Sana En Yakın Kitabı Al, 60. Sayfasını Aç ve 4. Cümlesini Paylaş!

(Baran Yekcan Duran) #206

"Drizzt çaresizce omuz silkti ve çevresindeki yarım düzine yer altı gnomu bu zararsız hareket üzerine ihtiyatla bir adım geri sıçradı."

Dungeons & Dragons
Forgotten Realms
R.A. Salvatore
Drizzt Efsanesi 2. Kitap
Sürgün

(İbrahim ÖZKILIÇ) #207

"If A is any matrix, then the transpose of A, denoted by AT
, is defined to be the matrix that results by interchanging the rows and columns of A; that is, the first column of AT is the first row of A, the second column of AT is the second row of A, and so forth."
Allah aşkına lineer cebir ne ya?! Yetmezmiş gibi bir de ingilizce :sob:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #208

Kavramanın döndüren kısmına bağlanmış olan primer sargı iç tarafta , sekonder sargı ise dış tarafta ve döndüren kısım üzerinde bulunmaktadır.

(Robotik Küçük Ejderha Meto'o) #209

Ancak çocukların ortasına düşmüş bir okul müdürü gibi hissediyordum kendimi ve ısrar ederek, kısa zamanda en azından çok sayıda isme hakim olabildim; sonra işaret zamirlerine giriştim, oradan "yemek" fiiline kadar vardım.

(büşra) #210

ey yüce bekleyiş, sanki bu kalın eller kimin elleri

Turgut Uyar - Göğe Bakma Durağı

(İzel) #211

"Böyle bir hayatın bıraktığı etki bugün açıkça görülebiliyor: Murat Ağabey ancak sen kendi hayatını kurduktan sonra evlendi ama çocuk sahibi olmak istemedi, erken yorulmuştu."

Barış Bıçakçı - Bizim Büyük Çaresizliğimiz

(Safa Emre) #212

"Doktor bir keresinde Jamie'ye bu gemilerin yapılmadığını, yetiştirildiğini ve bir anlamda canlı varlıklar olduklarını söylemişti."

Michael Scott - Adsız Kent (doctor who, 2.doctor hikayesi)

(Enes) #213

Ama Morgoth'un batıdaki kumanına, bulabildiği herhangi bir yöntemle Fingon'u konuşlandığı tepelerden çekmesi emredilmişti.

(Zeynep E.) #214

Matematik defterimden alıntı yaptıktan sonra nihayet adam akıllı bir şey yazabileceğim:

"Gözleri, başına gelenlere hala inanamıyormuşçasına kocaman açılmıştı."
Sabine Thiesler - Çocuk Koleksiyoncusu

(Erdi Avcı) #215

"Like his friend Courbet, Manet influenced modern painting not only by his use of realistic subject matter but also by his challenge to the three-dimensional per-spectivalism established in Renaissance painting."

Kısa Öykü ders kitabı(fotokopi aslinda caktirmayin)

(Sinan) #216

Genel değişkenler tüm script boyunca tanınır, ama yerel değişkener ise tanımlanan fonksiyon dışında tanınmaz.
Jquery - Salih Baltalı

(Geekiz ama ergeniz) #217

3üssü x=b ise 3üssü x+1 in b türünden eşiti kaçtır?

(Berkay Yılmaz) #218

Cevap veriyorum 3b :smiley:

(Mazlum Tanış) #219

"Oysa biraz okusaydın,sen de orta halli bir Dostoyevski olabilirdin pek güzel.Orta çapta bir humiliation çıkardı ortaya;bir hikaye filan yazardın.Geçinip giderdik."

-Tutunamayanlar
-Oğuz Atay

(Elif Mine Kılıçaslan) #220

"Bu bağlamda Irnerio'nun ağzından daha fazla laf alabilir, daha ayrıntılı bilgiye sahip olup olmadığını öğrenebilirsin."
Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu - Italo Calvino

(Sapere Aude!) #221

''Bir tanesi Kuzey Kore Ordusu Keşif Birliği'nin kontrolü altındaydı.''

Yalancılar ve Sahtekarlar Ansiklopedisi

(Geekiz ama ergeniz) #222

Doğru :joy:AFERİN SANA, (20 karakter zorunluluğu, sonunu normalde yazmıyacaktım)

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #223

"Ama aynasızlar onlara çenelerini kapamalarını söylediler ve birinin cidden dehşet marizlendiğini ve ahhhhhhhhhhh, dediğini filan bile duyabiliyordunuz ve sanki erkek değil de sarhoş bir moruk karının sesiydi."

Otomatik Portakal

(Sinan Bayındır) #224

Jandarmalar! dedi, yere tükürdü. Ama o bombacılar.. Hepsi bir seksenin üstünde. Bir türlü saldırmamışlar.

Silahlara Veda

(Ersin Kırbaş) #226

''Dunsen,Polliver,Tatlı Raff, Vadeci ve... Vadeci... Tazı...''

Kılıçların Fırtınası