Sevilen Tarihi Karakterler

(Franz Joseph ) #62

Nietzshce

(Uğur Can Aksu) #63

(Onu daha şey yapmadık) #64

YEMİN EDERİM AT SEVGİSİYLE DOLU FRİEDRİCH NİETCHZE

(shark) #65

Merhaba ben attılla merak ettiğiniz bir şeyler varsa yardımcı olmaya çalışırım geek kalın...

(shark) #67

Nıkola Tesla adam zamanının ötesinde bir dahi bence yaptığı çalışmalar ve sonrasında bunların çalışması bence büyük bir kanıt

(Melik Murat) #68

Kendi sevdiğim tarihi karakterlerden Mustafa Kemal Atatürk'u çıkarınca herhalde en sevdiklerim, Pyotr Kropotkin ve Carolus Rex.

(iremsu) #69

1)Mustafa Kemal Atatürk
2)Gandhi
3)Martin Luther King
4)İbn-i Sina

(Uğurcan Türkoğlu ) #70

Atatürk , Spartacus , Galileo , Che , Hitler , Tesla , Newton , Kanuni , Atilla , tarihi sayılmasa da Jordan ve Rodman ve Süleyman Seba

(Kerem Yıldız) #71

El-Cezeri , Takuyiddin ve Tesla ile konuşmak iyi olurdu. Tesla biraz yabancılık çeker ama olsun.

(Ibrahim Keskin) #72

Abi ben Abraham Lincoln le oturup iki lafın belini kırmak isterdim.
Ya da Enver Paşa çünkü adam vatan haini mi yoksa Doğru bidikle mi yanlış çıktı merek ediyorum . Bu arada bana göre vatan haini değil .

(Phony9 "The Major") #73

Teslayla konuşup bir süre bobinleri seyrettikten sonra Da Vinci abimizin yanına gider dönemin teknolojisi hakkında konuşurdum.

(alperen) #74

Ömer Hayyam. Rubaileri, edebi yönünden sonra bilimle de ilgilenmesi-ki bilimsel olarak da hafife alınmayacak şeyler yaptı- beni çok etkiliyor. Bir insanın hem edebi yönü, duygusal yönünün iyi olup bir de bilimle uğraşması muazzam.

Seviyorum seni Hayyam.

(İlayda Uğurlu) #75

Mustafa Kemal,
Anne Boleyn,
Da Vinci,
Van Gogh,
Vlad Tepeş,
Salvador Dali

Daha devam eder bu liste de aklıma bu kadar geldi.

(Liquidman) #76

Sokrates. Hatta mümkünse öğrencisi falan olayım. Platonla sınıf arkadaşı olurduk :smiley:

(Hasan Şengün) #77

Emir Timur ile satranç oynamak isterdim.

(Umur) #78

(Uğurcan Türkoğlu ) #79

Dostum biliyorum çok saçma oldu :smiley: normalde solcuyum da Almanya'ya karşı zaafım var. E almanların en büyük liderlerinden biri de hitler olduğuna göre :smiley:

(Ahmet Şar) #80

Şahsen Atatürk'ü konu dışı bırakarak cevaplamak istiyorum.Çünkü Atatürk hep 1. olacaktır benim için ve biraz da taraflıyım bu konuda sanırım sonuçta kim Atatürk ile tanışmak istemez ki? Bu yüzden 2. kişiyi söylemek istiyorum.Biraz strateji meraklısı iyi de tarih meraklısı olduğumdan Cengiz Han demek gayet kolay benim için.Gerek kurduğu savaş stratejileri gerek çağına göre teknolojiyi sonuna kadar kullanması ve savaşı sadece insan gücü olarak değil de coğrafya,psikoloji vs. gibi bir çok alandan değerlendirmesi inanılmaz ilgi çekici geliyor bana.

(Umur) #81

Btw ben de cevap vereyim, İsa ve Muhammed'e gidip tarihin en ünlü şizofrenleriyle muhabbet sohbet ederdim böyle manyak deli hoş sohbet olurdu. Tesla reyizle derin muhabbete girerdim, bir rakı sofrası kurardım adam öğrensin, sonra anlat şu gizli projelerini sen ölünce CIA alacak onları derdim. Da Vinci'ye uyuşturucu götürürdüm direk muhabbete katılırdı zaten. Shakespeare'in yanına gidip ulan acaba harbiden milletin kitaplarını benim diye salaktan mı koymuş yoksa ciddili 7/24 yazıyor mu bakardım. Yazıyorsa muhabbet etmezdim de çalıyorsa söver dönerdim. Son olarak Charles Bukowski'nin yanına gidip üç beş şişe şarap içmeyi diğer tüm muhabbetlerden öne çekme olasılığım var.

(erdem) #82

Tesla'yla çok değil yarım saat sohbet edeyim yeter.