Ofansif Mizah Çukuru

( ◉) #1

Yazılı olmayan toplumsal kurallar çerçevesinde etrafımızda rahatça yapamadığımız, konuşmalarımızda kullanamadığımız bazı şakalar için ideal başlığımız burası. Kendi arşivimde olanları paylaşmak, yenilerini görebilmek, bu konudaki sayfa veya grupları öğrenebilmek için lüzumlu görüyorum bu başlığı.

Öncelikle konumuzla da alakalı olarak ‘‘kara mizah’’ nedir bakalım.

Kara mizah, veya kara komedi, komedi ve hicvin alt türlerinden biridir. Genellikle ciddiyetle anılan cinayet, ölüm, hastalık, savaş, akıl hastalığı gibi konuları mizahi bir anlayışla ele alır.

Ofansif mizah ise, içinde kara mizah da barındıran, tabulara, dinlere, cinsiyetlere, kısaca herhangi bir görüşe-topluluğa saldıran mizah biçimi diyebiliriz.

Bu konularda pir olmuş stand-upçulardan önerebileceğim iki isim Louis C.K, Ricky Gervais. Özellikle son şovu olan ''Humanity’i beğendim. Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Uyarı: Bu başlıkta allahınıza kitabınıza, üstünüze başınıza, kaşınıza gözünüze hoş gelmeyecek şakalar-espriler-memeler-gifler-videolar ve şovlar dönebilir. Doğal olarak rahatsız olacaksanız başlığa hiç girmemek en doğal hakkınızdır.

Uyarı 2: Tecavüz esprisi yapan kişi tecavüzcü, ırk esprisi yapan kişi nazi, mizah da her zaman ‘‘fikirlerini dışa vurma yolu’’ değildir.

of1
of2
of3
of4

(halı, kilim, travel) #2

Muhitli ölücüler Netflix’e para veririp Humanity’i izleyemez bence ama yine de güzel bir tavsiye olmuş.

(The Godwoken) #3

Burada var mı ya öyle?
“Netflix’e neden para veriyorsunuz ki? Google’a yazıp izliyorum ben.” diyen.

(halı, kilim, travel) #4

Bilmiyorum, ofansif bir şey yazayım dedim.

(Acıktım) #5

Dark meme paylaşırken gülersem çarpılırım modunda oluyorum normal midir?

(Overpowered Matter Core) #6

image

(The Godwoken) #7

Kara mizahın en sevdiğim yönüdür. Gülersin ama aynı zamanda rahatsız hissedersin. Özellikli pedofili ile ilgili esprilerde.

(Acıktım) #8

Ben de bir yere kadar gülebiliyorum.Ondan sonrasını kaldıramıyorum.

(İbrahim Özaydın) #9

Kara komedi diyince aklıma espri olarak değil ama hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri Captain Fantastic geldi, izlemeyen kaldıysa koşsun baksın.

(Acıktım) #10

dark

(İbrahim Korkmaz) #11

Irkçılık neden günümüzde hala büyük bir sorun biliyor musun?
Çünkü insanlar günümüzde hala çikolata yiyor.

( ◉) #12

of5

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #13

Bir zenci, bir yahudi ve bir Italyan bir arabada. Arabayı kim kullanıyor?

Polis

( ◉) #14

Otobandaki bir köpek ölüsü ile zenci ölüsü arasındaki fark nedir?

köpek ölüsünün önündeki fren izi

Köpek boku ile zenci arasında ne fark vardır?

köpek boku bir süre sonra beyazlar ve kokmamaya başlar.

(Half-blood) #15

I saw a black guy riding a bike yesterday…

I thought it was mine. So I checked the garage and it was still chained up, asking for food.

(Klasiklerden :smile: )

(tf.912) #16

Dikkat : Yoğun ofansiflik içerir
a0b4BEv_460sa0b6YRO_460s

a3qM2gN_460sa5bBjPL_460saDW208N_460saKVq8vb_460saz8jjDb_460s

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #17

Spoiler yüzünden indiremiyorum.

(tf.912) #18

Spoiler’ı silebilirim isterseniz.

( ◉) #19

Bu başlıkta spoilere lüzum yok :slight_smile:

(tf.912) #20

Part 2
aZmKRz9_460saZmDj0p_460s

aWmxM0K_460saVq89dv_460saRmjopQ_460saPBAXoV_460sappXzGM_460saOz2YdN_460samYA3M6_460s