Shazam! Platformu

(Muhsin Bayram) #526

Bu nedenle devamlılıkta Dan DiDio akımını destekliyorum. Tutarlı falan olmayacak ama belki de böyle daha iyi.

(Oozaru) #527

“Baktın olmuyor, düşmanın boynunu kır gitsin” diyebilir. :stuck_out_tongue:

(Kürşad the Falcone) #528

Justice League’le derme çatma da olsa Superman’i tekrar koruyucumuz Superman noktasına getirdiler. Çocuklar falan Superman Superman diye geziyor(muş) evrende. Ayrıca mentor olması Superman karakter gelişimine de katkı sağlar. Zaten mentorluk yapmak Supo için tercih değil sorumluluk olacak.

(Taylor Swift Fanboi) #529

Eğer JL’deki bağlamdan kopuk dönüşüm olmasaydı katılıyordum buna. Hatta JL öncesi Superman Billy’e mentor olacak değil Billy’den ilham alacak bir karakterdi.

(meta) #530

JL’de bi dönüşüm yaşadığı pek düşünmüyorum karakterin açıkçası. Niyet o olabilir ama sonuç o değildi benim için. Sadece Superman’e verilen tepkileri gördük filmde. Superman’in kendisi neredeyse hiçbir şey yapmadı bu yönde(tek istisna CGI surata rağmen ilk sahne olabilir belki). Yapmaya fırsatı da yoktu zaten. Karakteri kendi filminde değil de böyle yama halinde başka yapımlarda dönüştürebileceklerini düşünüyorlarsa hiç uğraşmasınlar bana kalırsa.

Çizgi roman yazarları kendi vizyonlarını yansıtma adına değişiklik yaptığında bu işleyebiliyor çünkü değişiklerin altını doldurmaya fırsat var, zaman var. WB’un bu yönde bir vizyonu yok maalesef.

(Kürşad the Falcone) #531

Ben şöyle düşünüyorum, Superman genç bir kahramana mentorluk edecek düzeyde değilse bile Billy’ye mentorluk ederek bu hâle gelir ve Supo adına da güzel gelişim izleriz. Çünkü bir yerde bunu yapmak zorunda. Bir yerde aynı Superman gibi pelerinli uçan bir kahraman çıkınca Superman bu kimmiş neciymiş diye olaya bir bakacak. Billy’de abi böyle böyle kahraman oldum ben deyince Superman ona yol yordam göstermeyi kendine bir vazife olarak görecek. Ona kahramanlığı öğretirken bir takım değerleri kendisi de hatırlayacak ve mutlu son. (Hikâyenin hakları saklıdır)

(Berkay Küçük) #532

Burada bence Billy’nin New 52’da değiştirilen orijini devreye giriyor. Billy New52’de Wizard’ın karşısına tertemiz saf bir çocuk olarak çıkmıyor. Güçlerini elde ettikten sonra onları hak edecek karakteri dönüşümünü yaşıyor. Filmde Clark’ın Justice League’te başlayan karakter gelişimi Billy’ye yardım etmeye çalışırken kendi hatalarını ve kusurlarını fark etmesiyle güzel bir şekilde tamamlanabilir.

Eğer açıklanırsa Henry Cavill SUPERMAN/SHAZAM: FIRST THUNDER çizgi roman/animasyonunu uyarlayabildikleri kadarıyla uyarlayacaklardır. Black Adam’ın filmde olmayacağını düşündüğümüzde evet Superman için gereken ekran süresi azalır. Ancak Homecomingte Iron Man’i gördüğümüzden daha fazla görmemiz olası geliyor bana

Kafede geçen sekansı filme yedirseler ne kadar güzel olurdu.

(meta) #533

Superman’i bu tarz ana yardımcı karakter yapmazlar/yapamazlar bir Shazam orijin filminde. En en fazla Homecoming-Tony Stark kadar süresi olur, ki o süre de böyle bir arc’ı kapsayamaz. Ayrıca ben bu filmde en dikkat çekici karakterin Billy/Shazam olmasını, onun konuşulmasını isterim. Hali hazırda oturmamış başka bir karakteri de ele almaları gereksiz bir yük.

(Geek Velet) #534

Böylece BvS Superman’ini telafi ederler. :slightly_smiling_face:

(Can) #535

(fza) #536

Deadpool’dan beridir en birebir uyarlanmış kostümlerden biri sanırım. Hala yakından görmüyoruz ama kırmızısı bir ton daha koyu olabilir bence, daha güzel gözükür gibi.

(Can) #537

Tasarım olarak harika ama kullanılan kumaş vb. artık her neyse biraz ucuz gibi geldi ve renk biraz daha kırmızı olsa daha iyiymiş. Ekranda çok daha iyi olacağı kesin.

(Umur) #538

Bununla birlikte resmi olarak yayınlanması yakındır.

(Can) #539

Şöyle bir ilk bakış görseli harika olur. DC Films’in son 2,5 sene içinde yaptığı en iyi iş poster tasarımları olabilir.

(Burak) #540

Kostüm pastel rengi hariç harika gözüküyor bence. Kamera karşısında bu fotoğraftaki gibi açık kontrast görünmeyeceği için rengi de sorun olmaz diye düşünüyorum.

(Can) #541

giphy

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #542

Şunun ortamlarda sızdırılana kadar official olarak gösterselerdi daha iyi olur ama neyse kostüm iyi duruyor gerçekten.

(Berkay Küçük) #543

Bu kostüme saatlerce öylece durup bakabilirim.

(Emre) #544

Çok iyi olmuş çok. Origin için çok uygun, ileride belki birkaç ekleme olur.

(Sapere Aude!) #545

Az kaldı, poz verdiği fotoğraf da gelecek.