Oldukça Kısa Hikayeler Atölyesi

(Quo vadis?) #359

Bugün ölmeden önce birkaç kez daha gördüm gözlerini. Görmesem ölecektim. Gördüm, öldüm.

(büşra) #361

Şaraba meyyal bir üzümüm ben. Serpilip büyüyeceğim daha.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #362

Homo sum: Humani nil a me alienum puto.

(Oneironaut) #363

Maceralar bitmiş, hikayeler anlatılmış, şarkılar söylenmişti; artık eve dönme vaktiydi ve yalnızlık yatağının altında onu bekliyordu.

(Volkan Şahin ) #364

Çimenlere uzanmış not defterine bir şeyler karalarken birden gözleri parladı. Defterini ve kalemini solmuş yaprakların üstüne attı, soyundu. Koşmaya başladı, koşarken de bağırdı: “Deliyim ben!”

(Boş İnsan) #365

‘‘Delirdim, ama daha kötüsü aklımın başında olduğu uzun, korkunç dönemler oldu.’’

(Murat) #367

Düşününce tepkimin yersiz ve gereksiz olduğuna karar verdim.Düşüncesiz hareketlerime çeki düzen verdim.

(Gizem) #368

Hayal kurarken bile gerçeklerin yüzüne çarpması yüzünde buruk bir gülümsemeye sebep oldu.

(Fransuva'nın Ayranı) #369

Her Otostopçunun Galaksi Rehberi eğer ciğerlerinizi hava ile doldurursanız uzay boşluğunda otuz saniye dolayında bir süre yaşayabileceğinizi söyler. Fakat uzayın akıl almaz boyutları içerisinde bu otuz saniye süresince başka bir gemiye alınmanız olasılığının iki üzeri ikiyüzaltmışyedibinyediyüzyedide bir olduğunu da ekler.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #370

Uzay boşluğunda 30 saniyeden çok daha uzun süre hayatta kalabilirsiniz.

( ◉) #371

Savaşta askerdi, iki metrekarelik çukur fethetti.
-Bertolt Brecht

(Fransuva'nın Ayranı) #372

Ben kitabın yalancısıyım. Kitap ne derse o!

(Martha Kemal) #373

+Kimi kaynaklara göre 96, kimine 127, kimine göre 196 dövüş sanatı biliyor adam, Cap nereye alıyor?

-ÖOOAHHH 196 dövüş sanatı yok ki aq?

+E Batman de yok?

(Boş İnsan) #374

Hayatımla ilgili tavsiyeler alıp, plan yapmakla o kadar meşguldüm ki; planlarımın tuttuğunda artık yaşanacak bir hayatımın kalmayacağını fark edemiyordum.

(claude pure) #375

O kadar çok inanmak istiyorum ki paralel evrenlere, daha iyi bir son ihtimaline o kadar ihtiyacım var ki… Burası böyle kalsın, orda bir yerde mutlu yaşıyor olsun, yeter.

(Boş İnsan) #377

Herkes mutlu olmak için sahip olmam gereken her şeye sahip olduğumu söylüyor. Bu, ormanda balık tutmak isteyen birine, kayık yapmak için her şeye sahipsin demek gibi bir şey. Evet kayık yapabilirim, ama lanet deniz bana ağaçlarca uzakta.

(tulpar) #378

Gemisiyle dolaşırken dünyayı görmüştü. Babasına haber vermeden dünyaya inmişti ve babası onu arayıp durmuştu. En son dünyaya indiğinde o masum incecik bedenini parçalayanları görmüş ve gözünü kırpmadan orayı yok etmişti.

-Cidden dünya çok mu kötüydü anne?
-Hayır oğlum. Onun tek kötülüğü masmavi renginde kapkara lekeler taşımasıydı.

(büşra) #379

Ona sürekli yolları arşınlamayı neden bu denli sevdiğini soruyorlar. Sanki şu sokağı dönse her şey güzelecek diye yürür. Bilmiyorlar.

(claude pure) #380

Aslında güçlü olduğunu düşündüğünden söylememişti o sözleri. O kadar da güçlü olmadığını farketmişti çünkü çok daha öncesinde. Sadece bir şeyler yapmak istiyordu işte, elinden gelmesini deli gibi istediği bir şeyler.

(Emin) #381

Neticede biz bizimle bizdeyken, biz bizden bize geldik. Biz bizle biraz durduk ve biz bize geri geldik.