Ofansif Mizah Çukuru

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #614

“Kur’an’da Tövbe suresi 5.ayetin ufak bir kısmı şöyle diyor”
“Ama surenin tama…”
“Uff şu müslümanlara bak Kur’an’dan alıntı yapıyoruz hep işleri alavere dalavere”
“Ama tarihsel bağla…”
“Müslümanlar adam öldürüyor.”
“Ama 15.yüzyıllık dini/teolojik/fıkhi tartışma…”
“Kur’an köle edinmeyi ve cariyeleri emrediyor!!”

(marko) #615

Audo alınganlık yapıp tartışma başlatacaksan özelden dostum, yine alınganlığın yüzünden muhitteki bir konuyu kilitleyip kapatmayalım. Burası mizah yeri, tartışma değil. Benim de hiç katılmadığım çok fazla konuda dalga geçiliyor bu başlıkta ama amaç komiklik zaten, hayatın anlamını aradığımız bir başlık değil bu.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #616

Bu olayda mizahın öbür yönünü aktardım sadece, İslam ile dalga geçen ne ilk ne de en ağır post bu. Millete kapak atmaya çalışıyorsan bunu özelden yapmanı isterim asıl.

(marko) #617

Benim yazdığıma cevap olarak bunu yazdığın zaman bu “bir de bu taraftan bakın” gibi durmuyor, “sen bunu mu dedin, al sana cevabı” gibi duruyor. Abdülhamit’i savunduğu söylenmiş gibi bu tip konularda aşırı alıngan olduğunu ve overreact gezdiğini biliyorum ama bu başlık yeri değil. Eğer kendi dünya görüşün konusunda bu kadar hassassan bence bu başlıkta çok da takılma, just sayin’.

Böyle bir amacım yok.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #618

Dediğim gibi, İslam’a karşı daha önce bundan çok daha fazla ve çok daha ağır espriler yapıldı, bunların hiçbirine tepki göstermedim. Argümanının doğru olması için bunlara da benzer bir şekilde tepki göstermiş olmam gerekiyordu.

Dilin böyle bir amacın olmadığını çok iyi gösteriyor.

(marko) #619

Neye nasıl tepki gösterdiğini takip edecek değilim, belki bugün kafan yerinde değildir sert çıkışasın vardır. O zaman edilen küfür bile seni ilgilendirmezken belki şu an en ufak eleştiri bile seni rahatsız ediyordur, senin psikolojik ruh halini tahmin edecek ve neye ne tepki vermen gerektiğini takip edecek değilim. Madem yanlış anlaşılmak istemiyorsun o alıntılardan önce “Bunun yanında şöyle diyenler de var, ayrı komik onlar da” diye eklersin biter. Ya da bir daha böyle şeylerde bana cevap yazma, ayrı post olarak yaz ki ben de yanlış anlamayayım.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #620

Masum suçsuzluğunu ispat edene kadar suçludur yani, :smiley: Güzelmiş. Neyse devam edeceksen özelden yazarsın.

(Kürşad the Falcone) #621

Sounds like contradiction.

(marko) #622

Ofansif bir mizah olduğunu açıklamak amacıyla kullanmışım, tartışma başlatmak veya bir argüman sunmak amacıyla değil. Buradaki çoğu post zaten yalan yanlış genellemelere dayanıyor, tıpkı benim paylaştığım gibi. Durum tespiti olan kısmı da bu kısaca, bu argümanları söyleyen kişi olarak bir müslüman görseli konması. Herkes mi böyle, ofc not. Tüm rahipler de çocuk tecavüzcüsü değil zaten, mantıklı bir argüman aramıyoruz burada.

Sadece alıntı paylaşıyorsun ve bana cevap olarak paylaşıyorsun, niyetinin ne olduğunu belirtmemen benim suçum değil.

Son postum, tartışma yeri değil burası. Kutsallarınıza saldırıldığını düşünüyorsanız bayraklayın (ki bu konu özelinde bir şey olmaz ama neyse) ya da başlığı susturun bence.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #623

Sana cevap olarak paylaşıyorum çünkü sana cevap olarak paylaşmasam gizliden laf çakmış gibi olur diye düşündüm ama şimdi tam tersi oldu.

Yine olayı buraya getiriyorsun, ilk seferinde “bir açıklama yapmadığım için” bu şekilde düşünebilirdin ama ben açıklama yaptıktan sonra sadece straw man argümanı oluyor.

(i) #624

Yukarıdaki ofansif mizah ise bu da ofansif mizahtır. Birbirinden farkı yok. Üzerinden tartışma dönmesi manasız. Alınganlık olduğunu sanmıyorum.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #625

Fazla takılmamak lazım Soli. Audo 9Gag başlığında benim paylaştıklarımın altına arkadaşlar doğrusu bu falan diye yazılar yazıyor.

(Seni özleyeceğiz Moriarty... Katillerini yaşatmayacağız...) #627

Ozan sana bunu Atmadiyen kişi olmak istemezdim ama çok atıldı bundan.

(Ozan) #628

O zaman siliyorum :frowning:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #629

Ama espri anlamını kaybedebilir o zaman.

(Enes Çelik) #630

Burada sürekli bir iki mesaj oluyor, eğer bi 10 15 tane gelmişse anlıyorum ki yine ofansif mizah üzerine tartışma çıkmış. Hiç sekmiyor bu

(Ozan) #631

Bu sefer oldu mu peki?

(i) #632

Tekniğin iyi ama geliştirmen lazım.

(alifromboston) #633

Arkadaşlar geçmiş olsun hepimize.

( ◉) #634

Hangi paylaşımda dolayı oldu merak ettim şimdi :slight_smile: