Paul Thomas Anderson’s Phantom Thread

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #81

Ben de 2-3 kaynaktan okudum ama kesin hiçbir detay vermiyor. Büyük ihtimalle bırakmasının en büyük sebebi o karaktere bürünürken çektiği acı ve depresyon ile medyayı sevmemesidir. Zaten röportajda da nasıl hissettiğinden bahsediyor.
Mükemmelliyetçi birisi Day-Lewis, en iyisi olmadan yapmıyor. Zaten bu yüzden rollerde çok seçici ve detaycı. Umarım her şey istediği gibi olur, zaten ya ses seda çıkarmadan modaya/ayakkabıcılığa devam edecek ya da Batcave’ine kaçacak.

(Salih Alp Gökçek ) #82

Çok güzel, sanki 1800’ler döneminden kalan besteler gibi:

(Kid A) #83

Ya her şey bir kenara, biz bu Jonny Greenwood’u hakedecek ne yaptık?

Ne mutlu ki müzikal zekasını sadece Radiohead ile sınırlı bırakmadı. Zor gelir böyle bir zeka.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #84

Radiohead’i çok dinlemediğimden o konuda yorum yapamayacağım ama besteci olarak çok iyi. Zimmer, Desplat ve Morricone gibi büyük ve uzun süredir bu işte bulunan insanlara rağmen bu kadar başarı ve övgü toplaması bile ayrı, ki bunu çok kısa sürede yaptı. There Will Be Blood’dan önce sadece 1 bestesi var, o da 80 dakikalık bir belgesel için. PTA abimiz bir anda kendisini seçiyor, Greenwood da kusursuz bir soundtrack çıkartıyor. Ondan beridir PTA’in her filminde de soundtracki o yapmış

(Salih Alp Gökçek ) #85

The Guardian tam puan vermiş filme:

(Salih Alp Gökçek ) #86

Meta’yı 94’le açtı:

The Hollywood Reporter ve The Telegraph’ın görüşlerini daha çok dikkate alırım genelde, ikisi de 100 vermiş, bu harika bir durum.

(Burak) #87

İncelemelerde sinopsisle ilgili spoiler içeren bilgiler mevcut, bence girmeyin. Bir de böyle heyecan yaptık ama Türkiye’de kaç salonda vizyona girecek acaba, blockbuster olmadıkları için pek sallamıyorlar sanat filmlerini.

(Salih Alp Gökçek ) #88

Evet bazılarında biraz fazla detaya girmişler ama çok korkulacak bir şey yok bence. Salon olarak bilmiyorum inşallah burada girer vizyona :confused:

(Miraç) #89

Bu filmin vizyon tarihi neden bu kadar karışık? Amerika’da 25 aralık, İngiltere 2 Şubat, Türkiye 13 Nisan… Hemen hemen her ülkenin değişik bir tarihi var.

(Kid A) #90

Bu arada filmin DVD çıkış tarihinin, Türkiye vizyon tarihinden daha önce olma ihtimali var.

Bu da küçük bir detay olsun. :smile:

(Salih Alp Gökçek ) #91

Dağıtımla alakalı bazı problemler var sanırım, hayır Amerika’daki adamdan 3-4 ay sonra izlemek de çok abes oluyor, İngiltere bile geç izleyecek, cidden enteresan.

(Kid A) #92

Olay tamamen gişe ile alakalı bence. Maalesef film pek gişe toplayacak türde bir film değil. Yapımcı şirketler de ellerinden geldiği kadar boş haftalara atmaya çalışıyor bu tür filmleri. Bizim ülkemizde de maalesef 2 haftada bir saçma sapan komedi filmi çıkarıldığı için ne yazık ki Phantom Thread gibi filmlerin çıkış tarihleri ertelendikçe erteleniyor.

Bizim milletimiz haketmiyor maalesef bu tür filmleri.

Sad but true.

(Burak) #93

Neler diyorsunuz siz ya??? Ben dünyayla aynı anda izleyeceğiz sanıyordum şu an yüz felci geçirdim. Blu-ray’i kesin önce çıkar. Almayı düşünüyordum da onu izledikten gidip sinemada tekrar izlemek ister miyim bilemiyorum. Tadım tuzum kalmadı bitirdi beni bu haber.

(Miraç) #94

Gerçekten çok tuhaf. Artık filmler vizyona girmeden internete düşen bir çağdayız ve bunlar kalkmış Amerika’dan 1 ay sonra başka ülkelerde yayına sokuyorlar.

Biraz önce baktım dağıtımı da Focus yapıyormuş. Hatırladığım kadarıyla öyle kötü de bir dağıtımcı değiller aslında.

@VivaLaVida Evet, belki sebebi bu olabilir de hak etmiyor demek de çok ağır olmadı mı?

@Easy_B Eğer buradaki sinemaların yine dublaj manyaklığı tutmazsa 1 şubatta izleyebileceğim. Yoksa 13 Nisanı beklemek zorundayım. Bu filmi bilgisayarımda heba edemem.

(Salih Alp Gökçek ) #95

Ambargo kalktığı için atılan Twitter gönderilerine baktım, hemen hemen hepsi 2017 yılının en iyi filmi diye belirtmiş. Paul Thomas Anderson’ın en iyi filmi olduğunu belirtenler de var.

(Burak) #96

Focus Features’a hiç yakışmayan bir hareket oldu bu. Resmen Üçüncü Dünya Ülkesi muamelesi görüyoruz vallahi yazıklar olsun. Elimde olsa protesto edeceğim de filmi de merak ediyorum.

(Salih Alp Gökçek ) #97

Kesinlikle bilgisayar başında izlemek istemediğim bir film ama çok geç olacak. Evde izlesem bile sinemaya da giderim ama ilk sinemada izlemenin verdiği hazzı vermez ki. Bu filmi şöyle nostaljik bir salonda izlemek lazım hatta, eski koltukların olduğu, gerçek sinemada izlemenin zevki ayrı olur.

(Kid A) #98

Belki diyorum ancak ufak bir araştırma sonucu maalesef hak etmediğimize tekrar kanaat getiriyorum. Üzücü bir durum maalesef. Sinema kültürü bu ülkede ne yazık ki çok düşük bir seviyede.

Onlar da ekmeğinin peşinde sonuçta. Pek kınanacak bir durum yok maalesef. Ülke sanat filmi izliyor da onlar vermiyor değil ki.

Küçücük ekranda o görsel şölenin vereceği hazzı maalesef tam olarak alamayız. Tam bir görsel şölen olacak film. Harika bir sinematografiye sahip olacağını zaten biliyorken -fragmanlardan gördüğüm kadarıyla- bir de kostüm dizaynının bu kadar üst düzey olması insanda görsel açıdan yadsınamaz bir arzu duyuruyor.

Bir de ortada PTA ve DDL faktörleri olunca, bilemiyorum. Sinemada, en iyi koşullarla izlemem gerektiğine yönelik bir zorunluluk hissediyorum.

Bakalım. Umarım izleyebiliriz.

(Deniz) #99

Muhteşemler

(Salih Alp Gökçek ) #100

Hepsi harika olmuş, başlığa hoşgeldin, teşekkürler :wink:
Şöyle de atalım belki almak isteyen olur:

image

image

image

image

image

image