Sevilen Tarihi Karakterler

(.) #123

Hangi hun imparatorluğu peki ?

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #124

Tabi ki Avrupa Hun İmparatorluğu. Attila dönemini görmek isterdim.

(Vefa Tanır Dilek) #125

images (7)
shakespeare
images (6)
gandhi

(meşe) #126

Winston Churchill :upside_down_face:

(Cem Ekiz) #127

Vladimir Lenin, Yosif Stalin, Napoleon Bonaparte ve Maximilien Robespierre. Tarihin kırılma anlarında öyle bir noktada durmuşlar ki yaptıkları işle hayatları tamamıyla bağdaşmış insanlar. Hani iyiler mi kötüler mi bunun tartışmasına girmek istemiyorum. Şu kesin bir gerçek ki kendileri olmasaydı tarih çok farklı şekillerde yazılırdı kesinlikle. “Kişiler tarihi değiştirmez” diyenlerdenim ama bu adamlar söz konusu olunca aklım karışıyor. C&C: Red Alert oynayan arkadaşlar hatırlayacaktır, Sovyetler zamanda geriye gidip Einstein’ı öldürür ve atom bombasının hiç yapılmamasını sağlar, işte onun gibi bir fantazi dünyası oluşuyor kafamda.

(Hal Jordan) #128

İbn Arabi Evliya Çelebi gibi ve hatta Şeyh Edebalı nın dönemine rastlamak isterdim (biliyorum dönemler farklı)

(Batuhan Burak) #129

Erasmus ile protestanların püritenleşmesi ve ikonoklast hareketler ile ilgili konuşmak isterdim.
Kont Borjenski (Mustafa Celaleddin Paşa) ile Lehistan politikası ve Sobienski hakkında ne düşündüğünü sorardım.
Ulusların Havarisi Pavlus ile Hristiyanlığın geleceğini konuşmak isterdim.
Bir de Agah efendi gerçekten fotosundaki kadar yakışıklıysa one night stand isterdim.
Şuan aklıma gelenler bunlar. Haaa bir de 4. Amenhotep ile görüşmek isterdim.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #130

Ahahahahahahaha :smiley:

(Batuhan Burak) #131

Amma yukarda Allah var adam hem yakışıklı hem kültürlü yani hem de Tanzimat çocuğu değişik bir deneyim olacaktır kesin :wink:

(FES) #132

Meşrutiyet Kahramanı, Trablusgarp Fedaisi, Babıali İhtilalcisi, Edirne Fatihi, Osmanlı Orduları Başkumandan Vekili, Harbiye Nazırı, Turan İhtilal Orduları Başkumandanı, Korbaşılar Lideri, Damad-ı Şehriyari, Gazi-yi Namdar Şehid-i Âla Kahraman Enver Paşa Hazretleri ile tanışmayı çok isterdim.

(Emirhan) #133

emir timur reisle konuşmak isterdim.
hatta 1.beyazidi tokatlayışını bir tepeden izlemek muhteşem olurdu

(Witch-Dentist of Muhit) #134

Mimar Sinan

Yapıtlarını oluştururken, düşünürken yanında bulunmak isterdim. :slight_smile: