Rock&Metal Sahnesi

(Volkan ahin ) #1183

u iki festivali unutam覺yorum. :)

(Axl Rose Fanboyu) #1184

Gitmi miydin ikisine de?

(Volkan ahin ) #1185

Evet.

襤lk festivaldekinde kombine bilet alamam覺t覺m, Metallica-Megadeth-Slayer-Anthraxin 癟覺kt覺覺 g羹ne gitmitim sadece.

(Axl Rose Fanboyu) #1186

Abi 癟ok harika bir ey ya. Keke T羹rkiyeye birileri gelse de gitsek.

(Volkan ahin ) #1187

En son 2014te Metallica geldiydi yine, yeni alb羹m de 癟覺kard覺lar, bizi de g繹rs羹nler diye umut ediyorum ancak zor Ortal覺k 癟ok kar覺覺k Fuat, herkes 癟ok gergin

Amerikayla vize didimeleri, ter繹r olaylar覺, OHAL, vs

(Oozaru) #1188

O nas覺l bir Yeah demektir be! Layne Staley 繹lmedi, kalbimizde ya覺yor

(I'm not fine.) #1189

Yurtta k覺zlar覺n gece gece ba覺rmalar覺na kar覺 tvden son ses a癟覺p ba覺ra ba覺ra s繹ylememizin ard覺ndan kattaki 10-15 tane k覺z覺n bizi d繹vmeye gelmesiyle aksiyon yaamam覺z覺 salamas覺 sayesinde unutulmazlar aras覺na girmitir benim i癟in.

(This is not necessary) #1190

繹yle az bilindiini d羹羹nd羹羹m ark覺lardan sizin i癟in bir se癟ki haz覺rlad覺m arkadalar:
Quiet Riot-Metal Health
Kix-Dont Close Your Eyes
Slaughter-Fly to the Angels
Wildside-Clock Strikes Back
UFO-Doctor Doctor
Firehouse-Reach for the Sky
Tyketto-Forever Young
Golden Earring-Radar Love
Nazareth-Hair of the Dog
Helloween-Dr. Stein
St. Elmos Fire-I Need Your Touch
Dokken-In My Dreams

imdilik bu kadar arkadalar. Liste 80ler Rock a覺rl覺kl覺d覺r. 襤yi dinlemeler :smiley:

(Axl Rose Fanboyu) #1191

R.I.P Malcolm Young.

(Hattori Hanzo) #1192

Metal m羹zik konusunda hi癟 deimedim. Metali 8-9 ya覺ndayken dinlemeye balam覺t覺m ve hala da dinliyorum. Ya artt覺k癟a metali b覺rak覺rs覺n olay覺 kiiden kiiye deiebiliyor.

(Hattori Hanzo) #1193

Machine head in yeni alb羹m羹 (catharsis) bomba gibi geliyor muhit in metalheadleri. Catharsis den ilk single beyond the pale yay覺nland覺 ve klasik machine head ayar覺nda bir par癟a olmu. Bu adamlar osursa bile ortaya g羹zel eyler 癟覺kar zaten.

(This is not necessary) #1194

Malcom Young an覺s覺na biraz AC/DC konual覺m isterim dostlar. AC/DC sizin i癟in nerede duruyor? Bon Scott mu? Brian Johnson m覺? Buyrunuz.

(Hattori Hanzo) #1195

Brian johnson ses olarak bence bon scottdan daha esiz bir sese sahipti. Bir de sound olarak da brian johnson 覺n olduu d繹nem daha g羹zeldi. ahsen bon scott d繹neminde ki ac dc soundunu hi癟 sevmem.

(Fransuva'n覺n Ayran覺) #1196

Benim bir ark覺n覺n rock olup olmad覺覺n覺 anlama 癟覺tam AD/DCdir. Ayr覺ca Angus Youngun sahne ovlar覺, o gitar 癟alarken yapt覺覺 hareketler efsane.

(This is not necessary) #1197

Bana sorarsan Bon Scott tam anlam覺yla nadir g繹r羹len vahi bir hayvan gibiydi. Ses olarak Briana tercih ederim. Fakat Brian da apayr覺 bir tat. Peki ge癟en yaz olan Axll覺 konserlerle ilgili ne dersiniz? Bence muazzamd覺.

(K羹rad (Chieh-she-shuai) ahin) #1198

Sahip olduum tek rock ti繹rt羹 AC/DC ti繹rt羹. Brian Johnson覺n 覺k覺nan 繹rdek vokalinin nas覺l kulaa g羹zel gelebildigini d羹羹nerek dinlemeye balad覺m.

(Hattori Hanzo) #1199

Ben u mant覺a kar覺 biriyim. Diyelim sen bir grup kurdun ve o grubu o grup yapan kiilerden biri sensin. Sonra sen ayr覺l覺nca senin yerine bakas覺n覺 al覺yorlar. Bu 癟ok yanl覺 bir ey. Mesela freddie mercury 繹ld羹 gittiler baka birisini ald覺lar. O y羹zden axl rose falan yok ats覺nlar sonra da grubu da覺ts覺nlar.

(This is not necessary) #1200

Ama bu mant覺a g繹re Bon Scottun 繹l羹m羹nden sonra AC/DC da覺lmal覺yd覺. Bu da demek oluyor ki gelmi ge癟mi en 癟ok satan alb羹mlerden biri olan Back in Blackin var olmad覺覺 bir d羹nyada yaayacakt覺k.

(Hattori Hanzo) #1201

evet 繹yle zaten. imdi John bonham 繹ld羹 robert plant dedi ki led zeppelin bu d繹rt kii kurdu ve ben bu kiilerin yerine baka birini almam tarz覺nda bir ey s繹yledi ve ne yapt覺? Grubu da覺tt覺. Da覺lmasayd覺 daha bir 癟ok ba yap覺t yaparlarm覺yd覺? Kesinlikle evet ama adam olmas覺 gerektii bir mant覺kla kafas覺 癟al覺覺yor. En basitinden dream theater dave mangini denilen bir baterist ald覺 (bu arada 癟alma a癟覺s覺ndan 癟ok iyi ve 癟ok 癟覺lg覺n birisidir) ve mangini nin olduu 2 alb羹m羹 dinle (son 2 alb羹m) sonra da geri kalan alb羹mleri dinle ne demek istediimi biraz daha iyi anlars覺n. Vohh ne yazd覺m be.

(This is not necessary) #1202

Peki bunu sadece b羹y羹k gruplar i癟in mi savunuyorsun?