Shazam! Platformu

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1012

Bilge bir karakterin kesinlikle “kasıntı” olacağını söyleyemezsin ama benzer bir şekilde bilge bir karakterin kesinlikle “Rick gibi” olacağını da söyleyemezsin. Yani ben “gerçekçi değil” noktasına katılmıyorum, bilge bir karakter her şekilde yazılabilir bence. Sherlock Holmes (kitaplardaki Sherlock Holmes, dizideki bilge değil zaten) gibi de yazılabilir mesela, Doctor gibi de yazılabilir.

(Martha Kemal) #1013

Tamam işte. Kasıntı olan ağırbaşlı olmak değil, “ağırbaşlı olmak zorundaymışcasına” hareket edilmesi.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1014

Şu ifadeden dolayı demiştim ama onu belirtmişsin zaten.

(Berkay Küçük) #1015

(John Watson) #1016

Arifin tanımı konusunda farklı noktalardayız sanırım. Bence, Rick karakteri temelde ariflikle kavramıyla bağdaşmıyor.

(Martha Kemal) #1017

Olabilir, konu arifliğin ne olduğu değil zaten.

(John Watson) #1018

Arif halıcılık ve turizm işleriyle uğraşan bir kardeşimiz. Ayrıca hobi olarak ufo fotoğrafçılığı da yapıyor.

(Hakan) #1019

(Berkay Küçük) #1020

Benjamin Wallfisch, filmin bestecisi olacak.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1021

Abimiz Fetih 1453 ve Blade Runner 2049’ta çalışmış ben tatmin oldum.

(Hear me and rejoice) #1022

Bir arkadasimin yorumu soyleydi teaser icin.Çok cocukca shazam boylemiydi dedi gercekten.Bu arkadasimin cizgi roman filmlerine ilgisi var ama cok degil.Suan cok takip etmiyor.Dc animasyon filmlerini izledi sadece 4-5 tanesini.Bende dedim daha 9 ay var vizyona girmesine.Kostumu nasil buldun dedim çok kotu gozukuyor dizi fragmani gibiydi dedi.Bu arkadasim film izlemeyi cok sever.Ama çr filmlerinden sogudu JL den sonra
Genel sinema izleyicisi de boylemi dusunuyor acaba bu teaser ile ilgili

(Kid A) #1023

Şu tarz yorumlarda bulunan izleyici kitlesine cidden bir şey diyemiyorum aslında. Shazam biraz genel izleyici kitlesinin beklentileri dışında bir karakter. Filmin ve kostümün mevcut halini karakterin hayran kitlesi kadar sevemeyecek kesinlikle genel izleyici kitlesi ki bu nedenle “Film çocukça.”, “kostüm leş.” gibi yorumları okumaya devam edeceğiz. Tabii burada genel izleyici kitlesini aşağılama gibi bir durumdan bahsetmiyorum, renkler ve zevklerden bahsediyorum.

Ayrıca kostümü olsun, karakterin genel hal ve tavırları olsun türlü mecralarca biraz comic relief olarak yorumlanmaya başladı ve bu böyle sürüp gidecek maalesef. Bunu ne şu noktada değiştirme şansına sahibiz ne de film çıktıktan sonra böyle bir şansa sahip olabileceğiz.

Karakterin doğası genel kahraman profilinden uzak olduğu için böyle sonuçların doğması maalesef kaçınılmaz.

(İbrahim Kaya) #1024

Ben de bu konuyla ilgili bir şeyler yazmak istiyordum zira kendisinden çok umutluyum. Son yıllarda başarılı işlerini gördük, önemli isimler ile bir arada çalıştı. Kanımca Shazam filmi de kendisi için büyük bir firsat. Wallfisch’in bu firsatı iyi değerlendireceğine ve biz Shazam sevdalılarına güzel bir miras bırakacağına inanıyorum. Gönlümden geçen Danny Elfman’ın çok sevdiğim Spider-Man Theme’ini andırması, yani ortaya şöyle bir şeyler çıkarsa çok memnun olurdum gerçekten:
Spidey Suite

Responsible One

Appreciation

(Serhat ) #1025

Filmden önce okumak için hangi hikayelerini tavsiye edersiniz ? ( new52 vol1 i okudum)

(Berkay Küçük) #1026

Power of Shazam

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1027

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1028

Whiz Comics #2

(marko) #1029

Kostümü beğenmeyen insanların tek ortak noktası karakteri bilmemek bence. Shazam’ın her zaman Superman ve türevlerinden daha kısa ve aynı fragmandaki gibi görünen bir pelerini vardı ve kostümünün rengi de aynı böyleydi. Karakteri bilmeden, iki sayı bile açıp okumadan yapılan bu yorumlar bana boş ve anlamsız geliyor. Orijinalini bilmediğin bir şeyin uygulaması hakkında tabi ki konuşabilirsin ama trash talk ile “renkler/zevkler” muhabbeti aynı şeyler değil.

Kaldı ki Shazam öyle takip etmesi çok da zor bir karakter değil, modern dönemdeki hikayeleri çok ama çok sınırlı. Yüzlerce sayı Spider-Man okumak gibi değil yani, neyse.

(Umur) #1030

Hepsinin bulunduğu resmi çaldım. Haberin olsun üstad :smile:

(Sapere Aude!) #1031

Trials of Shazam’ı okudun mu? Ben bu akşam göz atmayı düşünüyorum. “Aman, bulaşma” dersen hiç bulaşmayayım.