Sana En Yakın Kitabı Al, 60. Sayfasını Aç ve 4. Cümlesini Paylaş!

(.) #269

İlkokula giden kuzenlerim bana minik bir kitap yapmışlar. Kendileri yazıp kendileri hazırlamışlar. :bee: 60 sayfası olmadığı için 6. sayfasından alıntı yapayım.

"Almıla ablam bunun bir kara delik olduğunu, girince bir daha çıkamayacağımızı söyledi, çoktan içine girmiştik, içinde bir kol vardı, kol bizi eziyor ve sıradaki aşamaya götürüyordu."

-Uzaya Yolculuk-

(Eylül Atasoy) #270

Hamit Beyin tebdili şayiası henüz tahakkuk etmedi.

-Nutuk

(sergen) #271

kitabı merak ettim, bi kopyasını alabilir miyim? :slight_smile:

(Ekin ) #272

Kediden uzaklaşmak istiyordu, orada olmaması gereken kediden...

Stephen King- Hayvan Mezarlığı

(Oneironaut) #273

"Ağıt yakan bir ailenin ne zaman duracağı, Lares'e kısırlaştırılmış koç sunarken hangi detaylara dikkat edileceği, parçalanmış kemiği gömerken hangi yöntemin izleneceği, dişi domuzla ilgili hangi yükümlülüklerin olduğu ya da mezarın ihlal edilemeyecek kutsal bir yere ne zaman dönüşeceği gibi konularda kapsamlı açıklama yapmama gerek yok. "

-Cicero, Yasalar Üzerine.

(.) #274

Seri üretime geçince yollarım bir tane :smiley:

(sergen) #275

çok güzel yapmışlar kuzenlerin ellerine sağlık :slight_smile:

(Ömer ) #276

çok uzakta :frowning: üşendim kalkmaya

(Onur Çetin) #277

" Kullanılan zekice tekniklerden örnek vermek gerekirse: Erkek travesti, günlük işlerini yaparken kadın iç çamaşırları giyerek fetişinin zevkini çıkarır; ya da mazoşist kadın, birkaç beden küçük olan bir lastik korse giyebilir, böylece gün boyunca, fetişistik rahatsızlığından cinsel haz alabilir. "

Satanic Bible - Anton Szandor Lavey

(Deniz) #278

"Paltoları benim bavula koyarız."
Paris ve Londra'da Beş Parasız /George Orwell

(Burak Öztürk) #279

"Kıyafetinden, bizim günahkar ve bozguncu beldemiz halkından olduğu belli olan sen, dur!"
İlahi Komedya - Dante

(imnotevensorry) #280

"Hepsi karanlık ve acı dolu; insanı da öyle yapıyorlar."

Milena'ya Mektuplar - Franz Kafka

(Uraz Cömert) #281

Sohbetlerinde İngsos ilkeleri dışında hiçbir konuya yer olmadığı gibi, hayatta Avrasyalı düşmanların bozguna uğratılmasından, casuslar, kundakçılar, düşünce-suçluları ve hainlerin ele geçirilmesinden başkaca bir amacı da yoktu.

George Orwell - 1984

(Özgür) #282

'' Tamamen estetik kural ve kaygılar içinde olușturulur. '' LYS'ye az zaman kalınca böyle oluyor :disappointed:

(Žena) #283

"Söz veriyorum."
Anthony Doerr- Göremediğimiz Tüm Işıklar

(Başak) #284

"Cumartesi yasağı"na uymama cezası olarak bu ceza verilmiş!

Din Bu-1

(İsmail Yüksek ) #285

"Büyük Almanya İçin"

Hitler İmparatorluğu
Mark Mazower

(Hasan Basri Polok) #286

"Bu ölüm çarkı tek bir şeyi gösterir, o da onu özümseme durumunda olmadığımızı; bir başka deyişle, o - gerçekten de varlığını hissediyor olsaydık- bizi uykumuzdan iştahımızdan ederdi; ama sinemaya gitmemizi bile engellemiyor."

Günlük 1953-1958
Witold Gombrowicz (çev. Neşe Taluy Yüce)

(geeklerce) #287

"Yurtdışında demek istiyorum. Burda ithal mallara vergi bindiriyorlar ya." / Kardeşimin Hikayesi

KAYYUM... Dıııırıırırırırırım dııırırırırırırıım...

(Dipsomanik Kullanıcı) #288

"Boşunaymış gibi bunca uzaması saçlarının."
-Üvercinka