçe araştırdığı, peşine düştüğü katillere dönüşecek.

Belki bunu izleriz. Umarım dizi bu riski alır.

Bu arada Debbie, “dostum sen bir kaltaksın” demek istiyorum.

(katolikpiyanist) #792

End of The Fucking World binge watch yapılabilcek çok güzel bi yapım olmış 160 dk sürüyor toplam.
Ayrıca Jerry Seinfeldin Comedians in Cars Getting Coffee yapımı çok güzel, jerry seinfeld komedyenleri eski klas arabalarından biriyle evinden alıyor ve kahve içmeye gidene kadar muhabbet döndürüyorlar bölüm süreleri 15-20dk tavsiye ederim.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #793

Netflix’in Çağatay Ulusoy’lu ilk yerli dizisinin yönetmeni belli oldu

O3 Medya ’nın imza atacağı projenin başrolü için seçilen Çağatay Ulusoy, geçen yazdan beri projenin hayata geçmesini bekliyordu. Senaryoyla ilgili yaşanan krizin neden olduğu gecikmenin ardından yeni yazar ekibiyle yoluna devam eden 03 Medya, çekimlere önümüzdeki günlerde başlamayı planlıyor. Cast görüşmeleri devam eden dizinin ilk yönetmeni de belli oldu.
Genç yönetmen Can Evrenol, Netflix’in ilk yerli dizisini çekmek için el sıkıştı. İngiltere’de Kent Üniversitesi’nden sinema ve sanat tarihi alanlarında çift diplomayla mezun olan Evrenol, çektiği çok sayıda kısa filmin ardından “Baskın: Karabasan” ve “Housewife” adlı uzun metraj filmleriyle adından söz ettirmişti. Evrenol, şu günlerde Amerika tatilinden dönen dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’la sık sık görüşme yapıyor ve aralarında Melisa Aslı Pamuk’un da yer aldığı oyuncularla deneme çekimleri yaparak uygun casta karar veriyor. Dizinin şimdilik 20 bölüm olarak çekilmesi planlanıyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #794

(Salih Arandı) #795

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #796

Stranger things ve wil Smith oynadığı film reklamlar ne kadar güzelse bu bir o kadar kötü. :slight_smile:

(katolikpiyanist) #797

Üyelik ücretim esra erolun cebine bi katkı yapmasın lütfen ya, bu arada reklam da çok kötü

(Cain) #798

Bright’ın reklamı filmden bile güzelken, bu reklam da bir o kadar kötü olmuş…

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #799

Black mirror izlemeyen biri olarak bu reklam black mirror un bir izdivaç programı olduğunu düşündürdü bana. Yerelleştireceğiz diye reklamcılık prensiplerini unutuyorlar. Acilen durdursunlar…

Bak keşke ekşi sözlükteki olay reklam olsaydı mesela daha iyi olurdu

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #800

Son bölümle alakalı o izdivaç olayı.

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #801

Tamam okey de bu reklamı diziyi izleyenlere yapmışlarsa parasal zarar zaten, izlemeyenlere yapmışlarsa hedef yanıltmış ve ilerisi için zarar olasılığı doğurmuş.

(Burak Temizsoy ) #802

Black Mirror izleme isteğim kaçtı

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #803

(Oozaru) #804

Çabuk gel be!

(Zaten ölüyüm diyorum.. Ve hareket ediyorum..) #805

(Oozaru) #806

Narcos ayarinda cikarsa her turlu yalarim.

(*) #807

Oooo netflix türkiye azıcık daha nefret kusayım. amk yerine bi ton para verip yasal yasal bir şeyler izleyeyim diyorum izlenicek bir şey yok. Üyeliğimi iptal ettirip yeniliyorum hep oda archer için. Artık yeni ve güzel bir şeyler koyun şuraya.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #808

(Doğan) #809

Genel sıralamada şöyle sanırım;

1-Okey
2-Candy Crush
3-Netflix

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #810

Çekimler Mart ayında başlayacakmış. :slight_smile: