Peaky Blinders

(H. Yakup) #43

Doğru diyorsunda üç bölümü bir haftaya anca izlemiştim. O kadar enerjim yok :frowning:

(Kürşad the Falcone) #44

(Kaan ) #45

Şu dizinin değerini çok az kişi biliyor muhitte. :confused:

(*) #46

Ne zaman başlıyor yeni sezon

(elif) #47

Hala tam tarih belli değil ama 2017 bitmeden başlayacak.

(Kürşad the Falcone) #48

Sahi geçen sezon sonunda Tommy tüm aileyi hapse göndermişti. Şimdi neler olacak acaba, kısa fragman pek birsey vermedi.

(tulpar) #49

Şu hasta olduğum günlerde bana ilaç gibi geldi…

(Kürşad the Falcone) #50

Bu arada 16 kasımda geliyor dizi (yani bize 17)

(*) #51

Ulan tam vize bitimim. Eyvallah moruk.

(BİLMİYORUM!!!) #52

Boşver böyle kalsın. Az bilinsin ve biliyor olmak bizi farklı kılsın. Ben bu tarz dizileri o kadar tutuyorum ki kıskanıyorum herkesten. Öyle heryerde herkese lafını açmıyorum çok sevdiğim ve değer verdiğim insanlarla paylaşıyorum sadece.

(elif) #53

Bu bölüm mükemmel değil miydi ya? Galiba bu dizinin her bölümüne aşık oluyorum.

(Kürşad the Falcone) #54

Of of of, ne bölümdü be!
Tommy’nin Antonio’yu çat diye vurduğu sahnede gerçek anlamda ağzım açık kaldı. Adrian Brody geldi, Italyan mafyası geldi, Tom Hardy’de gelecek diğer bölümlerde. Bir dizi için fazla artık be! Çok gazım şuan.
Yanlız şimdi John öldü değil mi? Bayaa delik deşik oldu adam kurtulmaz heralde artık.
Birde Polly’ye üzülüyorum artık ya.
Koskoca Aunt Polly ne hale geldi. Arthur da ne olacak nereye varacak oda belli değil
.

(Alfie Solomons) #55

Oha yeni sezon gelmiş ula ne çabuk sayın BBC yetkilileri!Olay örgüsünü kafamda oturtmak için yeniden başlamıştım efsane zamanlama cidden.Meraktan gebereyim en iyisi şunun şurasında 3-4 bölüm kaldı zaten.

(*) #56

Lan başladı mı :scream::scream::scream: izleyip geliyorum.

(Deus Meus) #57

Adrien Brody harika bir aktör ya. İlk bölümde 10 saniye, bu bölümde de 5 dakika falan gözüktü ama kalitesi net bir şekilde hissediliyor. Dizi yine harika başladı, izlediğim en sağlam dizilerden.

(Kürşad the Falcone) #58

.John’un ölümü Black Hand’in ne kadar tehlikeli olduğunu gösterme adına dizi için çok mantıklı olmuş. Tommy ve Adrien Brody arasındaki diyalog sahnesi de İtalyan mafyasının İngiliz çetelerinden 4-5 gömlek yukarıda olduğunu iyi yansıttı. Adrien Brody’de maşallah Al Pacino cosplayi yapmış, çokta yakışmış. Islattı geçti ortalığı. Tom Hardy-Adrien Brody-Chillian Murpy ortak sahnesi olur umarım.

(Alfie Solomons) #59

Dizinin görselliğini,çizdiği karakter portrelerini,dönemi adeta oradaymışız gibi yansıtmasını hepimiz durmadan övüyoruz.Buradan hareketle ikinci bölümü izlerken rahatsız olduğum birkaç detaydan bahsetmek istiyorum;

*Aberama Gold karakterinin backstorysine değinilmeden olaya dahil olması iyi bir tercih değil bence.Oğlu da aynı şekilde öyle.3-4 dakikalık bir sekansla anlatılamayacak şey değil çünkü.Üstünkörü aktarılmış bence karakter.

*Luca Changretta’ya gelirsek; bende sadece intikam peşinde olan,kötülük pislik hinlikten başka niyeti olmayan boş bir kötü adammış izlenimi uyandırdı.Gri bir karakter portresi çizilmeliydi bana kalırsa.Zira Peaky Blinders’a ilişkin bayıldığımız şeylerden biri de bu; karakterlerin siyah veya beyaz olmamaları,hareketlerinin önceden sezilememesi.

*John Boy bu kadar kolay harcanmamalıydı bence.Eğer Peaky Blinderların tekrardan bir araya gelip ortak bir düşmana karşı savaşmaları için kurban aranıyorduysa bu John olmamalıydı.Git Esme’yi ne bileyim Linda yellozunu falan öldür abi John’a niye dokunuyorsun!

Bunlar dışında dizi müthiş devam ediyor dediğim gibi.Her bölüm üstüne katarak gidiyor.Bölümleri 2 kez üst üste izliyorum hatta o derece.Keşke değeri bilinse…

(Kürşad the Falcone) #60

Black Hand’in diğer düşmanlardan ne kadar daha da tehlikeli olduğunu göstermek için John’u öldürmeleri iyiydi bence. Mektubu görünce herkesin deliye dönmesinin karşılığı olarak önemli bir karakter ölmeliydi. Gerçi John’u pek sevmiyorumdum ben, o yüzden çokta önemsemedim.

(Alfie Solomons) #61

Tom’un fabrikalarından biri havaya uçurulup maddi bir zarar verilebilirdi mesela?Ben de öyle çok ayılıp bayılmıyordum John’a ama ucuz bir hareketmiş gibi geldi bana açıkçası.

(Kürşad the Falcone) #62

oyuncu ayrılmak istemişte olabilir. Komünist Freddie’de durup dururken ölmüştü.