Paul Thomas Anderson’s Phantom Thread

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #181

Ben de kıyaslıyorum tabii, Moneyball’a Jerry Maguire’ın beyzbollusu diye başlayıp çok daha mutlu bitirdiğimi de hatırlıyorum. Genelde bu tarz kıyaslama ve ön yargı haksız çıkıyor ama :smiley:

(Salih Alp Gökçek ) #182

Haklısın tabi, daha geniş ve ön yargısız bakmak lazım olaya :wink:

(Kid A) #183

Aslında çıkıyor da maalesef politik doğruculuk zırvasının kurbanı oluyor. Ne kadar iyi olursan ol eğer ki politik doğruculuk barındıran bir öğeye sahip değilsen hakettiğin değeri tam olarak göremiyorsun.

Dozu kaçtı maalesef bu işin.

(Salih Alp Gökçek ) #184

Phantom Thread’in, 70 mm özel gösterimi için dağıtılan kitapçık:

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #185

Şu filmi 70mm’de izleme imkanımız olacak mı?

(Salih Alp Gökçek ) #186

Her yerde bu şekilde gösterime girmeyecek diye biliyorum, belirlenmiş bazı salonlar vardı. Belki Türkiye’de de olur, inşallah da olur. Zaten yüksek ihtimal yaşadığım yerde vizyona girmeyecek yani ben filmi sinemada bile izleyemeyeceğim sanırım :confused:

@Burak_Ozdemir bak bu da 70 mm’lik filmin taşındığı kasa, devasa bir büyüklük (Porg ölçek için konulmuş):

(Salih Alp Gökçek ) #187

Pedro Almodóvar, 2017 yılı içinde izlediği en iyi 10 filmi listelemiş. Sırasız liste:

“Phantom Thread” (Paul Thomas Anderson)
“Call Me By Your Name” (Luca Guadagnino)
“BPM (Beats Per Minute)” (Robin Campillo)
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” (Martin McDonagh)
“You Were Never Really Here” (Lynne Ramsay)
“Zama” (Lucrecia Martel)
“A Ghost Story” (David Lowery)
“Colossal” (Nacho Vigalondo)
“The Killing of a Sacred Deer” (Yorgos Lanthimos)
“The Florida Project” (Sean Baker)

Phantom Thread için de şunları söylemiş:

“A real feast. Even though the author confesses his fascination for mysterious love stories, there are no clues to follow this masterpiece by P.T. Anderson. Every sequence is a surprise. This film is the portrait of a genius, of his egocentricity and his contempt for everything that isn’t related to his work, and of the wonderfully ordinary woman who manages to tame him. The three protagonists deliver masterly performances. And Jonny Greenwood proves himself as the best composer of the year. If it is true that Daniel Day Lewis says goodbye to acting with this role, he does so brilliantly. He nails this role.”

Haber kaynağı için adres:

(Salih Alp Gökçek ) #188

Filmin kostüm tasarımlarıyla alakalı bir video yayınlandı. Çok güzel bir video olmuş, mutlaka izleyin:

(Mert Özden) #189

Buram buram film kokuyor. PTA acaba günün birinde bilim kurgu çeker mi? :smiley:

(Kürşad Chieh-she-shuai) #190

Blade Runner 3 çekermiş.

(Mert Özden) #191

Yazılmış muhteşem bilim kurgu romanları var. Kimse elini sürmüyor. Çok garip. Thomas abi birini yapsa yeter bana :smiley:

Oh god, lütfen Blade Runner’ın ekmeğini daha fazla yemesinler.

(Salih Alp Gökçek ) #192

Star Wars çekse ne olurla ilgili bir açıklama yapmıştı geçen:

Tarantino ile yakın arkadaşlar zaten, biri Star Trek için kolları sıvadı. İmkansıza yakın ama PTA da Star Wars çekse, “Spacebros” olurlar sanırım :sweat_smile:

(Mert Özden) #193

PTA’in Star Wars çekmesini istemem. Adamın sette kalp krizi geçirme oranı çok yüksek.

(Salih Alp Gökçek ) #194

Ben de istemem, zaten onun yapısına da pek uygun değil. Otostopçunun Galaksi Rehberi tarzında absürt bir yapım uygun aslında ama çok zor.

(Salih Alp Gökçek ) #195

Filmden bir klip yayınlandı:

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #196

Ben bilim kurgudan daha çok Aviator-Wolf of Wall Street tarzı biopic görmek istiyorum. Çıldırmış karakterleri en iyi işleyen 3-5 yönetmenden biri PTA

(İbrahim Kaya) #197

Bana kalırsa 80’lerde geçecek Joker origin filmi, tam P.T. Anderson’lık bir iş.

(Salih Alp Gökçek ) #198

Bak o olabilir. Joker’in nasıl bu hale geldiğini, o dönemlerin politik olayları ve mafyasını harmanlayarak çok güzel anlatır.

(Kid A) #199

Kameranın karşısına bidon koysa izlerim. Kendisi ne istiyorsa onu çeksin. Farketmez benim için.

(Salih Alp Gökçek ) #200

Waow! Klip harika.