Peaky Blinders

(Alfie Solomons) #63

Allahım ne kadar iyi bir bölümdü ulan sayın muhit sakinleri

*Luca karakterini hunharca eleştirmiş olmama karşın sağolsun laflarımı bana teker teker yedirdi.Beni sadece kötülük istemeyen bir villain olduğuna ikna ettiğini söyleyebilirim.

*Arthur’un bölüm boyunca triplerden triplere girmesi ufaktan rahatsız etti beni.Boş beleşliğine boş beleşlik kattı resmen.Salsınlar 2,3 İtalyan vursun da pis geyiğinden kurtulsak.

*Tommy’nin yeni “Gözlük İşadamı” imajını yadırgadım biraz açıkçası.Nerdee ilk sezonlardaki paçalarından karizma akan Tommy Boy nerde bu Memur kılıklı tip.Onun dışında sendika müdürü ablayla dalaşıp durmalarını bir yerlere bağlarlar umarım,zira filler boş muhabbet gibi duruyor.Böylesi bir diziye de yakışmıyor hâliyle.

*Alfie en yakın zamanda katılır inşallah diziye,ismi falan da geçti hem yazmasam olmazdı

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #64

Babası dolandırıp dövdüğünden beri aşırı psikopatlık ve aşırı mülayimlik arasında gidip geliyor zaten sürekli. Belliki John’u Arthur gaza gelsin diye öldürmüşler.

Poly’de o ruhlar görüyorum halinden biraz fazla hızlı toparlandı gibi geldi bana.
Birde yıllardır Italian mafyası konseptli yapımlar izleyen biri olarak Italyanların her denemesinde çekirdek gibi indirilmesini hoş karşılamıyorum.

(Umur) #65

Bu dizi başladığında, Sons of Anarchy tarzında dönem dizisi gibi bir dizi beklemiştim, sonra zaman ilerledi… Önce senaryo update aldı, kalitesi arttı, sonra oyuncular kademe atladı, şimdi son sezona bakıyorsun… Yeni SOPRANOS olacağım diye bağırıyor dizi…

Sicilyalılar, mafia muhabbeti vs. çok hoşuma gitti, ilk bölüm zaten muazzam başladılar konuya. 10/10 gidiyor sezon, muazzam abi…

(Umur) #66

Bu arada, John’u sevmemek ne demek? En sevdiğim kardeşlerden birisiydi adam… “We’ll cut 'em a smile each…”

(elif) #67

Son bölümü hala izleyemedim ama bu başlığa gönderi atıldığını gördükçe çok mutlu oluyorum.

(elif) #68
  1. bölümü sonunda izleyebildim. Sendika müdürü kadınla Tommy’nin muhabbetleri haricinde çok güzel bölümdü.

Luca Changretta ne kadar iyi bir villain oldu ya. Sabini, Inspector Campbell falan hepsi yalan. Tabii bunu söylememde Adrian Brody’nin mükemmel üstü oyunculuğunun etkisi çok fazla.

Polly’nin hareketlerine anlam veremiyorum. Umarım Tommy’e zarar verecek bir hareket yapmaz. Linda ve Arthur’u bu sezon daha çok sevdim.

Yarın yeni bölüm geliyor, en iyisi gidip bu sezonu baştan izleyeyim.

(Hilal K) #69

Polly ve Changretta umarım sevişirsiniz

(katolikpiyanist) #70

Dar ağacına gitmek pollyi etkiledi baya.
Hareketlerinin motivasyonu var yani

(Deus Meus) #71

4x4 Luca Changretta’yı aşırı güçlü göstermemeleri iyi olmuş. Çatışmada ölüyordu neredeyse adam.

Polly’nin de Tommy’yi bu kadar kolay satmasını beklemezdim. Tamam, Tommy sayesinde neredeyse asılıyordu ama Luca Changretta da oğlunu öldürtüyordu. Hem de John’u öldürttü. Yani öncelikli olarak Tommy’ye kin besleyeceğine Luca’dan intikam almaya çalışsa daha iyi olurdu sanki. Hee en azından bu anlaşmada diğerleri bağışlanacak o ayrı.

Alfie Solomons’u özlemişiz. Tom Hardy’den başkası oynasa bu kadar tutmazdı herhalde bu karakter.

(BİLMİYORUM!!!) #72

Luca Changretta efsane OLMUŞ arkadaşlar. Afiyetle izleyin derim.

Başlıktaki az ama öz muhittaşlarım. Özelsiniz.

(Umur) #73

Az ve öz kitle arasına ben de gireceğim yakında. Merak ettiğim bir diziydi zaten, Tom Hardy’nin bir klibini izledim ve kesin başlama kararı verdim.

(Aklı olan delirsin. ) #74

sezona başlamak için tüm bölümlerin bitmesini bekliyorum. Öteki türlü diğer bölümü bekleyerek bir hafta geçmez.

(Alfie Solomons) #75

Cidden Polly’nin Tommy’e karşı olan nefretinin altyapısının oluşturulmaması büyük bir senaryo eksiği.Şayet bu sebepten Tommy zarar görürse -ki şu anki durumda %100 görünüyor.- hata daha fazla göze batar.Umarım bir şekilde altını doldururlar.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #76

Alfie çıkınca şu meşhur Jonah Hill gifindeki tepkiyi verdim.
Birde Tommy Amerikaya içki sattığını söyleyince aklıma Boardwalk Empire crossover’ı hayalleri geldi. Bir hoş oldum.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #77

HAYVAN HERIF YARALI ADAMA SIKIYOR!

Poly’nin Tommy’ye neden ihanet etti meselesinin açığa çıkması güzel oldu. Ama Arthur be! Bi rayına otur artık be adam! Yine keş oldu herif.
Birde Italyanlar keklik gibi ölürken hâlâ bizimkilerden John’dan başka kimsenin ölmemesi gözüme batmaya başladı artık. Ve eğer bu savaşı Blinders tarafından izlemesek net Italyan’ları tutardı.

Son olarak farkındaysanız: SADECE BİR BÖLÜM KALDI.

(Umur) #78

Bu bölüm belki de sezonun en iyi bölümüydü.

Bir sonraki sezon büyük şeyler olacak belli, hani artık normal isimler konuşulmuyor dizide farkındaysanız. İş Al Capone’a kadar gitti. Bölümün ve bence sezonun en iyi sahnesi çok net bir şekilde, Solomons-Tommy buluşmasıdır. O sahildeki sahne, o replikler… Muazzamdı. Bu sezon için hiçbir zaman olmadığı kadar iyi olacak demişlerdi, haklılarmış.

(Alfie Solomons) #79

LAN!

ULAN!Benden ne istediniz köpekler.Steven Knight seni bulacam olm

(Alfie Solomons) #80

Dur,hazır gaza gelmişken bölümü değerlendireyim;

*Öncelikle olaylar çok oldu bitiye geldi.Bütün sezon birikip yığılan nedenlerin sonuçlarını izledik gibi oldu bir nevi.Dizinin her sekansı ağırdan alan,izleyiciye ne olacağını merak ettiren yanını kaybettiğini hissettim bölümü izlerken.Finalin daha iyi olmasını bekliyordum,olmadı,olamadı benim için.

*Onu geçtim; aynı bölümde hem Luca’yı hem Alfie’yi harcamak nedir ulan! Ya BBC Bey nabıyorsunuz,hiç yakışıyor mu efenim?

*Onun dışında izlemesi çok keyifliydi,20’ler İngilteresi harika falan filan.

(Alfie Solomons) #81

bunu da yapmasam olmazdı

(Rurouni Kereviz) #82

Genel olarak güzeldi ama sanki sezon finaline göre biraz sönük kalmış gibiydi. Hele ki ilk bölümden sonra. Bölümün en güzel kısmı ikinci çeyreğiydi. O on beş dakika boyunca tempo öyle bir yükseldi ki yerimde duramadim tabiri caizse. Müzikle r gayet başarılı seçilmişti. Arthur’un öldüğünü sandığımiz kısımdan Tommy’nin ringe çıktığı zamana kadarki kısım bütün bölüme bedeldi.
Genel itibariyle sevsem de işlerin biraz daha kanli bitmesini bekledim hep. Bu noktada beklentimin altında kaldı. Alfie madem kanser madem ölecek ne demeye ihanet etti ona anlam veremedim birde. Madem ölecektin,madem işleri bırakacaktın ihanetle eline ne geçti yani.