Shazam! Platformu

(fza) #992

Nazar değdi. :DDD

[frick] it, reshoots. Christopher Plummer is about to get the call.

(marko) #993

Saat 4.06 Shazam’ın kostümü hala mükemmel.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #994

Saat 08:40 İçindeki ile arasında hala büyük ölçü farkı var.

(anon21711647) #995

Solomon’un bilgeliği
Herkül’ün kuvveti
Atlas’ın dayanıklılığı
Zeus’un gücü
Aşil’in cesareti
Mercury’nin hızı

Where are they…

(yasin) #996

Kostümün çok eğreti durduğunu bir tek ben mi görüyorum? Sanki mahalle terzisinde süngerli bir takım diktirmişler gibi. Umarım cgi ile düzeltirler. Hiç beklentim yoktu bu filmden hala yok. Fragman film özeti olmuş resmen.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #997

Yav evet çok saçma şeyler filan yazmış da BUNU YAZAN 14 YAŞINDA BİR ÇOCUK!

Yazım dili bile olgun bir insanın kullanacağı bir şey değil, yani insafsızlar en azından bakın o ifadelere, ne diyor, nasıl diyor.

(Kubilay ) #998

Kostüm hala benim gözüm de hoş durmuyor,çok suni geliyor bana…
Eğlenceli bir film olacak,izlemesi keyif verir.

(Can ) #999

(Kid A) #1000

12 saat 52 dakika sonrasından bildiriyorum: Hala mükemmel.

(Hear me and rejoice) #1001

(anon21711647) #1002

Filme ısınmaya başladım.

(falanfilan) #1003

Arkadaşlar ben şeyi merak ediyorum. Bu arkadaş shazamlanınca bilgelik zeka falan kazanmıyor mu? Neden hâlâ 14 yaşındaki çocuk gibi davranıyor?

(Berkay Küçük) #1004

14 yaşındaki bir çocuk halen. Güçlerini tam olarak keşfetmediği sahneler izledik biz hep. Bilgeliği genellikle düşmanlarını ve onların zayıflıklarını tanıması gibi konularda hissediliyor daha çok. Bilge bir insan olması çocuk olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

(falanfilan) #1005

Bilge dedin mi benim aklıma direkt Gandalf geliyor. O tarz, küçük küçük espriler ama genel olarak yerinde lafı koydumu saatlerce düşündüren. Çizgi romanlarda da bu tarz mı?

(Berkay Küçük) #1006

Bahsettiklerimin tamamı çizgi romanlardan yaptığım referanslar.

(and this man a name) #1007

farkındaysan tam uçamıyorda. demek ki zamanla oturuyor bazı güçler.

(Martha Kemal) #1008

Rick 70’inde evrenin en arif adamı ve zürafa s.kiyor? Aksine bilge, zeki, arif karakterlerin kasıntı ve ağırbaşlı yazılması çok gerçekçi değil. Tamam arifler ağırbaşlı olmasın diyemem ama buna kasılması da çok yapay ve gerçekçi değil. Böyle bir gereklilik de yok.

(John Watson) #1009

Rick arif değil, alim. Zeki olmak arif olmayı gerektirmiyor.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1010

Bilgelik ile bilgi sahibi olmak veya deha farklı şeyler ama.

(Martha Kemal) #1011

Rick zeki olduğu için arif demedim, Arif olduğunu düşündüğüm için arif değil. Arif olduğunu da tartışabilirim ama konu bu değil. Yukarıda ki “Bilge ama neden olgun değil?” ifadesi alimler için de geçerli olacaktır. Ben “Hayır bilgeler olgun olmalı ama alimler böyle toy olabilir” şeklinde bir düzeltme geleceğini sanmıyorum.

Kısmen evet. Sadece bilgi sahibi olmak insanı bilge yapmasa da bilgeliğin en önemli parçası da bilgidir. Ama tamamen haklı olduğunu varsaysak bile Rick bilge de biri zaten. Evrende muhtemelen en çok şey yaşamış gezgin. Belki de en tecrübelisi. İçinde bulunduğu durumlara dair yaptığı açıklamalar, çıkarımlar, tespitler ve yaptığı öneriler ve teşhisler çoğu zaman inkar edilemez, hatta birçok kişiyi asimile edecek kadar doğru ve noktayı koyan cevaplar. Karşısında akil bir şekilde tavır alabilen bir tek Pickle Rick bölümündeki Psikoloktu. O abla da zaten çok advance olmasına rağmen karşı bir tavır alamadı sadece teşhis koyabildi. Ha, doğru bir de 4. Boyuttan gelen testis vardı ama o bile tam manasıyla haklı değildi.