Shazam! Platformu

(was never real) #1134

özet

(Berkant) #1135

Var olduğu zamanda olan şeyler oluyor. No difference :man_shrugging:

(Berkay Küçük) #1136

evet. Filmi Justice League #0’dan uyarlayacaklar orada da Büyücü Shazam sana 6 tanrının gücünü verdim biri gelip seni öldürmeye geliyor diyip kayboluyordu. Billy güçlü olduğunu bilecek ancak ne olduklarından ve boyutlarından emin değil güçlerinin çoğunu kaza eseri farkediyor zaten.

İkimizin söylediklerinin kaynağı aynı. Billy bilgeliği olayları çözümlemesinde işine yarıyor. Mesela bir düşmanı var o anda bilmesi gereken şey zayıflığı Billy, nereye yumruk atması gerektiğini biliyor. Tabi çoğunlukla acele edip dayağı yiyor sksksks. Bu durum puzzle çözerken aynı şekilde işler haliyle. Billy’de bilgelik gücü var ancak kullanırken bilge bir şekilde kullanacağı anlamına gelmez.

(Taylor Swift Fanboi) #1137

yani filmi farklı bir sayı/seriden uyarlayabilirlerdi. Dolayısıyla senin kaynak materyali eleştirmeyin eleştirisi boşa düşüyor. Çünkü hangi kaynak materyal?

Yani biri ona “Uçabiliyor musun?” sorduğunda nasıl uçacağının bilgisi onda olması gerekiyor. Kaykay rampasından falan zıplamasına gerek yok?

(Umur) #1138

That’s not what New Rockstars said…

(Aegean Sand) #1139

Senaryosu tutarlılığı doğru düzgün olsunda gerekirse siyah beyaz filtreler eksik kalsın. Yoksa karanlık atmosfer yaratayım derken alttaki gibi bir sahneyle karşılaşınca tüm motivasyonu kaybediyorsun

(Berkay Küçük) #1140

Sandberg bunu söylüyor. Bu arada bazı şeyleri değiştirmeleri hoşuma gidiyor tıpkı bunun gibi.

@MoB

Gidip 1930’da Whiz Comicsteki sayıya 1970’lerde DC’ye hakları geçtiğinde yenilenen orginine de baktığında bu durum Billy’nin güçlerinin farkındalığı açısından büyük değişikliklere uğramıyor. Yani en azından güçlerini keşfetmesi hiçbir zaman bir anda olmuyor ya da Bir çocuk gibi davranmayı bırakmıyor. Eleştirim boş değil hatta karakterin golden age elementlerinin sinemaya taşınması benim oldukça hoşuma gidiyor.

Filmde nasıl göreceğimizi halen görmedik bu durumu yine de gördüklerimizden

Billy güçleri olduğunu biliyor ne olduğunu ya da sınırlarını bilmiyor keşfetmek için çocuksu bir çabaya giriyor bunun bilmesi için zaten gerekli bilgiye sahip olduğunun farkında değil.

(Berkant) #1141

O kadar berbat diyaloglar vardı ki bu sahnede oyuncuların bile bu diyalogları canlandırırken duyduğu utanç yüzlerinden okunuyor. Aynı şey Justice League pardon Superman League için de geçerli.

(was never real) #1142

Bana göre her şey yerli yerinde. BvS muhabbetine girmesek daha iyi.

(Boş İnsan) #1143

Arkadaşlar kazanamayacağınız bir tartışma içerisindesiniz. Lütfen salın.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1145

Salmasınlar böyle iyi bence

(Taylor Swift Fanboi) #1146

Bilgeliğin çalışmasına göre Billy’nin olayları çözümlesine yardım ediyor. Şimdi Billy’nin önünde örneğin uçmak gibi bir sorunsal var. Dolayısıyla uçmak Billy’de zaten var olduğu için bigeliğin devreye girip bu sorunsalı çözmek için Billy’e uçmanın bilgisini vermeli. Bunu görmedik bir cevap değil ben gördüğüm kadarını eleştiriyorum.

Shazam konuşurken Platon felsfesine kadar geldik yine. Hadi hayırlısı

(Enes Çelik) #1147

Hahaha :joy: çok eğlendim yorumları okurken. Superman yine BvS bombasını atmış ortaya kaçmış, herkes de birbirine girmiş sjsjs :smile: Siz çok yaşayın

(Oolong) #1148

Ne çöp filmdi ya. Aklıma geldikçe kusasım geliyor. Çöpler çöpüydü. Acaba bundan kötüsü gelir mi derken, JL filmi gelmişti. Asdfgsf.

(Xάος) #1149

Yukarıdan aşağı okudum da, BvS muhabbetini açan senmişsin zaten, millet istemediğin gibi cevap verince konuyu kapatman garip :man_shrugging:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1150

Fazla uzayacağına şöyle çözelim.

Shazam hikaye olarak patlayacak mı_?

• Evet
  • Hayır

0 oylayan

Karakterler açısından patlayacak mı_?

• Evet
  • Hayır

0 oylayan

Gişede patlayacak mı_?

• Evet
  • Hayır

0 oylayan

(was never real) #1151

Sahnelerin benzerliğinden ötürü gif attım sadece. Bu mu BvS muhabbeti açmak oluyor yoksa konu kurgusu kötüydü BvS’nin kakaydı demek mi konusunu açmak oluyor? Shazam konu başlığında tutup da kaka BvS muhabbetini niye devam ettirmek isteyeyim?

Hadi sen stajına

(Xάος) #1152

Bahsettiğim attığın gif değildi:

@azimleucanpenguen’in de dediği gibi “Senaryosu tutarlılığı doğru düzgün bir film olursa” gişe olarak neden geçemesin? Sen BvS ile kıyaslıyorsun ama millet BvS hakkında ters bir şey söyleyince bozuluyorsun, bozulunca da anca bu tip cevaplar veriyorsun:

Stajdayım zaten ben, millet sigara molası verdi ben içmediğim için muhitte vakit geçiriyorum, sen takma kafana böyle şeyleri kendi işine bak :upside_down_face:

(was never real) #1153

@azimleucanpenguen arkadaş gişe ile alakalı tek kelime etmemiş ama senin tutupta

demen ayrı bir garip olmuş. Adam sadece konu kurgu olsun da karanlık filtre eksik kalsın demiş.
Bozulduğumu da kendi aklınca çıkarmışsın…

sende minik stajyer :wink:

(Xάος) #1154

arkadaşın dediğini alıntılayıp yorumladım ve kendi örneğimi verdim orada sadece, nasıl sen shazam’ın gişesi konusunda bvs ile karşılaştırabiliyorsan, resim/gif atabiliyorsan biz de yapabiliriz, ama biz yapıp da ters bir şey söylüyorsak bozulup konuyu kapatmaya/terslemeye çalışıyorsun demeye çalışıyorum, bariz bence ne demeye çalıştığım :man_shrugging: