Once Upon A Time In Hollywood / Tarantino

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #1

Quentin Tarantino’nun henüz adı konmamış yeni filmini burada konuşalım. İsmi konunca modlar başlığı değiştirir

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2

Rezervasyon.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #3

Bence Charles Manson’ı bu aktör oynayacak.

(Emre) #4

Titreyerek bekliyorum.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #5

Tarantino, filmin spesifik olarak Charles Manson’la ilgili olmayacağını, genel olarak 1969 senesi ile ilgili olacağını söylemiş.

(Burak) #6

Tepki çekmeyeceğini bilse direk Charles Manson’ı hikayenin merkezine koyardı ve dark humor’la anlatırdı. Şimdi konuyu genişleterek hikayeyi yumuşatmaya çalışıyor. Keşke kafasındakini çekebilse ama Amerika o kadar da rahat bir ülke değil, her yer sjw kaynıyor.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #7

Ben böyle olmasını daha çok sevdim. Açıkçası Tarantino’nun spesifik bir yaşanmış olayın filmini çekmesi pek hoşuma gitmemişti, kendi kafasına göre at koşturduğunu görmeyi daha çok isterdim. Böyle olayı genelleyerek bunu yapabilir.

Zaten tepki çekmek bir tarafa, yaşanmış trajedileri kara mizahla işlemek çokta kaliteli bir iş çıkarmaz diye düşünüyorum. Komedi parodisi kıvamında kalır gibi.

(Doğukan) #8

Aynen aslında ben de Tarantino’dan bir Adolf Hitler filmi istemezdim ama Adolf Hitler olmadan bir Inglourious Basterds filmi de düşünemezdim.

Çok rahatladım şu anda. Quentin Tarantino, 1958 yılında geçen filmin arka fonuna Rick Ross koymuş adam. Bu adamın, Adaptasyon veya Dönem Filmi çekmesi devasa bir ziyân olur. Bu adam 2010’lu yılların, Ana Akım Sinemasının en orijinâl senaryolara sahip adamı.

İyi film bir adım geriye giderek daha gizemli bir yapım oluverdi böylelikle. Dilerim Tarantino daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapmaya devam eder.

Adamım be ilk 5’imde bir filmi olmayabilir ama yinede David Lynch’den ve Stanley Kubrick’ten sonraki en sevdiğim Yönetmen.

Bu arada Walton Goggins mutlaka bu filmde de olmalı. Billy Crash’te, Chris Mannix’te manyak iyi karakterler ve ben Walton Goggins’i bu gelecek son iki Tarantino filminde de görmek istiyorum. Gerçekten adam o kadar iyi ki, acaba diğer filmleri nasıl Walton Goggins’in.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #9

Bu arada birkaç gün önce Charles Manson öldü.

(Muhsin Bayram) #10

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #11

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #12

Bu adamı ilk Sons Of Anarchy de gördüm, bir travestiyi canlandırıyordu. Imdb den bakana kadar dizide gerçek bir travesti oynatmışlar sanmıştım.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #13

Film 9 Ağustos 2019’da vizyona girecekmiş.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #14

Çok varmış yahu.

(Muhsin Bayram) #15

Di Caprio kadroya katılmış

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #16

Ooooooo! Müthiş haber! Brad Pitt ve Margot Robbie’de kesin katılırsa gelsin halaylar (Sam Jackson muhtemelen cepte zaten). Acaba Manson’ı mı oynayacak?

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #17

Oynamalı bence super olur

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #18

Kötü adamı oynamasına immmmmmkan yok Leo’nun

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #19

Neden? DJango’da oynamıştı.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #20

Calvin Candie’nin davranışları ve yaptıklarından nefret ettiğini ve bir daha bu tarz bir karakter oynamak istemediğini söylemişti diye hatırlıyorum.

Şu anlık yazıyı bulamadım