Oldukça Kısa Hikayeler Atölyesi

(Volkan Şahin ) #275

Un chasseur sachant chasser sans son chien est un bon chasseur.

(Xibalba) #276

Bence bu da kısa hikaye sayılmalı…

Dün sabaha karşı kendimle konuştum
Ben hep kendime çıkan bir yokuştum
Yokuşun başında bir düşman vardı
Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum
-Özdemir Asaf

(Salih Alp Gökçek ) #277

Her gece, meçhul bir yerden, şimdiye kadar hiçbir gözün görmediği canlılar peyda olurdu. Daha sonra hepsi bir yerde toplanırdı ama ne yaptıkları, nereye gittikleri bilinmezdi. Bir gün, gizlice evden çıktı ve onları aramaya başladı. Biraz gezindikten sonra, saatler gece yarısı yeni geçmişken, karanlık bir boşluktan bir çift gözün kendisine baktığını gördü. O geceden sonra bir daha onu gören olmadı.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #278

Farklıbirhikaye
Bir çift göz, talih kuşunun gözleri. O gece eski bir uyuşturucu baronunun bölgeye sakladığı yüklü miktarda bir para bulmuştu.
Eski hayatını arkada bırakıp çok daha özgür bir hayata adım attı. O geceden sonra onu bir daha gören olmadı.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #279

Ağzından salyalar saçarak tüm gücü ile bağırdı;
’‘Şu işe yaramaz zencileri aç köpeklere atın.’’

(Gizem) #280

Sandalyeye bağlı yaşamaktan, temel ihtiyaçlarının başkaları tarafından giderilmesinden bıkmıştı. Bu hayatı kendi seçmemişti. Hastanede ailesine onun yaşadığını söylediklerinde ailesi nasıl da mutlu olmuştu. Ama buna yaşamak denmezdi tabi. Ağlıyordu ta ki annesi onu kucağına alıp pışpışlayana kadar.

(Boş İnsan) #281

Yıllardır aradığı düşmanı sonunda karşısında görünce onca zaman onu yenmek için yaptığı antrenmanları,kurduğu dostlukları,karşılaştığı zorlukları hatırladı. ‘‘Hepsine değdi’’ dedi ve kılıcını çekti. Artık sadece o ve düşmanı vardı. Kılıç hareketleri, büyüler karşısında dans ediyor hepsinden ustaca sıyrılıyordu. Sonra birden başını kaldırdı ve camdan dışarı baktı. İneceği yere gelmişti. Yavaşça bütün macerasını çantasına koyup otobüsten indi.

(Boş İnsan) #282

Elimde tuttuğu fotoğrafa bakarken, ‘‘Birinin eşi,birinin babası,birinin oğlu,birinin kardeşi,birinin amcası,birinin yeğeniyim’’ dedi. ‘‘Tanrım ne kadar önemliyim’’ diye söylendi.

(Fransuva'nın Ayranı) #283

(Taylor Swift Fanboi) #284

O an da dünyada 572831 kişi “Seni seviyorum” demişti.

(Gizem) #285

“saydın mı” diye soracaktı kız lakin korkuyordu çünkü linç yerdi.

(Taylor Swift Fanboi) #286

image

(Geek Velet) #287

"Banane! "dedi.

(Demon King) #288

Ve asıl üzücü olan, bunların hiçbirinin kendisine söylenmemiş olmasıydı…

(Taylor Swift Fanboi) #289

Bak gör gör :point_up_2: @Tophsecret

(civ) #291

yüzünü ne zaman soğuğa çevirse, kirpiklerine düşen kar tanesi olmak istiyordum.

(Boş İnsan) #292

Gece yolda yürürken, ellerini cebine koydu ve gökyüzüne baktı. Ay’ın onu takip etmediğini öğrendiğinden beri yalnızdı.

(Volkan Şahin ) #293

Fayansların çizgilerine basmadan yürümeye çalışıyordu. Derken, bir anda ayağı tökezledi ve siyah fayansı beyazdan ayıran sol yan çizgiye bastı. Ah, dedi, canın yandı mı?

(Boş İnsan) #294

‘‘Suya ihtiyacım var, nefes alamıyorum’’ diye bağırdı. Kız şaşkınlıkla ‘‘Kendini su adamı falan mı sanıyorsun?’’ diye çıkıştı. Çoktan gözlerini denize dikmiş adam ‘‘Sadece boğulduğum anlarda yaşadığımı hissediyorum’’ dedi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
’‘Ben sadece birazcık sessizlik istiyorum’’ diyerek kafasına silahı dayayıp tetiği çekti. Kendisi gibi düşünen binlerce sesin arasında kayboldu.

(claude pure) #295

O kadar mutluydu ki, bir gün bu mutluluğunun elinden alınabileceğini hiç düşünmedi.