Ofansif Mizah Çukuru

(And Now My Watch Begins) #265

Adam cidden 3000 yazmış galiba :joy::joy::+1:

Bence kara mizah illa da bir konuyu eleştirmek zorunda değil, hayatın en kötü, berbat, pislik içindeki durumunda bile gülebiliyoruz, espri yapabiliyoruz olarak alıyorum ben.

Örnek olarak The Big Lebowski’nin sonunda yanılmıyorsam Donny adlı karakterin küllerinin Lebowski’nin yüzüne dökülmesi bana önce oha dedirtti fakat sonrasında güldürttü. bu kadar boğucu bir durumda bile komik bir şey yaşanabilir, söylenebilir.

Misal : Fizik hocam öğrencileri kadavra gezisine götürdüğünde içerideki ölü yatan kadavrayı görünce “Aaa, ölmüş bu” diye tepki vermiş ve bütün sınıf gülmekten ölmüş.

Tabii ki gidip de gerçek hayatta, örneğin birinin cenazesinde böyle bir espri yaparsanız, muhtemel dayak yersiniz, o ayrı.

Kara , Ofansif , whatever the name is . My point is finding something to laugh in everywhere can be tough and harsh thing to some people

(Hande) #266

Bu dediğine katılıyorum. Dürüst olmak gerekirse şu an tam olarak isimlendiremedim ama bu bahsettiğin kara mizahtan biraz daha farklı bir kategoriden bahsediyorum ben aslında.

Ölüm, hastalık, geçim sıkıntısı/yoksulluk gibi daha ciddi, daha karanlık denilebilecek konuların, anların içerisinden mizah çıkartmakla; din, aile?, ırk, bir takım toplumsal hareketler gibi insanların kendilerini “ait”? hissettikleri, bu nedene de ayrı, kutsal, dokunulmasın istedikleri bir yere koydukları konular ve çocuk istismarı, tacavüz gibi konuların içerisinden mizah çıkartılması arasında fark görüyorum ben.

(öğnkü) #267

Burada ilginç şeyler olmuş :grin: hmmm :grin: garip şeyler tartışılmış falan :grin: komiklik :grin: 40 beğeni :grin:

Bence bu da ofansif bir mizah sayılır

(Wet Meatball) #268

(Geek Velet) #269

No but in yellow??

(Wet Meatball) #270

Şaka

(Geek Velet) #271

Anladım o kadarını da şaka ne buradaki? :slightly_smiling_face:

(*) #272

:man_facepalming:t2:

(Gizem) #273

(Wet Meatball) #274

(Burak) #275

IMG_20180524_223604

(Kid A) #276

(Wet Meatball) #277

2 kuleden sadece 1 tanesinin yok olması gerekmiyor muydu?

( ◉) #278

2 kuleye de uçak çarptı. Yanılmıyorsam bir saat içinde ikisi de yıkıldı.

(Wet Meatball) #279

Tamam da hani Thanos sadece yarısı yok ediyor ya ondan dedim.

( ◉) #280

Orjinal görseli bulamadım kendim yapayım dedim :frowning:

(Wet Meatball) #281

Peki neden bacaklarımı çizmedin?

(And Now My Watch Begins) #282

that’s not you

(Wet Meatball) #283

Ofansif değil aslında ama 9gag arşivine de atmak olmazdı.Biraz guilty pleasure tadında
image

(Boş İnsan) #284

resim