Shazam! Platformu

(Berkay Küçük) #1094

Argümanın ne?

(was never real) #1095

dans

(Ertunç Doğan) #1096

Çok büyük bir argümanmış, tebrik ederim. Bundan sonra her dans edeni çöp sayarız.

(marko) #1097

rsfdzxc bence Superman haklı ben de bu dansı sevmedim.

(Oolong) #1098

Ve karakter sert bakmıyor. O yüzden film karanlık değil ve bebe filmi + çöp.

(was never real) #1099

(Serkan of İzmir) #1100

Harika bence ya.

(Hakan) #1101

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1102

Çocuk Shazam halinden daha ağır başlı bile gelmişti zaten. Dans ise doruk noktası

(marko) #1103

Ya aslında dans stilini seviyorum da zorlama duruyor, Zachary Levi’dan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama bir oturmamışlık var. Yoksa çocuksu ruhta sıkıntı yok.

(was never real) #1104

Bu cıvık cıvık duran film BvS gişesine geçerse pelerini temelli asarım vallaha

(Berkant) #1105

Normalde seninle fikirlerimiz genel olarak uyuşmaz ama bu konuda hak verdim sana :slight_smile:

(Berkay Küçük) #1106

Karakter size hitap etmiyorsa filmi izlemeyin, başlığına girmeyin gidip başlıkta 100 gönderi atmayın. Sizin zevklerinize göre karakterlerin olduğu filmleri izleyin. Yani ne bileyim karakter 80 yıldır sizin hayal ettiğiniz gibi değilse bunda karakterin ya da bir filmin suçu yok. Kaynak materyali eleştirmek ne kadar saçma ya.
Ne zaman bir nba maçı izlesem bu dansın camlarini görüyorum. Karakteri modernize etmeye çalışmışlar ve bu dansı seçmişler. Dansın olayı creepy olması zaten.

(Berkant) #1107

Kostümü dışında ne yansıtılış şekliyle ne de başrol oyuncusuyla sıkıntım var. Espirili olup olmaması önemli değil benim için. Sadece kostümün tasarımını ve görünüşü gözüme iyi gözükmüyor o kadar.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1108

Mümkün olmadığını sen de biliyorsun. İfade özgürlüğü

(Taylor Swift Fanboi) #1109

Karaktere değil dansına sallamışlar. Ben de bir tık arttırayım, nerede kardeşim Süleyman’ın bilgeliği ? Bu adam kaykay parkurunda uçmaya çalışıyor, kurşun geçirmez olduğunu anlamak için mermiye kafa atıyor, elbisenin içinde nasıl işeyeceğini bile bilmiyor. Nerede kaynak materyal ?

(Ertunç Doğan) #1110

Süleyman’ın bilgeliği puzzle çözerken(Uncharted vari bir puzzle), bir metni yorumlarkan vs. etkin oluyor daha çok fakat yaşadıkları ile daha çabuk büyüyen bir karakter Shazam. İlk önce bir şeyler yaşasın, sonradan gelişimini görürüz.

(Taylor Swift Fanboi) #1111

Ben olgun davransın demedim ki. Daha kendinden haberi yok bu karakterin.

(Berkay Küçük) #1112

New 52 Shazam’ı okudun mu?

Süleyman’ın bilgeliği karakterin bilmesi gerektiği (bu çoğunlukla düşmanının savaş stratejisi vs gibi konularda kullanılıyor.) bilgilere sahip olması şekilde işliyor. Okuduğum hiçbir Shazam çizgi romanında Billy güçlerini aldığı anda direk hop ben bilgeyim diyerek anında duruma adapte olmuyor. Ki biz bu durumun filmde nasıl işleneceğini görmedik. Bilge olması çocuk olduğu ve olaylara çocukça tepkiler verdiğini değiştirmiyor. Kaynak materyal bu şekilde.
Not: Trials of the Shazam’da Billy büyücü Shazam’ın yerine geçiyor mesela o hikayede Billy gerçekten her davranışıyla oldukça olgun.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1113

Fragman öyle bir halde ki. Shazam çocuğa güçlerini verip git bunlarla naparsan yap demiş kovmuş mağaradan. O derece dünyadan haberi yok.