Rock&Metal Sahnesi

(Ercan Berber) #1

Kamuoyu Arat覺rmas覺'nda g繹rd羹k ki muhitte Rock dinlemeyen neredeyse yok. Gelin burada birbirimize ark覺lar atal覺m, yeni alb羹mlerden haber verelim, bilinmedik gruplar, tarzlardan bahsedelim.

ncelikle bir sorum olacak, kafemiz sadece Rock 羹zerine mi olsun yoksa Metal m羹zii de ekleyelim mi?

Muhit K覺raathanesi :coffee:
(.) #2

Belirli bir t羹r i癟in deil ama b繹yle bir bal覺k vard覺 sanki :smiley:

(Ercan Berber) #3

襤lk bata bakt覺m bulamad覺m, imdi bak覺nca benzer Progresifseverler K覺raathanesi ve Metalcore Severler Dernei var. Ama benim istediim bir nevi Marvel&DC News gibi sevdiiniz gruplar覺n yeni alb羹mleri, ark覺lar覺 payla覺ls覺n falan.

(Kendi 襤stei 襤le Hesab覺 Kapat覺lm覺t覺r) #4

Solosu olmayan rock ark覺lar覺n覺 sevmeme gibi bir 繹zelliim var. Alternatif rock denen eyi de sevmem. Bana classic rock, progressive rock, hard rock, psychedelic rock vb. eylerle gelin.

G羹zel bir ark覺 ile de mesaj覺m覺 bitireyim.

Yes - Roundabout

(.) #5

A覺rl覺kl覺 olarak alternatif ve modern rock seviyorum ama 癟ok kar覺覺k bir sevgim var mesela Queens of the Stone Age'in ne olduunu bilmiyorum :smiley: mesela A7X'i de severim metalcore oluyor o san覺r覺m

Edit: 30 Seconds to Mars'覺n bilmeyen varsa u ark覺s覺n覺 dinlesin biraz +18 klip en sevdiim kliptir sanat ak覺yor

(Ercan Berber) #6

Bende a覺rl覺kl覺 olarak Metalcore, Alternative Metal, Alternative Rock dinliyorum. Aralarda da Pop Rock, Post Hardcore, Emo falan yani ne bulursam s繹m羹r羹yorum.

@BatmaninBabanesi BMTH hala m覺 sevmiyon. Neyse ben birey demiyorum...

Bu arada Metal m羹ziide ekliyorum ben :slightly_smiling:

Jared Leto unu facede paylam覺 urada da dursun :smiley:

(.) #7

Ben bu yaz umar覺m Camp of Mars'a gidebilirim

Edit: Sevmiyorum iddial覺 olur dinlemiyorum diyelim

(Althide) #8

B繹yle bir konu olup da Slash 覺n solo kariyerinden ark覺lar olmazsa olmaz

https://www.youtube.com/watch?v=qUeW7yuhFro Avenged Sevenfold solisti Matt Shadows sesiyle

(Muhsin Bayram) #9

Dinlediim gruplar d繹nemden d繹neme deiir. Ancak genel olarak senfonik metal ve alternatif rock dinlerim. u aralar Nightwish'in son alb羹m羹 Endless Forms Most Beautiful'u dinliyorum. Edema Ruh ve Shudder Before Beautiful en 癟ok dinlediim par癟alar.

Bu arada allah r覺zas覺 i癟in u bal覺ktaki \m/ ibaresini kald覺r覺n. T羹rden de dinleyenlerden de souyaca覺m bu gidile.
Edit: tenkyu

(Althide) #10

https://www.youtube.com/watch?v=zPonioDYnoY (fail)

(Muhsin Bayram) #11

Yaln覺z bunu Tarja deil Floor Jansen s繹yl羹yor. :smiley: Tarja gruptan 2005'te ayr覺ld覺. Sonra Anette Olzon geldi, 2011'de de o ayr覺ld覺. Grubun imdiki solisti Floor.

(Althide) #12

Tarja yazm覺覺m
cahilliime denk gelmi muhitte konuyu g繹r羹nce yeni 羹ye olman覺nda hevesiyle kotum hemen d羹zeltirim imdi
https://www.youtube.com/watch?v=Dy6MpsDPKts Tarja n覺n dahil olduu ark覺 buydu ..
nightwish olarak kast etmiyorum tabiki

(Le Cola) #13

floor jansen yaz覺yor nightwish yaz覺yor ama bunu g繹remedim hemen uraya s覺cak s覺cak att覺m https://www.youtube.com/watch?v=JYjIlHWBAVo

(Mesut) #14

30 Seconds to Mars'覺n klipleri 癟ok orjinal ve kaliteli oluyor. ark覺lar覺 zaten s羹per. Jared Leto insanl覺a rol model olmak i癟in domu birisi. Adam her alanda baar覺l覺. ok sayg覺 duyduum birisi o y羹zden.

(Ercan Berber) #15

Martta 2 alb羹m geliyor.

1.si Killswitch Engage, alb羹m 11 Martta 癟覺kacakm覺. 襤lk ark覺 Hate By Design'覺 dun paylam覺lar.

2.si Asking Alexandria, tarih tam belli deil. 1 ubatta alb羹mden 3 ark覺 The Black gelecek. uana kadar 癟覺kan 2 ark覺y覺 beendim. Beklentim b羹y羹k.

(.) #16

Bak bunu bilmiyorum baya iyiymi :+1:

(Althide) #17

bunlar覺 biliyor musunuz hocam ?
bilmiyorsan覺z habersiz kalmay覺n

(Kendi 襤stei 襤le Hesab覺 Kapat覺lm覺t覺r) #18

Slash'覺n solo alb羹mleri (ilk ikisi) benim de 癟ok houma gitmiti. 襤lk 癟覺kt覺klar覺 zaman dinlemitim. Myles Kennedy gibi biriyle tan覺m覺t覺m o alb羹mler sayesinde. G羹zel sesi var.

(Kendi 襤stei 襤le Hesab覺 Kapat覺lm覺t覺r) #19

Fazla bilinmeyen heavy/power metal grubu. Tavsiye ederim.

(Althide) #20

Beni anlatt覺n覺z hocam myles kennedy ve Alter Bridge gibi bir grupla tan覺mam o sayede oldu