Oldukça Kısa Hikayeler Atölyesi

(Koala lordu) #164

Mr good-Deli bilim adamları ne der bilir misin?
Zip!-Dostlarımızın ve düşmanlarımızın yarısı mı,o kadar çok şeyler söylerler ki!
Mr good-klişe olan…
Zip!-daha açık olmalısın.
Mr good-deliliklerini masumlaştırmak için kullandıkları…
Zip!-Haa"dahilik ve delilik arasında ince bir çizgi vardır.

(Oneironaut) #165

Son insanın öldüğü bir sabah vaktinde, dünya, hüzünlü bir gülümseme bahsetmiş güneşe.

(Volkan Şahin ) #166

Yataktan kalktı, kapıdan çıkacakken geri dönüp odasına göz attı. Keşmekeşliğini ilk defa fark ediyordu. Bütün hayal kırıklıklarını, odasına sığdırmaya çalışmıştı…

(Oneironaut) #167

Çamaşır asmaktan çok hoşlanan bir adam, sürekli çamaşır asıyormuş. Günün birinde ise artık çıplak dolaşmaya başlamış.

(Berdan ) #168

“Bilinmezliğin içerisinde saçma hayatlarımızı neden sürdürürüz?” diye sordu adamın biri. 93 yaşındaki bir ihtiyar cevap verdi, “Bilinmezliğin içerisinde olduğumuzdan.”

(Oneironaut) #169

Gereksiz up olacak kusuruma bakmayınız lütfen.
Başlığı değiştirdim de nasıl görünüyor bakacağım.
Önceki başlığın içeriği açıklamakta yetersiz kaldığını düşünüp hatamı düzelteyim dedim.

(Umur) #170

BoJack Horseman Story
A Story by BoJack Horseman
Chapter One

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #171

Bir tane daha
Son bir tane
Son bir kadeh daha
Unutmak istiyordu…

(⏬) #172

+Bu kırmızı düğme nedir?
-Dur sakın ona ba…
+Ooooo
_20170928_112749

-_20170928_104524

(Salihalpo Anısına) #173

Ne yapacağımı bilmiyordum, bildiklerimi ise çoktan unutmuştum. Hiçlik, hiç bu kadar yalnız olmamıştı…

(büşra) #174

“Ben seni annen gibi sevemem ki.” diyorum. “Nasıl yani?” diyor. “Bilirsin işte; sen, sen olmasaydın da sevecekti annen seni ama ben öyle değilim; ben milyonlarca tercihin, olasılığın içinde bu şekilde var olduğun için seviyorum seni. O yüzden cevabım hayır; başka bir şekilde sevemezdim seni.” Boynunu içine çekip ellerine bakıyor.

:cherry_blossom:

(Oneironaut) #175

Taşın üstündeki bir kurbağa içli içli vıraklamış, ırak diyarlarda bir yıldız kaymış ve geceyi bir kahkaha doldurmuş.

(Salihalpo Anısına) #177

Bu ne şimdi Allah aşkına?

(Salihalpo Anısına) #179

Oldukça edepsiz bir hikaye bence, evet mizah güzeldir ama her toplulukta olduğu gibi kuralları vardır. Lütfen dikkat edelim, istirham ediyorum.

(Küçük Tatlı Sincap 🐿️) #180

Dur artık diyordu. Ağlama, herkes gider bu dünyada.
Durdu ve dedi ki, benim dünyam oydu; o da gitti, dünyam da…

(Küçük Tatlı Sincap 🐿️) #181

İki gölge kavga ediyordu perdenin arkasında. Bağırışmalar doldurdu sessiz sokağı.
Kocaman bir çığlık ve küçük bir çocuğun ağlama sesi. Dolapta saklamaya çalışan masum bir nefes ve korkulu gözler.
Kahkahalar atan bir adamın sesi aldı çığlıkların yerini. İçinde birkaç damla ağlamaklı sesle beraber.

(Küçük Tatlı Sincap 🐿️) #182

Kılıçlar çekildi, kalkanlar tutuldu. Savaşmaya başladı iki savaşçı.
Günler sürdü aylar sürdü savaş, hiç bitmeyecek gibi ve bir sürü kılıç sesi, birkaç damla gözlerde yaş.
Tezahüratlar, kahkahalar.
Umut ve şüphe. Hiç bitmeyecek bir savaşın iki savaşçısı. Umut düşerdi, şüphe susardı yerinden. Şüphe düşerdi, umut tutardı elinden.
Umut ve şüphe, hiç bitmeyen savaşın iki yorgun kılıçlısı.
Ve ikisi de öldüğünde şeytan kahkahalar atacaktı derinden.

(Küçük Tatlı Sincap 🐿️) #183

Gökten iki damla düşmüş. Biri çöllere biri denizlere. Birbirini özlemiş bu iki damla. Denizlerdeki damla ağlamış, taşmış denizler. Çöldeki damla ağlamış, yeşermiş unutulmuş izler.
Denizdeki damla kurbağa olmuş çıkmış karaya. Çöldeki damla prenses olmuş yanaşmış kıyıya.
Kurbağanın gözü yaşlı, prensesin gözü yaşlı. Prenses tanımış kurbağayı bir buse kondurmuş, kurbağa prens olmuş cümle alem bunu konuşup dururmuş.

(Oneironaut) #184

Hep bir elma yemeyi düşleyen bir adam, elma yiyemeden ölünce; onu, bir elma ağacının altına gömmüşler.

(anon79676452) #185

Zevklerin uyuşmadığı bir ilişki sossuz makarnaya benzer.Tadı kömür gibidir ama karnın doyar.Seçimler deneyimi getirir.Siz siz olun seçiceğiniz kişinin dış görünüşünü değil kafasının içini detaylı inceleyin.