Shazam! Platformu

(Kürşad the Falcone) #1114

Shazam’ın fragmandaki hareketlerini eline çok cool oyuncak geçmiş bir çocuğun şımarması gibi gördüğüm için, diğer yersiz cıvık süper kahraman filmleri gibi beni rahatsız etmedi. Ama filmde bunun ayarını ne kadar tuttururlar emin değilim.

(Taylor Swift Fanboi) #1115

Orada da yok gibi duruyor. “Aman aman sen kötü adamsın dimi?” gibi garip replikler var

(Berkay Küçük) #1116

Karakter çocuk. Bilgelik düşündüğün gibi işlemiyor. Billy haliyle olaylara çocuk gibi tepki veriyor. Shazam’ı kendisi yapan şey zaten bu çocukluk. Ani tepkilerde bu çocukluk zaten sürekli ortaya çıkar. Düşünmeden ani bir tepki veriyor Billy o sahnede.

(marko) #1117

Arkadaşlar 13 yaşında çocuğa da düşmanının boynunu güvercin gibi kırdırtmasak mı

(Berkant) #1118

Karakterin kendinden haberi olmaması eksi bir yön olarak değerlendirilmemeli bence çünkü film tamamen bunun üstüne kurulu olacak gibi geliyor bana. Billy Batson isimli bir çocuğun süperkahraman olma yolculuğunda kendini keşfedişini anlatacak bir film vaat ediyor fragmanlar. Bizim fragmanda gördüğümüz Billy Batson’un bu kadar saf ve güçlerinden habersiz olmasını ben şahsen bu nedene bağlıyorum. Film bunu yavaş yavaş işleyecek. Yani daha ilk filmden herkese Neck Snap atan bir Shazam beklememek gerekiyor.

(was never real) #1119

:relieved: FlashTV Studios

(Berkay Küçük) #1120

Herhangi bir filmde bunu beklememek gerekiyor.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1121

Tek yumrukla Superman i sendeletecek adama güvercin mi sevdirecekler_?

(marko) #1122

DC kahramanlarının olayı biraz bu, gezegenleri üst üste tokuşturacak kadar güçlü olsalar da asla kendi kontrollerini kaybedip güçlerini sonuna kadar kullanmazlar. İradeleri yüksektir. Action Comics’in 775. sayısını okumanı tavsiye ederim, 30 sayılık minicik bir hikaye ve bu olayı çok güzel özetliyor.

(Berkay Küçük) #1123

Evet. Güvercini sevecek. DC karakterlerinin olayı bu. Superman kediyi ağaçtan kurtarır. Batman bir kızın bebeği için yanan binaya atlar vs bu karakterlerin en güzel özelliklerinden biri bu durum.

(Berkant) #1124

O ilk gifteki Batman’in yumruğu engellediği sahnede sıçrayan sular ne kadar yapmacık duruyormuş yeni fark ettim. Gif’ten öyle gözüküyor da olabilir :slight_smile:

(Taylor Swift Fanboi) #1125

Bence şu bilgelik nasıl işliyor siz de bilmiyorsunuz. Biri puzzle diyor biri bilmesi gereken şeyler diyor. Ama yine de ben olgun davransın demedim zaten. Bu çocuğun önünden arkasından haberi yok. 6 tanrı gücü verip atmışlar öyle

(was never real) #1126

Filmle ilgili bi su sıçramasının eleştirilmesi kalmıştı… Takılıncak bir şey değil bence.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1127

Sinemada gücünü yavaş kullanmayı vereceği büyük bir zararla öğrenmesini yeylerim. Spiderman gibi suçluyu durdurmamak değilde mesela bir stadyum dolusu insanı kül etse mesela. İstediğim ton bu. İster karanlık ister aydınlık. Sonra da güçlerini kontrol etmeye yoğunlaşsın.

Kan dehşet göz yaşı ve et parçaları :expressionless:

(Berkant) #1128

Tamam.

(Taylor Swift Fanboi) #1129

abov

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1130

İki tane mesela kullanmışım. Abov da haklısın :smiley: :joy::joy::joy:

(Hear me and rejoice) #1131

Ortalık karışmış.DC de tarafımız belli tabiki de.
Yokluğunda neler oluyor reis.Geri dön artık

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1132

Bırakın şuna tapınmayı a dostlar

(Berkant) #1133