Shazam! Platformu

(Berkay Küçük) #1032

Trials of Shazam çok güzel bir deneyim. Freddy ağırlıklı hikayesi ben çok severim.

(Hear me and rejoice) #1033

Kurucu babamiz synderin etkileri her yer de

(Oolong) #1034

Göğsündeki logonun içine led lamba koymuşlar gibi duruyor.

(bite my shiny metal a**) #1035

Kadronun kimyası büyük umut verici.Özellikle Zachary Levi abimiz hayatın tadını sonuna kadar çıkarmakla meşgul gibi görünüyor.

(Berkant) #1036

Shazam’ın bu filmdeki kostümünü nasıl buluyorsunuz ?

• Güzel
  • Eh işte
  • Kötü

0 oylayan

(Geek Velet) #1037

Mükemmel yok mu?

(Berkant) #1038

Yok.

Ama ankette yok.Kendin cevap olarak yazabilirsin :slight_smile:

(Geek Velet) #1039

:smiley:

(marko) #1040

Arkadaşlar daha yeni Ant Man izledik yav cidden şu kostüm bulunmaz nimet.

@Estranged ben ona çok takılmadım, CGI olmasından iyidir.

(Berkant) #1041

Eski yorumları gezerken fark ettim de herkes kostüm hakkında yorumlarını paylaşmış.Ben paylaşmamışım.Kostüm karakterin çizgi romanlarındaki ve animasyonlarındaki kostümüyle birebir aynı uyarlanmış ama yine de kostümü genel olarak vasat buluyorum.Maalesef bir kostümün çizgi romandakiyle birebir aynı olması onu benim gözümde ‘‘İyi bir uyarlama’’ yapar ama kostüm kötü gözüküyorsa ‘‘İyi bir kostüm’’ yapmıyor.Kostümü sevenler tarafından linç yememek dileğiyle.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1042

Güzel de içindekinin ölçüleri ile uyumsuz :smiley:

(Enes Çelik) #1044

Ben de bunu anlamıyorum mesela. Şu ana kadar çıkmış bütün çizgi roman filmlerini (ya da süper kahraman nasıl tercih ediyorsanız.) izlemişimdir ama ben hiç çizgi roman okumadım ve açıkçası umrumda da değil. Bana burda bi film vadediyorlar ve ben buradaki kostüme bakarım açıkçası. Ha kostümü beğendim o ayrı ama beğenip beğenmemek çizgi roman hali ile alakalı olmamalı bence.

(marko) #1045

Yanlış anlaşılma olmasın, bir filmdeki bir şeyi beğenmek için illa onun uyarlandığı eseri bilmeniz gerekmiyor. Sadece “yok pelerin şöyle, yok kostümün rengi bilmem ne” yorumlarına karşı yazdığım bir şeydi o, insanların bu yorumlarını boşa çıkaracak karakterin onlarca yıllık çizimleri var. Ha sen filmdeki halini beğenmezsin, kalitesiz veya yapmacık bulursun o ayrı bir şey tabi.

(Enes Çelik) #1046

Hala bişey ifade etmiyor ya bana. Şu şekilde bakıyorum ben, atıyorum o ton kırmızıyı sevmiyor olabilirim ya da oyuncuya o rengi yakıştıramadım gibi şeyler bi kostümü beğenmeme sebebim olabilir. İlla bi sebep olmasına da gerek yok sadece beğenmemiş de olabilirim. Bunun için oturup çizgi roman okumam gerekmiyor yani

(Berkay Küçük) #1047

Shazam doğrudan konsept itibari ile Golden Age bir karakter. Bir çocuğun Superman olma hayali gibi düşünebilirsin. (Çok yakın tarihte çıkıyorlar zaten hatta uzun yıllar Superman’dan daha çok popüler) Bu kostüm aynı zamanda Shazam’ın kökenini çok güzel veriyor. Kostüme bakarken, Zackary’ye bakarken Power of Hope’taki Alex Ross’un panelleri gözünün önünden geçiyor. Bu bir çizgi roman hayranı için olabilecek belki de en güzel deneyim.

Bilmeden konuşmak çok büyük cahillik gerçekten de, sosyal medyada bunu çok fazla görüyorum ve tepkimi çok ama çok fazla çekiyor. Bu ComicCon süresince bir şeyi idrak etme şansım oldu mesela. “Geek” kültürü adını verdiğimiz şey aslında yozlaşmış. İnsanlar araştırma kökenli bir kelimeyi üzerilerine giyiyorlar. Ancak hiçbir bilgileri olmayan konularda kendilerini otorite ilan ederek kitlelerini zehirliyorlar. Bunun sonrasında o cahil kitle ortalığa çöp gibi aptal kelimeler saçıyorlar. Beğeni gibi ifadeler karşılaştırma gerektiren ifadelerdir. Karşılaştırma yapabilmek için de ne ile karşılaştıracaksan onun hakkında belli bir bilgi sahibi olman beklenir. Sonra gidip Shazam’ı Deadpool ile karşılaştıracak kadar saçmalıyor insanlar. Doğrudan çizgi roman uyarlaması olan iki film hakkında yorum yaparken çizgi roman ya da herhangi bir eser hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan insanlar bence yorumlarla hadlerini aşıyorlar.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #1048

Bu dediklerine sonuna kadar katılıyorum.

(Can) #1049

Katılıyorum ancak ‘hadlerini aşıyorlar’ kısmı biraz otorite haline getiriyor bu tarz düşünen bir çizgi roman okuyucusunu. Bu olduğu zaman da eleştiri getirdiğimiz kesim ile aramızda pek bir fark kalmıyor. Yozlaştırılan kesime biraz daha hoşgörü ile yaklaşıp, onları mağdur olan taraf olarak görürsek bilinçlendirmek çok daha kolay olur. Ülkemizdeki yozlaşmanın en büyük suçlusu bilinçsiz ve yaptığının farkında olmayan içerik üreticileri. Kitlenin de işine geliyor. Büyük bir değişim lazım bizlere. ‘Çizgi Roman Rönesansı’ kafasında bir şey.

(marko) #1050

İşin şu tarafından bakalım, şu ana kadar DC filmlerinde hep çizgi romanlarla alakasız uyarlamalar gördük. Kendisine özel kredi kartı olanından adamları takır takır öldürenine bir sürü farklı Batman gördük, depresif ve babasının karakter gelişiminde pek de bir halta yaramadığı bir Superman gördük, daha Green Lantern yeminini bilmeyen Hal Jordan gördük, çizgi romanının renkliliğinin aksine renksiz ve boğuk bir Watchmen evreni gördük, Conan the Barbarian’ın sörfçü versiyonu bir Aquaman gördük ve anladığımız kadarıyla kafa kopartan bir Nightwing göreceğiz. Bunların hiçbirisi çizgi romanlarla bağdaşmayan, tamamen izleyici düşünülerek alınmış kararlar. Bu kararların olumlu olduğunu söyleyen olabilir, ama bence hepsi saçma sapan kararlar. İlk defa kendi hayran kitlesinin ne istediğini ciddiye alan bir yapım geliyor gibi, bir de hayranların istediği olsun yav. Böylece çizgi roman okuru olmayan izleyici de belki neden bu karakterleri/evreni sevdiğimizi daha iyi anlar.

(Berkay Küçük) #1051

Biliyorum Mamoa casti bu şekilde ancak Aquaman filmi de Shazam olamasa bile çizgi romanı esas alan bir yapım olarak geliyor.

(Enes Çelik) #1052

Ben çoğu dediğinize katılmıyorum dostlar. Bir yapıt başlı başına da ayakta durabilmeli. Mesela ınfinity war bir son yapmayıp ikinci film ile devam eden bir yapım olsaydı bu kadar vurucu bir film olmazdı. Keza ben bir filmi anlamak için onun öncesinde veya sonrasında çıkmış çizgi romanları /kitapları okumam, bazı bilgileri araştırmam hatta fan servis olan şeyler için oturup fan teorilerine bakmam gerekiyorsa bu filmin bir anlamda başarısız olmuş olması demektir çünkü tek başına bir şey ifade etmez.

Ama hiç mi çizgi roman okuyucusuna göz kırpmasın? Kırpsın ama bu olmazsa olmaz bişey olmasın, mesela arkadaki bir poster olsun.

Tekrar belirtmek istiyorum ben kostümü hoş buldum ama bulmayan insana da neden bulmadın demem.

Bir de "geek olmak"tan bahsetmişsiniz. Her şeyin geeki olabilecek gibi bazı şeyleri sevmeyen insanlar da geek olabiliyor gayet. Bizzat kendim anime çizimlerini hiç sevmiyorum, bana hitap etmiyor ve o konuda hiç yokum. Ama bu demek değil ki bir animeden uyarlama bir film izlemem. Bunu izlerken de orijinal animesi umrumda olmaz mesela.

Ben bu şekilde bir ayrım olduğuna inanıyorum. Yanlış anlamayın ama yaptığınız yorumları da biraz dayatma olarak görüyorum