Pokemon GO!

(Zalet Nenci) #1816

Abi hatta yazın vize sonrası evin önünde çıkmıştı. Ertesi gün de bizim mahalledeki parkta çıktı. Sonra bir daha çıkmadı ama.

(Xάος) #1817

Oynayan kalmadı ama tesadüfen gördüm yazayım : ditto gelmiş :smiley: serilerde favori pokemonumdu ondan oynamasam da yazayım dedim

(Greymane) #1818

Ben Avustralya hesabı açıp yeniden yükledim, 2-3 haftadır oynuyorum. Günlük görevimsi şeyler var. Streak yaparsan ilk yakaladığın pokemonda fazladan exp, ilk açtığın pokestopta da fazladan eşya ve exp veriyor oyun.

(Greymane) #1819

Yolda bir tane Pidgey çıktı karşıma. İleride evolve'dan gelecek exp.ler için elimde birkaç tane Pidgey olsun diye tutuyorum yanımda birkaç tane. Alayım bari dedim, sokakta üşümesin. 20küsür bir cp'si vardı. Attım topu, great catch de geldi. Sonra bir şeyler olmaya başladı. Pidgey'den pembe/mor ışıklar çıkmaya başladı. "Ne oluyor lan?" diye heyecanla beklemeye başladım. Aldığım gibi evriliyor mu acaba, diye düşünmeden de edemedim. Sonra ekranda ışıklar falan, bir baktım, karşımda Ditto var. Pokedex'e eklendi canım ciğerim.

(Xάος) #1820

Bunun kötü yanı hp si çok az. Sen daha transform olamadan tek yiyor. Gameboyda falan oynarken çok severdim ama hep tek yerdi :slight_smile:

(Greymane) #1821

Pokemon Go'ya yeni bir update geldi. Yeni gelen update'le nearby screen'i yeniden değişti.

Hangi pokemon'un hangi pokestop'a yakın olduğunu gösteren ekranda pokemon'un üstüne bastığınızda aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor karşınıza.

Ayak izlerine bastığınızda ise pokestop'un haritada nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

Update'le gelen bir başka özellik de buddy sistemiyle ilgili. Buddy ekranında yanınızda gezen pokemon'un toplamda kaç candy'si olduğunu ve onunla toplam kaç km dolaştığınızı görebiliyorsunuz.

Update'le gelen en büyük yenilik ise artık çoklu olarak transfer yapabiliyor olmanız. Transfer etmek istediğiniz pokemon'un üzerine basıp basılı tuttuğunuzda onu transfer etmek için seçebiliyorsunuz artık.

(Xάος) #1822

İyi güzel de, çoğunluk oyunu bırakmadan çıkarsalardı şu tip şeyleri... Dev bir güncelleme falan yapıp kaybedilen oyuncuları kazanmaya yönelik oynamalılar bence.

(Doğan) #1823

Togepi ve Pichu eklenmiş.

http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/johto-holiday/

(Greymane) #1824

Böyle şeyler yapıyorlar bir de :santa:

(Greymane) #1825

Böyle bir bildirim geldi az önce.

(Greymane) #1826

(Ozan Cem ) #1827

(Greymane) #1828

http://www.pokemon.com/uk/pokemon-news/the-pokemon-go-pokedex-is-growing/

Çevirmeye üşendim, yeni update'le gelen yenilikler.
Ana konu 80'den fazla gen 2 pokemon eklenmesi. Bunun yanında yeni berry'ler, oyuniçi satın alınabilecek kozmetik ürünler, oynanışla alakalı bir şeyler de değişti.

(Burak Aydın) #1829

Hala oynayan var mı? Yaza doğru oynayan kişi sayısında artış olur mu sizce

(Greymane) #1830

Evet. Takas ve düello gibi büyük eklentiler gelmediği sürece şu anki kitlesinden artış olacağını sanmam.

(Sertan) #1831

ben devam ediyorum hala bir zararı yok ama transfer ve vs olmaması hala ne bileyim

(Muhitin En Boş Beleş İnsanı) #1832

Bir açıklama geldiğini okumuştum battle ve trade geleceği ile ilgili. Resmi mi bilmiyorum ama. Yılın ortalarına doğru oynamada ciddi bir artış görülür bence.

(Greymane) #1833

Aylar sonra Maçka parkı anca böyleydi bugün.

(Sertan) #1834

ben de ankarada lure açıldığını gördüm uzun zaman sonra :smiley:

(Greymane) #1835

Gen 2 iyi geldi yaa. Biraz can geldi. İşim uzun sürmese bir gider bakardım parka, birileri var mı yoksa evden mi kasıyorlar diye. Ama yarın Kadıköy'e gideceğim bir ortam kontrolü yaparım :smile: