Oscar Lokali

(Mehmet Can) #751

Kazananları belirlemede emeği geçen herkesin tek tek Allah belasını versin. Koskoca Oscar’dan soğudum be. Bu kadar saçma kazananlar mı olur ya? Shape of Water nedir ya? Kime ne mesaj vermiş veya etki bırakmış?

Ödüllerde Dunkirk, Nolan, Hans Zimmer ve Three Billboards’ın hakkı çok feci bir şekilde yenildi. Allah aşkına SoW’da ne gibi bir prodüksiyon vardı? Dunkirk’ün sadece deniz sahnesi yeter ödülü almasına. Eğer bir ödüle Hans Zimmer adaysa ödülü o alır. Filmdeki en etkili şeylerden biri de müzikleriydi.

İyi ki canlı kalmamışım. Sabah görünce kazananları sinirden çıldırdım zaten. Zaten bu sezon Oscar’ın en kötü sezonuydu birde bu ödüller kaymağı oldu. Bir an önce unutmak istiyorum bu rezaleti.

(Hakan) #752

Bu sene Oscar ödüllerini alan çoğu filmi izlememişim, tam sinema çomarıyım.:unamused: Bu filmleri hangi tatlı su sinemacıları izliyor ki ?

(K) #753

Alın size utancın videosu,

(alana) #754

LAN YUH.

(Burak) #755

Hadi 2001 yılındaki mağlubiyetini anlıyorum tamam, Yüzüklerin Efendisi ile rekabete giren herkes kaybederdi zaten de, diğerlerinin gerçekten bir izahı yok. Resmen adamın bir ayağının çukurda olmasını beklediler ödül vermek için.

(Kid A) #756

Cidden yazıklar olsun. Akademi için utanç kaynağıdır bu.

@Eazy-B cidden yazık. Ayıp.

(Iron Man) #757

Kobe ve DiCaprio 'nun ödül sayıları eşitlendi. Teşekkürler akademi.

(Hakan) #758

(fza) #759

Hangisinin adaylığı yerine, Nightcrawler’da sergilediği muhteşem performansla Jake Gyllenhaal’ü koyardınız?

• Eddie Redmayne – The Theory of Everything as Stephen Hawkingdouble-dagger
  • Steve Carell – Foxcatcher as John Eleuthère du Pont
  • Bradley Cooper – American Sniper as Chris Kyle
  • Benedict Cumberbatch – The Imitation Game as Alan Turing
  • Michael Keaton – Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) as Riggan Thomson
  • Hiçbiri

0 oylayan

Eğer yukarıda birinin çıkarılmasını seçtiyseniz, Jake ödülü almalı mıydı sizce?

• Almalıydı.
  • Adaylık yeterli, daha iyi performanslar vardı.

0 oylayan

(Iron Man) #760

Benedict veya Eddie almalıymış o yıl. Eddie almış yani. Bu iki oyunculuk oldukça üst düzeydi.

(Ertunç Doğan) #761

Jake Gyllenhaal ın gidişatı da Leo gibi geliyor bana en sonunda insanlar isyan ede ede vericekler adama

(Kid A) #762

Bir sonraki sene de almalıydı bence Eddie. Danish Girl’deki performansı tek kelime ile inanılmazdı.

Maalesef yılların günahını çıkarmak için Leo’ya verdiler ödülü. Yazık oldu.

(fza) #763

Bu çok belliydi ya. Sinir bozucu bir durum. Adamın kendisi de ‘‘performansı için değil’’ daha ziyade ‘‘verelim artık’’ için aldığını hissetmiştir bence.

(Oneironaut) #764

+1

(Umur) #765

Jake çok net almalıydı diyorum ama şöyle bir gerçek de var, akademiden bahsediyoruz. Yani bir iki film sonra Jake hak etmediği bir performans ile Oscar’ı alır, akademinin özrü der devam ederiz.

Eddie Theory of Everything’de değil, Danish Girl’de deliler gibi hak etmişti. Doğru.

(Oneironaut) #766

Şu sahne beni ezip geçmişti.

(Geekiz ama ergeniz) #767

Eddie ye gereken değer verilmiyor ki,tamam,iyi projelerde yer alıyor ama bu bence bir oyuncuya verilen değeri göstermez.

(Kürşad the Falcone) #768

Ennio Morricone’ye de bunu yapmak adam 87 yaşına geldiğinde akıllarına geldi. Adam hâlâ sahnede ağlayacak kadar heyecanlı.

(Hakan) #769

(Berkay Küçük) #770

Günahların yılına katılmakla beraber Leo’nun hakettiğini düşünüyorum. Eddie’nin önünde kazanması bence ödülünü güçlendirdi hatta. Kusursuzdu Eddie çünkü. Michael Fassbender ve Bryan Cranston’da güçlü adaylardı aynı şekilde. Leo’nun böyle bir yılda ödül alması da çok değerliydi.

Eddie’nin kariyer performansı The Danish Girl olsa da The Theory of Everything’le aldığı ödül hakedilmiş bir ödüldü.
Michael Keaton da alsaydı hak edilmiş bir ödül olacaktı ve çok sevinirdim orası ayrı