Oscar Lokali

(Umur) #729

En azından Dunkirk 3, Blade Runner 2 ödül aldı.

(Salih Alp Gökçek ) #730

Irkçılık davaları bu kadar hortlamasaydı, Three Billboards alırdı. Ciddi bir nefret kitlesi oluşmuş filme karşı, yoksa büyük favoriydi.

(Volkan Şahin ) #731

Sen Oscar’dan daha iyilerine layıksın Hans’ım Zimmer’ım…

(Berkay Küçük) #732

Gary Oldman’ın eşini dövdüğü de aynı şekilde yayıldı.
Gary Oldman’da kazanmamalıydı ödülü aynı nefret zincirinden o da etkilenmeliydi.

(elif) #733

Three Billboards 2, Blade Runner 2, Phantom Thread 1 ama Shape of Water neden 193725? Saydığım üç film de Shape of Water’dan kat kat daha iyiydi. Bu sene gerçekten kötüydü.

(Salih Alp Gökçek ) #734

Onun tesiri çok yoktu, daha küçük çaplı ilerledi. Akademi’nin kadrosu son yıllarda yenilendi, yenilenen üyeler de daha çok ırkçılık karşıtı kesim. Bundan dolayı bu tarz konularda aşırı reaksiyonlar olabiliyor. Yoksa hem Altın Küre hem de BAFTA alan film çok güçlü adaydır.

(Ertunç Doğan) #736

Akademi’yi etkileyen bir kesim Three Billboards dan nefret ettiğinden ötürü direk ekndilerine daha yakın olan SoW a verdiler. Çünkü bu tür konularda kara mizah yapılmasını sevmiyorlar.

(Kerem) #737

Canım Akademi her kategoride farklı filme ödül vererek geçen yıldan dahi daha kötü tören düzenledi, helal olsun valla.

(Iron Man) #738

Three Bilboards Ebbing Outside, Missouri filminin sadece 2 ödülle kapatacağını düşünmemiştim. Üzdü bu tören. Aslında geçen sene olan tören de üzmüştü. Ondan önce olan da…

(Salih Alp Gökçek ) #739

image

([Godwoken]) #741

tek tesellim Roger Deakins.

(Oneironaut) #742

Saoirse hanımcım şeytanın bacağını ne zaman kıracak bakalım. Üçüncü adaylık henüz fazla değil.

(Burak) #743

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (bıktım şunun isimini yazmaktan be) best picture’ı kazanamasa bile oyuncularına çok değerli Oscar’lar aldırdı. İkisi de çok değerli çünkü oyuncularının bireysel performanslarıyla öne çıkmalarına izin vermesiyle de bu film ve Martin McDonagh bir kazanan aslında, artık başarı isteyen büyük oyuncular Martin McDonagh’ın kapısında yatacaklar. O yüzden kaybeden olarak düşünmüyorum.

Bariz bir şekilde en çok Phantom Thread’in hakkını yediler. Bu sene çıkan hiçbir film gözümde Phantom Thread’den iyi değildi. Ben burada bu film çok üst düzeydi, diğerleriyle arasında kalite farkı vardı (Get Out’la olabilir gerçi bilemiyorum) demiyorum, çıta düşüktü zaten. 6 ay terzilik eğitimi almış Daniel Day Lewis de çok rahat Gary Oldman’ın yerine seçilebilirdi, kimse çıkıp ‘‘aaaa niye DDL seçildi ki’’ demezdi bence, daha doğrusu böyle bir ortamda diyecek yüzü olmazdı. Best Picture’da B-movie Get Out’la(böyle diyorum çünkü bu filmin yarattığı gerilimi (?) birçok Black Mirror bölümü bile ziyadesiyle yapıyordu, senaryosunun da neresi orijinal pek çözemedim) aynı kefeye konması ve ödülsüz gönderilmesi (kostüm tasarımını da terzi filmi olduğu için ayıp olmasın diye verdiler, onu da vermeyeceklerdi) falan, really? Kendisini biraz tanıyorsam Paul Thomas Anderson bu duruma (yani Akademi’ye) ‘amiyane tabirle’ bir siktir çekmiştir.

Ayrıca yukarıdaki LG anketinde bütün kazananları bilmişim. Sayın @VivaLaVida kazandık mı biz şimdi ne oldu? Senden bir info rica ediyorum.

(Kid A) #744

Hepsini doğru bilenler arasından ilk tahmini yapana gidecekmiş ödül.

Bize kalmaz herhalde. Biz bayağı geç katıldık.

(Kürşad the Falcone) #745

Dunkirk 3 Oscar götürse de sadece editing ödülleri alması biraz üzücü. Zaten onlarda da Baby Driver’ın hakettiğini düşünüyordum.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #746

Törenden sonra anlık.

(K) #747

(Burak) #748

The Long ‘‘Wait’’ dedirten Akademi utansın. Zaten çoktan (2008’de) almalıydı o ödülü.

(Kid A) #749

Muhit “Kim Kazanır?” anketinde 20’de 18 yapmış.

Muhit Original Screenplay kategorisinde Three Billboards ödülü kazanır demiş, ödülü Get Out kazanmış.
Muhit Best Picture kategorisinde Three Billboards ödülü kazanır demiş, ödülü The Shape of Water kazanmış.

“Kimler Kazanmalı?” anketine göre ise Muhit’in desteklediği 20 adaydan 10 tanesi heykelciği evine götürmüş.

Original Song kategorisinde “Mystery of Love” yerine “Remember Me” ödülün sahibi olmuş.
Original Score kategorisinde “Phantom Thread” yerine “The Shape of Water” ödülün sahibi olmuş.
Production Design kategorisinde “Dunkirk” yerine “The Shape of Water” ödülün sahibi olmuş.
Sound Mixing kategorisinde “Baby Driver” yerine “Dunkirk” ödülün sahibi olmuş.
Foreign Language kategorisinde “The Square” yerine "The Fantastic Woman" ödülün sahibi olmuş.
Original Screenplay kategorisinde "Three Billboards" yerine “Get Out” ödülün sahibi olmuş.
Adapted Screenplay kategorisinde “The Disaster Artist” yerine “Call Me By Your Name” ödülü kazandı.
Best Animated kategorisinde “Loving Vincent” yerine “Coco” ödülün sahibi olmuş.
Best Director kategorisinde “Dunkirk” yerine “Guillermo del Toro” ödülün sahibi olmuş.
Best Picture kategorisinde “Three Billboards” yerine “The Shape of Water” ödülün sahibi olmuş.

(fza) #750

İzlemedim, uyudum; iyi ki de öyle yapmışım. Son yılların en düz töreni olmuş. Ödüller açısından diyorum bunu; hemen hemen her ödül beklenen kişiye gitmiş. Törenin önemli anlarına da bu akşam bakıp, önümüzde ki yıl filmleri izlemiş olma umuduyla 2018 Oscar’larını kapatırım.

The Shape of Water hakkında o kadar olumsuz yorum gördüm ki, çok merak ediyorum filmi.