Oscar Lokali

(John Watson) #832

Ödülün adı Outstanding Achievement in Popular Film olacakmış.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #833

(evethearteyes) #834

alsklwmflemfkwndnwmw

(Kürşad the Falcone) #835

Ama hakedilmiş bir Oscar olacak. En büyük ses getiren filme çok iyi filmsin demeyecek ödül, çok iyi ses getirdin diyecek. Oscar kazanmış film zaten peşinden ne Oscar’ı sorusunu da beraberinde getirir (getirmeli en azından). En büyük kitleye ulaşabilmiş film için ödül de çok boş bir ödül gibi gelmiyor açıkçası. Ha ama tartışmaya da pek açık bir ödül olmaz. Yılın gişe şampiyonu otomatik olarak alır bu ödülü.

(Mert Özden) #836

Genel kitle, birçok şeyi umursamadığı gibi bunu da umursamıyor. Oscar simgesini, posterin üzerinde görünce, üzerine atlayacaktır.

(Ercan Berber) #837

Şimdi benim aklıma takılan bir şey var. Seçilen iyi filmler arasındaki en popülerine mi verecekler, yoksa gişe ve internetteki popülerliğe göre mi verecekler? Eğer gişeye göre verirlerse her sene Fast & Furious oscar alacak amk. Zaten kaç yıldır aptal aptal filmler oscar alıyor iyice bokunu çıkarttılar.

+1. Geçen sene yerli bir film Oscar Adayı diye reklam yapa yapa ne gişe yapmıştı. Oscar adayı bile değildi oysaki.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #838

Daha çok gişe ve internet de ki popülerte göre verilecek ki bence bu ödül esas amaçı çok konuşulan ve izlenen süper kahraman filmlerin ödülendirmek adına olacak. En azından bir süre.

(Brooke Wayne) #839

Nedense bana sırf Disney,WB ve bunun gibi şirketler de oscar alabilsin diye yapılmış bir hareket gibi geldi.Halkımız bu oyunlara kanmasın.Eyy Disney sen kimsin?

(Taylor Swift Fanboi) #840

Ahh keşke. ‘Film eleştirmenliği’ adı altında filmlere ödül veren ve kendini bir halt zanneden dedebeylerin yüzüne puhahaha diye gülmek isterdim. “15 yaşında çocuklar nasıl sıçtı ağzınıza” demek isterdim

(Brooke Wayne) #841

Şaka maka cidden bunu İnfinity War çıktıktan sonra bari yapmasaydınız.En azından bunu ne amaçla yaptığınız bu kadar belli olmazdı.Neyse biz yine MARVELYAPAR takılmaya devam

(Challenge Tv) #842

John Cazale, sadece 5 filmde rol almış; The Godfather (1972), The Conversation (1974), The Godfather Part 2 (1974), Dog Day Afternoon (1975) ve The Deer Hunter (1978). Ve bu 5 film de En İyi Film kategorisinde Oscar’a aday gösterilmişler. Nasıl bir okuyup üflemişlerse adamı, oynadığı her film aday gösterilmiş. Tanıdığı falan vardı herhalde.
Bu arada Baba 1 ve 2 bu ödülü kazanırken, haliyle The Conversation kaybetmiş. The Deer Hunter da diğer kazanan film olmuş.

(Ercan Berber) #843

Shape of Water’la sıçtılar zaten.

(Taylor Swift Fanboi) #844

Bu yorumu saldırgan buldum :sneezing_face:

(Challenge Tv) #845

sahi neden Three Billboards Outside Ebbing kazanmadı ödüllü trendlere göre o kazanmalıydı bilirsiniz kadın gücü filan

(Challenge Tv) #846

Bestekar John Williams tam 45 defa Oscar’a aday gösterilmiş ve bunlardan beşini kazanmış.
Kostüm tasarımcısı Edith Head (1897-1981) ise 35 adaylıktan 8 heykelcik çıkartabilmiş.

(Kaan Akdemir) #847

Suicide Squad’ın Oscarlı film diye basıldığı dönemde taktığın şeye bak

(Challenge Tv) #848

The Shawshank Redemption
Se7en
Memento
Intouchables
The Green Mile
The Prestige
Léon: The Professional
Cidade de Deus
Fight Club
Bunların hiç biri oscar kazanmadı yani kim oscar kazandı kim posterinde yazdı pek takmamak lazım

(fza) #849

Bence böyle bir kategoriye gerek yoktu. Sırf milletin son yıllarda artan ‘‘Bir film popüler olunca en iyi filme neden aday olamasın, böyle bir şart mı var, illa az mı izlenmeli, yavaş tempoda mı olması’’ vs gibi eleştirilerinin etrafından dolaşmak için uydurmuşlar bir şeyler. Cidden, '‘sanatsal kaygı’'dan başka amaçlarla da çekilen filmleri -ama kaliteli ama kalitesiz- uzak tutmak istiyorlar demek ki inatla.

Ben böyle yorumladım bu yeni kategori kararını.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #850

Ben de böyle düşünüyorum. Ama bence bir yandan da mantıklı bir karar.