Ofansif Mizah Çukuru

(Hande) #266

Bu dediğine katılıyorum. Dürüst olmak gerekirse şu an tam olarak isimlendiremedim ama bu bahsettiğin kara mizahtan biraz daha farklı bir kategoriden bahsediyorum ben aslında.

Ölüm, hastalık, geçim sıkıntısı/yoksulluk gibi daha ciddi, daha karanlık denilebilecek konuların, anların içerisinden mizah çıkartmakla; din, aile?, ırk, bir takım toplumsal hareketler gibi insanların kendilerini “ait”? hissettikleri, bu nedene de ayrı, kutsal, dokunulmasın istedikleri bir yere koydukları konular ve çocuk istismarı, tacavüz gibi konuların içerisinden mizah çıkartılması arasında fark görüyorum ben.

(marko) #267

Burada ilginç şeyler olmuş :grin: hmmm :grin: garip şeyler tartışılmış falan :grin: komiklik :grin: 40 beğeni :grin:

Bence bu da ofansif bir mizah sayılır

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #268

(Geek Velet) #269

No but in yellow??

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #270

Şaka

(Geek Velet) #271

Anladım o kadarını da şaka ne buradaki? :slightly_smiling_face:

(*) #272

:man_facepalming:t2:

(Gizem) #273

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #274

(Burak) #275

IMG_20180524_223604

(Kid A) #276

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #277

2 kuleden sadece 1 tanesinin yok olması gerekmiyor muydu?

( ◉) #278

2 kuleye de uçak çarptı. Yanılmıyorsam bir saat içinde ikisi de yıkıldı.

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #279

Tamam da hani Thanos sadece yarısı yok ediyor ya ondan dedim.

( ◉) #280

Orjinal görseli bulamadım kendim yapayım dedim :frowning:

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #281

Peki neden bacaklarımı çizmedin?

(And Now My Watch Begins) #282

that’s not you

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #283

Ofansif değil aslında ama 9gag arşivine de atmak olmazdı.Biraz guilty pleasure tadında
image

(Boş İnsan) #284

resim

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #285

yYLiHUyEJjI3Fz9EvISnqA-8BNYSroTDo-xuCUAztFE