Oscar Lokali

(Ertunç Doğan) #644

Alacaksa This is me alsın

(Salih Alp Gökçek ) #645

Benim anlamadığım şey; en iyi senaryo ve yönetmen ödülüne sahip olmayan bir filme, en iyi film ödülü verme mantığı nedir? Hani ödüllerin de bir temeli ve mantığı olmalı. Bir filmin yönetimi ve senaryosu en iyi değilse o film nasıl en iyi film olabilir ki. Ödüllerin verilme stilleri çok tutarsız geliyor bana.

(elif) #646

Töreni izleyemedim ama Loving Vincent gibi bir işe büyük haksızlık etmişler. Her parçası sanat eseri olan bir filme Oscar vermek yerine diğer Pixar animasyonlarından -bu arada yanlış anlaşılma olmasın Pixar animasyonlarını severim- pek bir farkı olmayan Coco’ya Oscar vermek ne bileyim… Three Billboards ve PTA’nin Oscar alabileceğine dair pek umudum kalmadı.

(Salih Alp Gökçek ) #647

Müzik tahmin ettiğim yere gitti ama hak ettiğini düşünmüyorum.

(Ertunç Doğan) #648

Sağol Trump sadece normal bir Oscar istiyordum onu bile mahvettin. Şimdi sinema dışında her şey var.

(anon17803553) #649

Ne güzel, bari Jonny Greenwood’un hakkını yemezler diyordum, keşke demeseydim.

(Salih Alp Gökçek ) #650

Anaa Remember Me aldı şaka gibi.

(elif) #651

Mystery of Love’a garanti gözüyle bakıyordum o da olmadı. Akademiye anlam veremiyorum.

(Ertunç Doğan) #652

Farkettiniz mi seyircilerin hemen hemen tamamı This is Me nin kazanmasını istiyordu.

([Godwoken]) #653

Elektra kostümüyle çıksa ya. :heart_eyes:

(Salih Alp Gökçek ) #654

(Kerem) #655

Pöfffff

(Salih Alp Gökçek ) #656

Bir şey diyemiyorum; eleştirmenlerin çoğunun PTA/Nolan almalı dediği adaylıkta belki de ancak üçüncü olabilecek bir isim aldı.

([Godwoken]) #657

Kimse kusura bakmasın ama hasiktir demek istiyorum.

(evethearteyes) #658

Allah hakikaten belanızı versin

(Kid A) #659

Del Toro’dan başkasının alabileceğini cidden düşünüyor muydunuz bu sene ya?

(Ertunç Doğan) #660

Altın Küre de bile daha iyi konuşmuştu Del Toro Oscar’a büyü yapmışlar büyü

(elif) #661

Shape of Water’a Best Picture’ı da verin gitsin o zaman, Denis Villeneuve’ye adaylık vermeyen Akademi gidip Del Toro’ya bu filmle Best Director Oscar’ı veriyor şaka gibi.

(Ertunç Doğan) #662

Digiturk SoW a Ape koymuş…

([Godwoken]) #663

Hala gülüyorum :smiley:

#DigiturkOscaraDokunmasın.