Netflix Türkiye

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #933

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #934

Yükleniyor…
Netflix’in ilk Türk orijinal dizisinin çekimleri İstanbul’da başlıyor!
Dünyanın lider eğlence hizmeti Netflix, ilk Türk orijinal dizisinin çekimlerine bugün başladı. Başrolünü Çağatay Ulusoy’un üstlendiği, Binnur Karaevli tarafından hayata geçirilen ve bir süper kahraman hikayesini anlatan 10 bölümlük dizinin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor.

Bu yılın ikinci yarısında gösterime girecek fantastik drama türündeki yapımın kamera arkasında son yıllarda yıldızı parlayan yönetmen Can Evrenol ve ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor. Görsel efektlerini Gradient Effect’in üstleneceği dizinin prodüksiyon tasarımı ise Deniz Göktürk’e emanet.

Dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın serüvenini anlatıyor. Hikayenin başında Doğu ve Batı’nın birleştiği 15 milyonluk şehirde sıradan bir genç olarak hayatını sürdüren Hakan kahraman olmaktan çok uzaktır. Ancak şehrinin tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altında olduğunu öğrendiğinde onları durdurmaktan başka çaresi kalmaz. Hem henüz hazır olmadığı hem de kabul etmek istemediği bir görevle karşı karşıya olan Hakan, kaderindeki son muhafız olma vazifesini yerine getirebilecek mi?

Çağatay Ulusoy’un İstanbul’un son muhafızı Hakan’ı canlandırdığı dizide, Faysal rolünde Hakan’ın imrendiği başarılı bir iş adamı olarak Okan Yalabık’ı izleyeceğiz. Ayça Ayşin Turan, Faysal’ın şirketlerinde yönetici olarak çalışan, aynı zamanda Hakan’ın ilgi duyduğu Leyla karakterini canlandırırken, Hakan’ın sırdaşı Zeynep’e Hazar Ergüçlü hayat verecek. Mehmet Kurtuluş ise Faysal’ın sağ kolu Mazhar olarak ekranda olacak.

(Salih Arandı) #935

Medcezir’den hallice olmaz umarım.

(Ertunç Doğan) #936

Yani net 2li aşka çatışması görüceğiz. Can Evrenol bir dizide kendisini ne kadar gösterir bilmiyorum ama iyi seçim olmuş.

(Burak Temizsoy ) #937

Ya niye süper kahraman ?

(BİLMİYORUM!!!) #938

Daha eski dönemde geçmeyecek miydi dizi? Burda bildiğin günümüzde geçiyor.

(Ömer Taşkaya) #939

Günümüzden geçmișe gidecek. Burası büyük ihtimal daha en başları.

(fza) #940

Kesinlikle bunu diyorum ben de! İlk iş için süper kahraman teması seçilmemeliydi. Özel efekt gerektirmeyen bir şey olmalıydı. Daha polisiye bir hikaye vs gibi. Sonuç nasıl olacak cidden merak ediyorum ama çok umutlu değilim.

(Gizem) #941

(BİLMİYORUM!!!) #942

Çekimlerinin 21 gün süreceği söyleniyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #943

Sanmıyorum 10 bölüm 21 gün de çekemezler. :slight_smile:

(Gobel) #944

İyi yedirilmiş soft magic fantastik dünyaları olursa dizide bu iki dizideki gibi, çok tatlı olur ha. Acık yükseldim

(The Godwoken) #945

UHD paket üyeliği olan grup var mı katılabileceğim?

JJ’yi izlerim diye umuyordum 7 Mart son günüymüş :expressionless:

(Hakan) #946

Requiem, annesinin intiharının ardındaki gizemi çözmeye çalışan ödüllü viyolonselist Matilda Gray’in (Lydia Wilson) öyküsünü anlatıyor. Annesi ile Galler’deki çözülmemiş bir kayıp çocuk vakası arasında ilişki olduğunu gösteren kanıt, Matilda’nın gerçeğe doğru yapacağı karanlık yolculuğun sadece başlangıcıdır.

(Cain) #947

Annihilation’ı izleyen var mıdır?

(Ömer Taşkaya) #948

Az önce izledim.

Ben beğendim diyebilirim. Daha önce Sci-Fi filmlerinde gördüğümüzden daha değişik ve ilgi çekici bi kurgusu var. Zaman geçirmelik güzel bir film izlemeni tavsiye ederim.

Zaten sadece dev oyuncu kadrosu için izlenir.

(Cain) #949

Çok teşekkürler. Puanları da gayet olumlu, bir de muhite sorayım dedim.

(Umur) #950

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #951

Haydaaaa,çocukluğumu yok etmeyin lütfen :cry::cry:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #952

En azından dizi yapıyorlar film de yapabilirlerdi. :slight_smile: