Peaky Blinders

(Mesut) #1

Bence bir başlığı hak eden bir dizi. Dönem dizisi olması, mekanlar, atmosfer, kostüm vs derken zaten sizi içine çekiyor. İngilizlerin Godfather 'a yıllar sonra verdikleri cevap diye bahsediliyor diziden. İzlemeyenlere şiddetle izlemelerini tavsiye ediyorum.

Dizi size 3 şey aşılayacak
1-Sigara
2-Kasket
3-Küfür etmek

(Aysu Altaş) #2

Acayip başarılı. Sonunda Cillian Murphy'i bir rolde batmadan izledim.

(Mehmet Ferhan Meraler) #3

Allahını seven bu diziyi izlesin. Mekanlar, kostümler, müzikler, oyunculuklar hepsi birbirinden güzel ama nedense eleştiri sitelerinde bile adamların ismi yok ortalıkta biri beni aydınlatsın mı

(Mesut) #4

Bunun da yeni sezonu ile ilgili ne cast, ne tarih hiç bir bilgi gelmedi hala.

(Some men just want to watch the world burn) #5

Muhteşem bir dizi. 3. sezon 1. bölüm çıktı ama torentte düzgün bir versiyonunu bulamadım.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #6

Alfie Solomons karakterine bayılıyorum ya. Ve sırf Tom Hardy olduğu için değil. Ses tonu, ağır ağır konuşması, sert bakışları, o umursamaz tavırları falan bayılıyorum izlemeye. Ilk tanışma sahnelerin ve son bölümdeki tiradı favorimdir.
-ki dizi Tom Hardy'sizde yeterince efsane.

(Tarkan Bekcan) #7

Harika dizi yahu neden bu kadar az girdi var hakkında. En sevdiğim dizi konumuna oturmuş durumda. Dizinin dönemini yansıtması, mekanlar, kostümler hep çok güzel insanın o şekilde takım elbise ve kasket alıp dışarı çıkası geliyor. Cillian Murphy başta olmak üzere bütün oyuncular döktürüyor adeta. Tom Hardy'nin canlandırdığı karakter muhteşem. İkili dialoglar harika özellikle 2. sezonda Alfie ve Sabini'nin pazarlık yaptığı sahne favorim. ve dizide keşke şu olmasa ya da şöyle işlense diyeceğiniz bir şey yok adeta. Dizideki viski ve sigara tüketimine paralel benim tüketimim de arttı tek sıkıntısı bu bence ama arkadaş o nasıl cool sigara içmektir yahu. Başlamamış arkadaşlara başlamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Bana katılmadığınız noktalar var ise şayet gelin tartışalım dostlar çevremde kimse izlemediği için kimseyle konuşamıyorum dizi hakkında :frowning:

(Ibrahim Keskin) #8

Dostum ben varım benim ile konuşursun . Hatta şöyle başlayayım muhabbete film olma ihtimali çok yüksek

(Tarkan Bekcan) #9

Bence dizi olarak kalması daha iyi konuların işlenmesi açısından ama son bir iş olarak film gelirse de hayır demem.

(Ibrahim Keskin) #10

Ben de senin gibi düşünüyorum ama adamlar iş tuttu bi 10 sezon daha ekmeğini yiyelim şeklinde düşünmüyor

(Bedri) #11

Oyunculuk ve kostümler mükemmel.Müziklerde efsane.Fakat konu bana bayık geliyor :pensive:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #12

Bu arada yeni sezon ebesinin nikahında gelecek galiba.
Suç-mafia ailesi-çetesi hikayesi olan her işe ben en baştan varım. SoA, Sopranos, Boardwalk Empire alayına bayılırım. Dizi bu türün sevdalısı olmayanlar içinde mükemmel. Sungur'da seviyormuş, twich te dedi :relaxed:

(Meriç ) #13

Aşırı underrated bi dizi.Çok fazla bilinmemesi üzüyor.Senaryosu oyunculukları her şeyiyle tam bi başyapıt

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #14

Şöyle bir şey buldum :smiley:

(katolikpiyanist) #16

Diziye başlamama sebep çok fazla sevdiğim Tom Hardynin oynamasıydı.Diziyi bitirdim şu an Cillian Murphyi daha fazla seviyorum

(Hilal K) #17

2 günde 2 sezonunu bitirdim muazzam dizi

(Umur) #18

Yeni sezon 2018-2019u bulacak heralde kanser olacağız çıkana kadar...

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #20

Çekimler martta başladı ekim 2017de gelecek büyük ihtimal.

(Umur) #21

Geçen sezonun çekimleri de erken bitmemiş miydi?

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #22

Ooov 4. sezonda diziye Adrien Brody giriyormuş.