Sinema Salonu 🍿

(Boş İnsan) #4168

Dünyanın başka bir James Bond filmine ihtiyacı yok ama dünyanın iyi bir Dune filmine çok ihtiyacı var.

Deni Villeneuve ise bence tam olarak ihtiyacımız olan yönetmen. Blade Runner’ın görsel güzelliği bu seneki en iyi işti bence. Şu görsel ekrana çıkınca ‘‘Bu adam Dune çekmeli ya’’ demiştim.

(meta) #4169

Deni Villeneuve görsel sezgisi üst düzey bir yönetmen ama bu karelerin oluşmasında Roger Deakins’ın payı var ilk olarak.

(Boş İnsan) #4170

Umarım birlikte çalışmaya devam ederler o zaman :slight_smile:

(Zalet Nenci) #4171

Keşke tercih etmeseydi.

(meta) #4172

Senarist önemli aslında ya. Eline iyi bir hikaye verseler Dune’u da "evladım, evlatlarımız"a bağlamaz herhalde.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #4173

Niye ki DENIS VILLENEUVE bence iyi bir yönetmen. :slight_smile:

(Chieh-she-shuai) #4174

Bond miadını doldurdu zaten artık. Daniel Craig’li seri ile zirveyi de gördü "artık Bond filmine gerek kalmadı"yı da gördü. Şimdi Craig’le tekrar dünyanın en zorlama filmini de çekecekler, sonra değişiklik olması için kadın yada zenci Bond koyacaklar, o da tutmayacak ve azalarak bitecek seri. Dennis abi için çokta zor bir karar olmamıştır bu (para mevzuları hariç).

(Zalet Nenci) #4175

Eline Arrival gibi müthiş konsepti verdiler, daha 1. dakikasında twist’i belli olan doğmamış çocuğa ajitasyon yapan film yaptı. Ondan kaliteli senaryo çıkaramayan buradan nasıl çıkarsın? Kartpostallık sahnelerle süslü anlayışı kıt bir Dune istemiyorum valla.

(Chieh-she-shuai) #4176

Yok artık Dr. Manhattan mısın abi sen? Ben zerre anlamadım o twisti. Cidden çoğu kişi anladıysa ağlayarak uzaklaşıcam burdan.

(Zalet Nenci) #4177

Filmin ilk repliği “zamanın düzeniyle (order diyor sırasıyla daha uygun galiba) o kadar kısıtlıyız ki”. Ondan sonra çocuklarıyla sahne gösterip kadın uyanıp bekar evinde takılıyor. Ucuz numaralar bunlar, Dr. Manhattan’lık bir şey yok.

(Salih Alp Gökçek ) #4178

Öyle ama ilk elden tahmin edilebilecek bir senaryo da değil bence. Ben kişisel olarak Arrival’ı beğeniyorum, zaten kaynak materyal üzerine çekilmiş bir film ve genel anlamıyla da başarılı bulmuştum. Genel olarak da yaklaşım şekliyle beğenilen bir film oldu. Filmin sonlara doğru hafif düştüğünü düşünüyorum, o kısımlar biraz daha farklı işlenebilirdi ama bilim kurgu adına iyi bir film bence.

(Zaten ölüyüm diyorum.. Ve hareket ediyorum..) #4179

Ben farklı düşünüyorum. Bond modası ne kadar yan sanayi ürünü is çıkarsa çıksın gecmez

(Chieh-she-shuai) #4181

Modası geçmez ama artık işleyecek ne hikayeleri kaldı ki? Craig’li seri Bond filmlerini başka bir noktaya taşıdı ama o seri daha kendi içinde tıkandı. Belki yeni seride bu sefer de Kingsman gibi daha geyik kafalara giderler. Bilemiyorum.

(Zaten ölüyüm diyorum.. Ve hareket ediyorum..) #4182

Aslında ilk serilerin harika tarafları isin abartisiydi. Daniel li filmleri hic sevmedim sevemedim.Çünkü her şeyi sradanlastirmaya başladılar. Kalın kablo telleri dişleriyle koparan kötüler yok artik

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #4183

Blade runner 2049 gibi bir baş yapıta yavı atanlar da biri de sendin değilim? :unamused:

(Zaten ölüyüm diyorum.. Ve hareket ediyorum..) #4184

Müslüm Gürses’in hayat hikayesi beyazperdeye aktarılıyor. Müslüm adı verilen filmin Ekim ayında gösterime girmesi bekleniyor. Müslüm Gürses’in hayatı ilk kez ‘Müslüm’ filmi sayesinde sinema seyircisiyle buluşacak. Sanatçının doğduğu Şanlıurfa, Halfeti’den başlayacak olan filmin çekimleri Adana’da devam ediyor. ‘Ayla’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve yapımcı Nuri Yıldırım tarafından gerçekleştiren projenin senaryosunu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi yazarken yönetmen koltuğunda KETCHE (Hakan Kırvavaç) oturuyor. Filmde Müslüm Gürses’e Timuçin Esen hayat veriyor. Sanatçının hayat arkadaşı Muhterem Nur’un danışmanlığında Gürses’in gerçek hayat hikayesini aktarmayı amaçlayan filmde Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Güven Kıraç, Erkan Avcı, Goncagül Sunar, Şahin Kendirci, Erkan Kolçak Köstengil, Caner Kurtaran ve Teoman rol alıyor. Filmden yayımlanan ilk fragman oldukça merak uyandırıcı. Müslüm’ü merakla bekliyoruz.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded) #4185

(Mert Özden) #4186

Reis, sen bari ruhunu Disney’e satma.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #4187

disney is everywhere. Everywhere!

(Chieh-she-shuai) #4188

Tam da Warner Bros’un King Arthur’u patlamışken.