Ready Player One - Spoiler Button

(Berk Kaynak) #1

Ready Player One için spoiler butonlu konsol. Dilediğiniz gibi easter egg yakalayabilir, gönderme tartışabilir, filmin kitaptan farklı olduğu söylenen konusu hakkında tartışmalar başlatabilirsiniz.

(Berk Kaynak) #2

(Why do we fall, Bruce?) #4

Ben filmde Sorrento’nun avatarını Clark Kent’e çok benzettim.

(Geek Velet) #5

Ben de Black Adam’a benzettim. :slightly_smiling_face:

(Why do we fall, Bruce?) #6

Goro’nun karnından Alien şeyleri çıkması

(Yuso) #7

Ufak göndermeleri yakalıyamadım ben ya.Büyükleri yakaladım kong gibi :grinning: En sondaki dev savaşta overwatch karakteri dikkatimi çekti onun yanındakileri seçemedim.

(Why do we fall, Bruce?) #8
  • Halliday’in üstündeki Space Invaders tişörtü
  • Minecraft World
  • Shining sahnesi
  • Chucky
  • McFly
  • Aech’in Sorrento’yu kandırmak için ofise benzer bir program yapması (bkz. Matrix’deki Fare)
  • Keaton Batman’inin Everest’e tırmanması
  • Aech’in Planet Doom’da Freddy Krueger’i öldürmesi
  • Harley Quinn ve Joker
  • Morrow ve Halliday’in flashback sahnesindeki müzik (Everybody Wants to Rule the World - Pirates of the Silicon Valley)
  • Anorak’ın Merlin - Gandalf karışımı olması
  • King Kong
  • DeLorean
  • Parzival’ın kulübe giderken giydiği takım elbise
  • Iron Giant
  • 66 Batmobile
  • Overwatch karakteri ve mağazadaki Overwatch ve HALO paneli
  • Peter Parker ve Bruce Banner
  • Lara Croft
  • Tebrikler Padawan
  • Mad Max (Mel Gibson) posteri
  • Halliday Journals’ın kapısındaki Arkham Knight
  • Savaştaki Batgirl
  • Klüpteki Deathstroke
  • Savaştaki Proxima Midnight
  • Savaştaki Spawn
  • Millennium Falcon
  • MechaGodzilla
  • Marvin the Martian
  • Dune
  • Ninja Turtles
  • Savaştaki Joker
  • Savaştaki Flash
  • Savaştaki Vulture
  • Savaştaki Aquaman
  • Savaştaki Nightwing
  • Savaştaki Blue Beetle
  • Savaştaki He-Man

(Yuso) #9

Chucky sahnesi çok iyidi bu arada

(Ertunç Doğan) #10

Savaş sahnesinde spawn vardı.
Spielberg Milennium Falcon dedirtiyor ve ben filmin bir sahnesinde net kullandırtmak istediğini ama Disney yüzünden yapamadığını düşünüyorum.

(Ertunç Doğan) #11

Hiçbir Marvel karakteri görsel olarak kullanılmamıştı. Sizce bunun Disney le alakası var mı?

• Var
  • Yok

0 oylayan

(Yuso) #12

Sadece isim olarak izin vermiş sanırım görsel olarak izin vermemiştir haklı sebeplerden ötürü.Batman vardı joker harley ama başka dc karakteri yoktu diye hatırlıyorum ki wb nin dc ye sahip olmasına rağmen

(Doğan) #13

Proxima Midnight olduğu söyleniyor.

Görseldeki Proxima olmasa bile “Marvel karakterleri kullanılmamıştı” diyemeyiz şimdilik aslında. Yani elbette Warner Bros faktörü var, ancak büyük mücadele sırasında bir Captain America detayı dahi olabilir. O kadar fazla karakter ve hızlı geçişler vardı ki. Şu an 100’e yakın easter egg bulundu ama bence bu var olanın yarısı. Film dijital olarak dağıtılmadığı/internete düşmediği sürece öğrenemeyeceğiz.

DC karakteri çok vardı ya. Birden çok Batman ve birden çok Superman cameo ve göndermesi, Joker, Harley Quinn, Deadshot ve The Flash benim yakaladıklarım. Deathstroke, Arkham Knight ve Batgirl’ün olduğundan da bahsedilmiş, ben fark edemedim onları.

(Yuso) #14

Valla ben yakalıyamadım ya üzüldüm şimdi flashı aradım hatta batman gördükten sonra sürekli aklımda flash varmı acaba diye geçirdim.Bulamadım filmi izlerken.O en sondaki büyük savaştamı gözüktü flash deathstroke falan

(Doğan) #15

Evet, Parzival konuşmasını bitirdiği sırada Deadshot yanından geçiyordu. Flash ise karakterlerin savaş alanına geldiği sahnede, ikinci sıradaydı.

(Ertunç Doğan) #16

Savaşta ve bar ya da club sahnesinde çok Deathstroke vardı.

(Ömer Taşkaya) #17

Arkadaşlar filmle ilgili en ufak bir bilgim yok, sadece kitabının olduğunu biliyorum konuyu açabilecek olan varmı ? nedir bu bi anlatabilirmisiniz. Baya ilgimi çekti herşeyden karakter var diyince millet. Nedir bu yapım tam olarak.

(Bat of Gotham or Muhit) #18

Sorrento’nun avatarı bildiğin Clark Kent değil miydi ya, üstte biri daha yazmış bence de öyle.

(Umur) #19

Parzival anahtarı aldıktan sonra Küratör’ün olduğu yere girerken, o da yan kapıdan çıkıyordu. Savaş alanında da gözüküyordu.

Katalist’in patladığı zaman gözüktü az bir şey.

Blizzard’dan daha çok karakter görmek isterdim. :disappointed: Tracer’ı 2-3 kere gördük en azından. Raynor reise yakın çekimde bol bol gördük bir de.

images

Minecraft World ile girince, Azeroth’u görür müyüz diye ufaktan coştum ama nope. Kitapta da bahsediliyordu.

Filme gelecek olursak, beğendim. Kitapla karşılaştırırsam, çok hızlı geçti filmde olaylar. Özellike ilk yarı. Keşke üzerinde biraz daha durulsaymış. Özellikle Art3mis ve Parzival’ın ilişkisi çok hızlı ve yapay gelişti. Araba kovalamacalı sahnelerden kısıp buralara yatırım yapılabilirmiş.

Kitaptaki anahtarların gizlenmesini daha çok sevdim diyebilirim. Filmde de kötü değildi ama Acererak ile Joust oynamalarını görmek isterdim.

En büyük eksiklik Star Wars olabilir. Görseydik keşke bir şeyler.

(Why do we fall, Bruce?) #20

Proxima, Arkham Knight, Batgirl, Deathstroke falan hepsini fark etmiştim ama listeyi yaparken unutmuşum. Ekleyeyim en iyisi.

(Go down swinging.) #21

Shining sahnesi muazzamdı bence ya. Çok keyif aldım izlerken o sahneyi.