Oscar Lokali

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #771

(Iron Man) #772

Umarım seneye Denzel Washington aday olmaz. Her yıl görmekten bıktım adamı.

(Mert Özden) #773

Size bir sır vereyim. Şu ana kadar hiçbir bilim kurgu filmi oscar alamadı. Kast ettiğim şey elbette, film, yönetmenlik, senaryo, oyuncular gibi alanlar.

(Berkay Küçük) #774

Meryl Streep ablam çevresine her ne olursa olsun gülücükler yayarken Denzel abinin surat ifadesi her yıl aynı
images (41)
Ama hakkını vermem lazım geçen yıl Fences’la ödülü kazanamaması çok üzdü beni. Tony ödülü kazandığı performansını sinemaya uyarlayarak bir Oscar heykelciğiyle süslemek istedi ama olmadı. Casey Affleck ödülü hakkıyla alsada ve kendisini desteklesemde adamın gözyaşları halen aklımda.

(Iron Man) #775

Denzel Washington’dan çok Viola Davis benim dikkatimi çekmişti o filmde. Gayet güzel ve filmi taşıyan bir oyunculuk örneğiydi ki ödülü de aldı zaten.

(Berkay Küçük) #776

Viola Davis başrol olduğu halde yardımcı oyuncu kategorisinden girdi. Ödülü almasına çok sevinsemde filmde yardımcı bir oyuncu değildi pek.

(Iron Man) #777

O konuda ben de şaşırdım. Karı koca arasında yaşanan olayları anlatan bir filmdi bu. Buna rağmen adama “En iyi erkek oyuncu”, kadına “En iyi yardımcı kadın oyuncu” adaylığı verildi. Film, Troy üzerine kurulu değildi ki Viola yardımcı sayılsın. Oscar’ın geçen yıl ki saçmalıklarından birisi de buydu.

(Berkay Küçük) #778

Nicole Kidman’ın ve Michelle Williams’ın hakkı yenildi orada açıkça. Natalie Portman, Emma Stone, Isabelle Huppert ile rekabetten kaçmış oldu.

(Umur) #779

Adam yirmi senedir aday oluyor hocam, seneye de utanmaz gelir heralde.

(Salih Arandı) #780

(fza) #781

PotC2 Oscar ödüllü yalnız, silsin onu.

(Gizem) #782

(Taylor Swift Fanboi) #783

Bu fotoğrafa 2738292. denk gelişim hala bundan ne çıkarmalıyım anlamadım.

(evethearteyes) #784

Kimse de çıkıp Hurt Locker’ın yönetmeni kadındı demez!

(fza) #785

(Kürşad the Falcone) #786

Tam anlamadım, filmlerdeki kadın ve erkek karakterlerin diyalog uzunluğu mu bu?

(Mert Özden) #787

Bence şöyle yapalım. Tüm sinema sektörünün eline bir manifesto tutuştursunlar. Orada, başrol oyuncularının kimlerden oluşacağını, hangi konular işleneceğini, diyalogların nasıl yazılması gerektiğini, etnik kökeni farklı kaç kişi bulunacağı gibi maddeler yer alsın. Herkes de buna uysun.

Hayır gün geçtikçe Amerika’daki eğitim sisteminin berbat olduğuna kanaat getiriyorum. Çünkü insanların bu kadar saçmalaması normal değil. En son Mark Wahlberg neden bir kadın oyuncudan daha çok para alıyor diye bağrışıyorlardı. Bilmem, Wahlberg’in deli gibi ünü olduğu için olabilir mi? LOL. Size sinemanın kim demokratik bir ortam olduğunu, ve herkesin eşit olması gerektiğini söyledi?

Not: Bu laflar Gizem’e söylenmemiştir. Hazır konu açılmışken, buradaki saçmalığa dikkat çekmek istedim.

(Berkay Küçük) #788

Michelle Williams’tı karşısındaki kadın hatırlatmak isterim.
En gözde kadın oyunculardan kendisi. En hakkı yenilen kadın oyunculardandır ayrıca gözümde. All The Money In The World’ün yeniden çekimlerinden 1000$ gibi çerez bir ücret alırken Wahlberg 1500000$ üstünde para kazandı.

(Ertunç Doğan) #789

Amerika’nın eğitim sistemi zaten berbat fakat

Bu meselede kesinlikle Wahlberg’ın para vermesine katılıyorum.Çünkü bana göre Williams>Wahlberg(Wahlberg kariyerini mahvetti ve bana her filmde aynı geliyor.) ve kadının o filmdeki rolüdaha önemliydi. Ben neyi örnek verirdim Emma Stone’un Oscar’da yaptığı saygısızlığı Natalie Portman gibi dikkat çekmeye çalıştı ama Portman bence dikkat çektirmeye çalışırken Stone’un yaptığı saygısızlıktı.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #790

Abi sayende @unratedlogician ve @acyberexile bir konu da daha katılır oldum. Artık bu senin dediğin Irkçıla giriyor.