Sevilen Tarihi Karakterler

(meta) #42

Milattan önce yaşamış düşünürlerle saatlerce konuşabilmeyi çok isterdim. Özellikle de Epikouros.(pp'deki arkadaş :smile: )

(Dr. Harleen Francis Quinzel) #43

Marcus Antonius, Stalin, Anastasia Nikolaevna, I. Petro, Horace Walpole, Musa, Da Vinci ve Marco Polo ile oturup bir konuşmak isterdim.

(Kaan ) #44

Deli Petro,Selahaddin Eyyubi ve Cengiz Han ile kahvede çay içip okey oynamak isterdim.Büyük ihtimal kavga çıkardı masada ama olsun :slightly_smiling:

(Merve Bilgiç) #45

Sanırım herkesin ilk üçünde mutlaka Tesla vardır. Bende hojam bu Einstein iti ne ayak diye iki çay içmek isterdim Tesla beyfendiyle. Sonra Anadolu'nun kapılarını Türklere açan kimse onunla da iki kamız içebilirdim neden anadolu bıraktık hocam göçü diye.

(imnotevensorry) #46

Einstein değil de Edison demek istedin heralde? Einstein sevdiğim bir abimdir ondan düzeltmek istedim :slightly_smiling:

(Kaan ) #47

Tarihte geçmişe gidip Tesla ile muhabbet etme fırsatım olsa "Hocam patent önemli,patent almayı ihmal etme" diyip omuzunu sıvazlar,yaşlı amcalar gibi öğüt verirdim.

(Merve Bilgiç) #48

Ay final kafası aslında Einstein'a da kılım ama tabi ki bir Edison değil.

(Walter Kovacs) #49

Ernesto Che Guevera
Karl Marx
Friedrich Nietzsche
Ömer Hayyam

(Burkay) #50

Önce Tesla ile rakı sofrasına otururum, adam ne dertlidir be! Az çekmedi sonuçta. Sonra,

Che ile karşılıklı puro içer,
Lenin'i hayranlıkla dinler,
Kropotkin'e önce sarılıp sonra güzel bir tokat atar,
Mao Amca'yı azarlar,
Stalin'i çok az konuda tebrik eder ardından dayaktan komaya sokardım.

Diğerlerinede önümüzdeki bayram uğrarım artık :smiley:

(Utku Gürler is Back) #51

Adolf hitler
Stalin(20 karakter)

(Sirbryndentully ) #52

Paris e bir tokat patlatıp ulan oç s.kinin derdine koca şehri mahvettin derdim
Achilles e gelecekte seni kimse tanımayacak hatırlamayacak gibi kehanetler söyleyip beynini yakardım
Hannibal Barca ile kısa bir fil turu yapmak isterdim
Sun tzu ile savaş stratejileri üretirdim
Attilâ ya kadınlar hakkında öğütler verirdim

(•) #53

Fatih Sultan Mehmet
Spartacus (Yukarıda yaşayıp yaşamadığı bellindeğil denilmiş ama bal gibi de belli. Hayali bir karakter değil Spartacus.)
JFK
Tesla

(Ahmet Atay) #54

Aslında pek çok var ama bir kaçını yazayım:

Hannibal Barca ile Roma'ya diz çöktürmeyi,
İskender ile bilinen dünyayı fethetmeyi,
Da Vinci ile Mona Lisa hakkında konuşmayı,
Yavuz Sultan Selim'le Mısır Seferi'ne çıkmayı,
II. Abdülhamid'in denge politikasını yakından takip etmeyi,
Tesla ile elektrikler içinde sohbet etmeyi,
Hitler'le strateji yapmayı,
JFK ile çay içmeyi çok isterdim.

(Deus Meus) #55

Caesar'ı savaş stratejisi yaparken izlemek, onun motivasyonunu görmek isterdim. Yoksa ne konuşacağım ki adamla. En fazla ''Kill the Boy'' diye ipucu verip Brutus'e dikkat etmesini ima ederdim :smiley:

Einstein'la da bilimsel muhabbetlerin dibine vurmak isterdim. Zamanda yolculukla ilgili daha ayrıntılı bir şekilde fikrini alırdım.

(Arda ) #56

Tabii ki Atatürk en başta diğerleri de Nikola Tesla, Vincent Van Gogh ve o kadar katliam yapsa bile zeki bir lider olduğunu düşündüğüm Hitler.

(anon2512951) #57

A T A T Ü R K ... ELBETTE

(Cem) #58

Ben de Atatürk ile konuşmak isterdim, ama tapmak veya övgüler düzmek için değil, iyisiyle kötüsüyle önemli bir kişiyi tanımak için.

(anon97582730) #59

Burda Hitler'e , Stalin'e güzellemeler yapanlar alenen nefret suçu işliyor.
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor tabi.
Midemi bulandırıyorsunuz.

(Cem) #60

Bu konuyu burada tartışmıştık,
Onunla tanışmak istemek, motivasyonunu algılamak veya kendisini zeki biri olarak görmek 'güzelleme' yapmak değildir. Kendisi durup H I T L E R <3 yapmıyor veya Hitler'in yaptıklarından dolayı tebrik edilmesi gerektiğini söylemiyor, karakter değerlendirmesi yapıyor.
Kendisiyle ilgili herhangi bir yorumda 'bulunamamak' asıl sıkıntıdır bence.

(Muhammed) #61

Cani misin la sen :smiley: